Дослідження-зіставлення. Підкресліть головні й другорядні члени речення
Номер слайду 3
Дослідження-конструювання. Побудуйте й запишіть речення, поєднавши обидві частини фразеологізмів1. Місто наше він знає2. Ми з братом схожі3. Село було видно4. Увесь день вона крутиться. А. як на долоніБ. як дві краплі води. В. як свої п’ять пальців. Г. як білка в колесіЩо означає кожен фразеологізм, яку синтаксичну роль виконує?
Номер слайду 4
Дослідження-обгрунтування. Запишіть подані речення. У яких із них виділені словосполучення є синтаксичними, а в яких - фразеологічними? Підкресліть їх як члени речення.
Номер слайду 5
Дослідження-відновлення. Прочитайте фрагмент учнівського твору про один день канікул. Знайдіть у тексті неправильно вжиті фразеологізми, виправте помилки. Цього дня вирушили на риболовлю ні світ ні зоря. На річці не було ні душі. Ми закинули вудочки й сиділи так тихо, що чути було, як муха пролетить. Але раптом вискочив як Марко з конопель Дружок. Песгарчав, крутився як білка у окропі. Василько пробував відігнати Дружка, навіть кинув у нього палицею, але не розрахуваві впав у воду. Я аж за живіт узявся, коли Василько виліз, бо він був як мокра качка. Отак ми ловили рибу. This Photo by Unknown author is licensed under CC BY.