Урок. Презентація. "Десяткові дроби"

Про матеріал

Зацікавити учнів своїм предметом , щоб вони отримували міцні знання одна із основних задач педагога. Популярні мультяшні герої викликають в дітей непідробну зацікавленість. що дає змогу легше сприймати матеріал.

Перегляд файлу

Урок №

мета:

  • навчальна: удосконалити вміння виконувати дії з десятковими дробами;  закріпити вміння виконувати дії множення і ділення на розрядну одиницю, знаходити число за його де­сятковим дробом;
  • розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, міркувати за аналогією; вміння аналізувати, робити висновки; привчати учнів працювати творчо;
  • виховна: виховувати інтерес до математики,  уважність, спостережливість;

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Узагальнити і систематизувати уміння і навички учнів

 

Хід уроку

До нас на урок завітала команда Фіксиків для того щоб допомогти нам повторити тему «Десяткові дроби та дії з ними»

Дроби вивчають так давно , а що ми про них знаємо?

  1. Першим до нас завітав наймолодший фікси Нолик і у нього є до нас завдання.

Серед поданих чисел вибери десяткові дроби, випеши літери під якими вони стоять:

НАВЧАННЯ

Згадали вигляд десяткових дробів, як вони читаються, а зараз ми з вами пригадаємо деякі з правил:

За кожну правильну відповідь команда отримує фішку на яку можна купити підказку.

  1.  
  1. Сформулюйте правило множення десяткових дробів.
  2. Як записують результат множення, якщо добуток містить менше цифр, ніж потрібно відокремити комою?
  3. Як помножити десятковий дріб на10, 100, 1000 тощо;
  4. Як помножити десятковий дріб на 0,1; 0,01; 0,001 тощо?
  5. Як зміниться частка, якщо ділене й дільник збільшити в 10 разів?
  6. Сформулюйте правило ділення числа на десятковий дріб.
  7. Як поділити число на 10,100, 1000 тощо;
  8.  Як поділити число на 0,1; 0,01; 0,001 тощо?
  9. Наведіть приклади множення двох десяткових дробів таких, що їх добуток менший, ніж кожний із множників;

10)Чи правильно, що ділення на 10 можна замінити множенням на 0,1?Поясни відповідь.

 

3. Наступною гостею на нашому уроці буде Сімка і пропонує нам відповісти на декілька питань:

 1.Скільки цифр після коми в добутку чисел 9,3571 і 0,426?

К) Дев’ять; Л) п’ять; Б) сім; Г) чотири.

 2.Якому з чисел дорівнює добуток 0,007 і 600?

А) 0,42; У) 42; О) 0,042; Е) 4,2.

 3.У скільки разів число 3,06 більше за число 0,6?

П) У 5 разів; Б) у 6 разів; В) у 6,5 раза; З) у 5,1 раза.

БЕЗ

4.Наступним нашим гостем буде дуже добрий Фіксик, який готовий завжди прийти на допомогу – це звісно ж Шпуля. І вона має для нас таке завдання.

Прочитайте наближені рівності і вкажіть, до якого розряду округлені числа:


а) 14,357 ≈ 14,36;

б) 14,357 ≈ 14;

в) 14,357 ≈ 14,4;

г)9,5601 ≈ 9,560;

д) 956,01 ≈ 960;

е) 9,5601356 ≈ 9,56014.

є)211,6776≈200;

ж)956827,5≈957000;

з)158200,451≈158000;

к)0,78749≈0,7875.

 

 

Одиниць

і

Сотих

м

Десятих

р

Десятків

у

Тисячних

к

Сотень

а

Десятитисячних

я

Тисяч

н

Стотисячних

в


МІРКУВАННЯ

5.Наступний герой мультфільму, який підготував для вас завдання буде Файєр. І він підготував для нас декілька різноманітних завдань.

1. Яке число у 1000 разів менш від числа 0,2?

К) 0,02; Д) 0,0002; Л) 500; Б) 200.

2.Знайдіть сторону квадрата, периметр якого дорівнює 20,4 см.

О) 5 см; Е) 81,6 см; А) 5,1 см; Є) 5,01 см.

3. На скільки помножили 45,76 якщо отримали 4,576

П) 10;  Р) 0,1;    Д) 100;    Л) 0,01

4. На скільки поділили 45,76 якщо отримали 4,576

Е) 10;  Р) 0,1;    У) 100;    О) 0,01

5. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:

17,098 * 17,12

Д) >  М)<  Р)≤   П)=

 

6. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:

87,134* 87,143

К) >  Н)<  В)≤   Г)=

7. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:

0,12 * 0,120

К) >  У)<  О)≤   Е)=

 

ДАРЕМНЕ

6. Ще один герой веселої компанії фіксиків є Ігрик і він приготував найбільше з завдань. Приклади на всі дії


  1. 7,4+6,8=14,2
  2. 14+2,8=16,8
  3. 0,326+0,7=1,026
  4. 1,2+13,84=15,04
  5. 7,3-5,8=1,5
  6. 14-3,57=10,43
  7. 6,2-3,567=2,633
  8. 12,4-9,36=3,04
  9.  2,6*3,4=8,84
  10.  0,27*1,8=0,486
  11. 9,54*100=954
  12.  8:10=0,8
  13.  68,4:9=7,6
  14.  54,3:0,1=543
  15.  483:0,001=483000.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

МІР

ВАН

БЕЗ

КУ

ЧАН

НЕ

НАВ

ПЕЧ

НЯ

БЕЗ

НЕ

ФУ

ЦІЙ

КОН

НЯ

14,2

1,026

0,486

16,8

2,633

8,84

10,43

954

15,04

1,5

0,8

543

483000

7,6

3,04

 

МІР_КУ_ ВАН_НЯ БЕЗ НАВ_ЧАН_НЯ  НЕ_БЕЗ_ПЕЧ_НЕ КОН_ФУ_ЦІЙ

Ось розглянувши основні завдання з цієї теми Дедус готовий разом з Вами сказати те речення, яке ми збирали протягом всього уроку.

Навчання без міркування – даремне, міркування без навчання –небезпечне.

КОНФУЦІЙ 

 

 

 

 

Бонусне завдання

Розгляньте таблицю. Округліть кожну з поданих площ до одиниць.


Пустеля

Місце знаходження

Площі пустель, км2

Калахарі

Африка

0,52

Гобі

Азія

1,036

Аравійська

Азія

1,3

Австралійська

Австралія

3,8

Сахара

Африка

9,1

 

Порівняйте дані про:

 1) Аравійську пустелю і пустелю Гобі;

 2) пустелі Калахарі і Сахара.

- Що вони мають спільного і що відмінного?

 

 Задача

Територія Полтавської області  має площу 28,8 тис. км ². Пересічна густина населення 59 чоловік на квадратний кілометр. Скільки людей проживає в Полтавській області? (1699,2 тис. чоловік)

Задача

Стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського має ширину 68 м, а довжину в 1,5294 рази більшу від ширини. Знайти площу стадіону. Відповідь округлити до сотих.(7071,95 м2)

Математичний фокус Задумайте тризначне число , що не містить 0 і в якого всі цифри різні. Перестав у ньому цифри у зворотному порядку. Відніми від більшого менше. До різниці додай цю ж різницю записану у зворотному порядку.

У 5 класі приблизно 1089 уроків протягом року. Пята частина з них математика ,  де не тільки дають знання ,а і навчають міркувати .

Домашнє завдання:

Повторити параграф 29-33

Замінити букви цифрами. Різні букви різні цифри, однакові букви однакові цифри.

СУМК,А+ СУМК,А= БАГАЖ; СЛОВ,О+ СЛОВ,О= ПІСНЯ


Бонусне завдання

Розгляньте таблицю. Округліть кожну з поданих площ до одиниць.


Пустеля

Місце знаходження

Площі пустель, км2

Калахарі

Африка

0,52

Гобі

Азія

1,036

Аравійська

Азія

1,3

Австралійська

Австралія

3,8

Сахара

Африка

9,1

 

Порівняйте дані про:

 1) Аравійську пустелю і пустелю Гобі;

 2) пустелі Калахарі і Сахара.

- Що вони мають спільного і що відмінного?

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука - математика. С. Ковалевська

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Підсумковий урок. Десяткові дроби

Номер слайду 4

Серед поданих чисел запиши десяткові дробин)0,2; к)35; о)100500; а)145,03; ц)784; х)35; в)7,0001; ч)0,05;  л)1;а)0,01;  ю)1011; н)6,4;  р)7;н)10,101;   я)345,076. 

Номер слайду 5

1. Скільки цифр після коми в добутку чисел 9,3571 і 0,426?К) Дев’ять; Л) п’ять; Б) сім; Г) чотири.2. Якому з чисел дорівнює добуток 0,007 і 600?А) 0,42; У) 42; О) 0,042; Е) 4,2.3. У скільки разів число 3,06 більше за число 0,6?П) У 5 разів; Б) у 6 разів; В) у 6,5 раза; З) у 5,1 раза.

Номер слайду 6

Прочитайте наближені рівності і вкажіть, до якого розряду округлені числа:а) 14,357 ≈ 14,36; б) 14,357 ≈ 14; в) 14,357 ≈ 14,4;г)9,5601 ≈ 9,560; д) 956,01 ≈ 960; е) 9,5601356 ≈ 9,56014.є)211,6776≈200; ж)956827,5≈957000; з)158200,451≈158000; к)0,78749≈0,7875.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}ОдиницьіСотихм. Десятихр. Десятківу. Тисячнихк. Сотеньа. Десятитисячнихя. Тисячн. Стотисячнихв

Номер слайду 7

1. Яке число у 1000 разів менше від числа 0,2?К) 0,02; Д) 0,0002; Л) 500; Б) 200.2. Знайдіть сторону квадрата, периметр якого дорівнює 20,4см. О) 5 см; Е) 81,6 см; А) 5,1 см; Є) 5,01 см.3. На скільки помножили 45,76 якщо отримали 4,576 П) 10; Р) 0,1; Д) 100; Л) 0,014. На скільки поділили 45,76 якщо отримали 4,576 Е) 10; Р) 0,1; М) 100; О) 0,01

Номер слайду 8

5. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:17,098 * 17,12 Д) > М)< Р)≤ П)=6. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:87,134* 87,143 К) > Н)< В)≤ Г)=7. Який знак треба поставити замість зірочки щоб нерівність була правильною:0,12 * 0,120 К) > У)< О)≤ Е)=

Номер слайду 9

Виконайте дії:7,4+6,8=14+2,8=0,326+0,7=1,2+13,84=7,3-5,8=14-3,57=6,2-3,567=8. 12,4-9,36=9. 2,6*3,4=10. 0,27*1,8=11. 9,54*100=12. 8:10=13. 68,4:9=14. 54,3:0,1=15. 483:0,001={5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}МІРВАНБЕЗКУЧАННЕНАВПЕЧ14,21,0260,48616,82,6338,8410,43954{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}НЯБЕЗНЕФУЦІЙКОННЯ15,041,50,85434830007,63,04

Номер слайду 10

НАВЧАННЯ БЕЗ МІРКУВАННЯ – ДАРЕМНЕ, МІРКУВАННЯ БЕЗ НАВЧАННЯ – НЕБЕЗПЕЧНЕ. Конфуцій

Номер слайду 11

Задумайте тризначне число , що не містить 0 і в якого всі цифри різні. Перестав у ньому цифри у зворотному порядку. Відніми від більшого менше. До різниці додай цю ж різницю записану у зворотному порядку.

Номер слайду 12

Територія Полтавської області має площу 28,8 тис.км². Пересічна густина населення 59 чоловік на квадратний кілометр. Скільки людей проживає в Полтавській області? Стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського має ширину 68 м, а довжину в 1,5294 рази більшу від ширини. Знайти площу стадіону. Відповідь округлити до сотих.

Номер слайду 13

Домашнє завдання. Повторити параграф 29-33. Виконати завдання: Замінити букви цифрами. Різні букви різні цифри, однакові букви однакові цифри. СУМК,А+СУМК,А=БАГАЖСЛОВ,О+СЛОВ,О=ПІСНЯ

zip
Додано
26 липня 2018
Переглядів
1714
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку