Мета уроку: формування ключових компетентностей: - загальнокультурна компетентність: виховувати естетичний смак до музичного мистецтва; - міжпредметна естетична компетентність: образотворче мистецтво; - предметні компетентності: — ознайомити з поняттям вокальна музика, народна пісня, будовою народної пісні, надати уявлення про сольний спів, поняття а капела, соло, дует, ансамбль залежно від складу виконавців, розглянути народні витоки музичного мистецтва; — розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлю-вати власні музичні враження від прослуханого вокального твору, добирати слова-характеристики до прослуханих вокаль-них творів, розвивати вміння створювати музичний супровід до пісні на шумових інструментах; — виховувати інтерес до слухання класичної музики та виконання дитячих пісень українських композиторів.
Українська музична культура має багатовікову історію. Національну спадщину складають пісенні традиції та обряди, неповторні мелодії народних танців, шедеври інструментальної музики. Але найбільшим нашим скарбом є пісня, що за своїм значенням у житті народу, тематикою, сюжетом і музичними особливостями поділяється на багато різноманітних жанрів.
Музичність та співучість є одними з характерних рис українців, музичні традиції на території сучасної України сягають прадавніх часів. Народна пісня, танець і поезія були злиті в нерозривній єдності. Вони супроводжували народні обряди і церемонії, ритуали, працю людей. В уяві людей музика і музичні інструменти відігравали важливу роль оберегів. В музиці люди вбачали захист від негараздів, існували спеціальні магічні награвання для забезпечення родючості ґрунту і плодовитості худоби.
Талановиту українську співачку Ніну Матвієнко ми впізнаємо за неповторним тембром голосу та манерою виконання. Основу її репертуару складають народні пісні, серед яких обрядові, ліричні, жартівливі, пісні-балади, колискові та багато інших. Народна пісня дала початок розвитку вокальної музики. Ніна Матвієнко
Розучування пісні. «Розкажу про Україну» (сл. О. Вратарьова, муз. О. Злотника). 1. Ми живемо під небом ясним, А навкруги шляхи, поля, І села, і міста прекрасні — Це рідний край, моя земля. Високі крила журавлині, Співучі вірші Кобзаря — Ми живемо на Україні, Це рідний край, моя земля!
Розучування пісні. Приспів: Розкажу про Україну, Де в Дніпрових хвилях синіх Лаври куполи, Де Хрещатик і Софія, Де прекрасне місто Київ — Краще на Землі. Розкажу про Україну, Де калина-горобина Квітне край вікна. Запрошу на Україну: Тільки тут моя єдина, Тільки тут моя єдина Рідна сторона.