Математика 1 клас
Тема. Послідовність чисел від 0 до 10. Складання та розв᾽язування задач на
знаходження суми.
Мета: закріпити вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел;
формувати вміння розв᾽язувати задач і на знаходження суми;
розвивати мислення;
виховувати бережливе ставлення до води.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вітання.
- Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя й доля буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий-довгий вік!
ІІ. Мотивація учбової діяльності.
Всі мерщій сідрйте, діти,
Домовляймось – не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руку вчасно підіймати.
Тож, гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
- Де є вода у природі?
- Яке найменше число?
- Якою буває вода?
- Якщо до числа додати 1, яке отримаємо?
- Які стани води ви знаєте?
- Якщо від числа відняти 1, яке отримаємо?
2. Робота з натуральним рядом чисел.
- Краплина дощу на ґанку вигравала!
Спіймала я краплинку, а інші повтікали!
- Діти, подивіться на краплинку. Яка вона? (кругленька, прозора, грайлива, весела, іскриста) Вона принесла із собою багато цікавих завдань. Ой, що це? Дощик змив деякі числа. Давайте відновімо ряд!
1, 2, 3, _, 5, _, _, 8, 9, _.
- Намистинки малі ніч загубила у траві.
Вранці сонечко встало, намистинки забрало.
- Допоможіть сонечку забрати росинки.
2 + = 5 7 + = 9
3 + 1 = - 1 = 7
- Маленькі краплинки піднялися вгору і зустрілися з багатьма іншими. Вони зібралися разом й утворили хмарки. Порівняйте кількість краплинок у кожній парі хмарок, вставте потрібний знак (<, >, =).
7…8 9…8 7…0
6…6 4…5 3…3
III. Закріплення та систематизація знань учнів.
8 – цифра як жива,
Наче баба снігова:
Унизу великий тулуб,
Зверху сніжна голова.
10 – 2 =… 8 + 1 =…
5 – 3 =… 2 + 4 =…
- Обчисліть приклади, розташуйте відповіді у порядку зростання.
3. Фізхвилинка «Дощик».
4. Робота над задачами.
- Про що йде мова у задачі? Скільки гостей запросив Капітошка спочатку? Скільки потім? Що запитується? Як розв’язати? Дайте відповідь.
- Як ви гадаєте, 10 відер – це багато? До чого може призвести недбале використання води?
- Джерельце висохло, струмок заслаб,
А ми із крану –
Крап, крап, крап.
Міліють ріки і моря,
Не витрачайте воду дарма!
- Діти, а звідки вода надходить у дім? Куди повертається?
Пам’ятайте! Чистої води у природі мало, її потрібно берегти.
- Допоможіть краплинці пробігти по трубах та дістатися своєї подружки.
IV. Рефлексія. Підсумок уроку.
- Наш урок добіг кінця. Скажіть, ми сьогодні рахували? Порівнювали? Задачі розв’язували? Чи задоволені ви своєю роботою? Покажіть наскільки?
Краплинки на ваших партах готові полинути на хмарку. Намалюйте на них свій настрій і прикріпіть на дошку.
- Дякую за урок!