Урок +презентація. 3 клас " Ненаголошені е-и в корені слова.Орфограма"

Про матеріал
Матеріал складається з конспекту уроку та презентації до підручника Г. Сапун Українська мова та читання 3 клас.
Перегляд файлу

Урок української мови, 3 клас

(Підручник Г.Сапун. Українська мова та читання)

Тема. Поняття про орфограму. Добір перевірних слів з ненаголошеними      голосними Е-И в корені слова.

Мета. Формувати предметні компетентності:

навчальну – ознайомити з поняттям орфограма, вчити правильно писати і підбирати перевірні слова з ненаголошеними голосними Е-И в корені;

розвивальну – розвивати зв’язне мовлення, увагу, зосередженість, уміння      декламувати вірші;

виховну – виховувати уміння спілкуватися в колективі, дотримуватись правил культурного оформлення письмових робіт.

Формувати ключові компетентності:

вміння вчитися – організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в завданнях вправ;

здоров’язбережувальну -  турбуватись про свою поставу;

 вчитись працювати в групах.

Обладнання: презентація, листок клена, конверт, сигнальні картки, цеглинки Lego, картки з прислів’ями.

Хід уроку

І. Вступна частина (слайд 1)

Нумо станьте всі гарненько,

усміхніться нам миленько.

До уроку всі готові?

Як ваш настрій?

Всі здорові?

Отже, часу ми не гаємо,

мову рідну всі вивчаємо!

  • Сьогоднішній урок ми проведемо під девізом: (слайд 2)

Наполегливо працюємо –

мову рідну опануємо!

  • До нас на урок завітало Сонечко. Воно нас зігріє і пошле промінчики доброти, уваги, зосередженості  (слайд 3)

ІІ. Основна частина

  • Написання яких слів ми почали вивчати?
  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися правильно писати слова з ненаголошеними голосними Е-И в корені, підбирати до них перевірні слова.  (слайд 4)

1.Пояснення вчителя

  • Як вимовляються Е-И в корені слова? Чітко чи нечітко?
  • Як перевірити написання таких слів?

2.Читання правила підручника (с. 71)

3.Віршоване правило (слайд 5)

Чую голосний неясно -

наголос поставлю вчасно.

4. Робота в зошиті

-  Зошити свої візьміть

    і тихенько розгорніть.

 Під час письма сидіть рівно, не нахиляйтеся.

До нас завітав дід Буквоїд. (слайд 6)

 

Відсутні букви треба відшукати ,

щоб всі слова нам врятувати.

5. Малюнковий диктант (слайд 7-12)

6. Складання плану оповідання  за Оксаною Лущевською «Читання»(с.69)

- Над яким оповіданням ми працювали на попередньому уроці?

- Хто з хлопчиків продемонстрував позитивні якості характеру?

- Відновіть послідовність подій оповідання.  

- Прочитайте пункти плану. Цеглинками викладіть послідовність подій. (слайд 13-14)

7. Фізкультхвилинка

8.Вибіркове списування (с.71)

- Знайдіть останню частину оповідання, прочитайте її. Знайдіть слова з ненаголошеними голосними Е-И в корені. Запишіть їх, підбираючи перевірні.

(Вихователька – вихований, читає – читанка)

8. Робота з сигнальними картками Е И

- Яку букву напишете в слові? Покажіть карткою.

Зима, зерно, стебло, хижак, ребро, цеглинка, синочок, дивак, теплиця, медок, димок.

9. Робота з підручником  (вправа 177/3) 

- Прочитайте речення,знайдіть їх в оповіданні.

- Яке слово з тексту змінене і для чого?

- Запишіть слова з виділеними буквами, підкресліть їх.

- Чи будуть ці голосні наголошеними?

- Підберіть до них перевірні.

10. Знайомство з орфограмами (правило с. 72) (слайд 15)

- Слово орфограма грецького походження. В перекладі орфо – правильний, грама – буква. Отже, орфограма – правильне написання букви, яке перевіряється правилом, чи запам’ятовування її написання.

11. Пояснення орфограм  (слайд 16)

12.Робота в групах (слайд 17-19)

Без в..рби і калини нема Батьківщини.

Одна ластівка в..сни не робить.

Хочеш їсти калачі – не сиди на п..чі.

Гостре словечко коле с..рдечко.

Ж..ття прожити – не поле перейти.

 

- Зберіть прислів’я, вставте пропущену букву, підберіть перевірне слово.

13.Гра «Що в конверті?» ( листок клена)

(Діти ставлять запитання. Відповіді допомагають назвати  предмет.)

  • Яку букву напишете в слові?Поясніть.
  • Складіть речення з цим словом?

14. Хвилинка поезії

Дмитро Білоус

Все важливе в нашій мові

Все важливе в нашій мові,
Ось, приміром, річ така:
Е чи И писати в слові —
Часто сумнів виника:
сЕло чи  сИло?
Якщо ясно, то не дуже —
Щоб уникнуть зайвих мук,
Ти під наголос, мій друже,
Зразу став сумнівний звук:
Село́ — се́ла.
Звук виразно зазвучить —
Як писать тебе навчить.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія (слайд 20)

  • Ось і підійшов до кінця наш урок.

     Спитати хочеться мені –

     навчились ви чогось чи ні?

  • Написання яких слів вивчили?
  • З яким новим словом ви ознайомились?
  • Коли вам було цікаво?
  • Коли було важко?
  • Хто вважає, що він піднявся сходинками досягнень?
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Зубріцька Віра
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
9 січня 2022
Переглядів
2232
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку