Урок + презентація "Презентація готових виробів. Виготовлення лепбука"

Про матеріал
Знайомтесь – «Лепбук» Мета: Навчальна: Закріпити знання та систематизувати інформацію отримані під час вивчення модулю « Виготовлення ляльки - мотанки ». Розвивати партнерські взаємини між собою. Навчитись класифікувати, узагальнювати інформацію та робити висновок. Розвиваюча: Розвивати самостійність та ініціативність, пізнавальні та інтелектуальні здібності, розвивати пам'ять, увагу, мислення, уяву. Виховна: Виховувати організованість у спільній діяльності, дружелюбність Сприяти розвитку пізнавальних інтересів, виховувати повагу до оберегу українського роду. Формувати естетичний смак, позитивне ставлення до результатів виконаної роботи. Наочні посібники, інструменти та матеріали: презентація; зразки-лепбуків; ножиці; Тип уроку: практичний Хід заняття I. Організаційний момент Перевірка присутності учнів та наявності необхідних матеріалів II. Повідомлення теми і завдань уроку Лепбук – що це. Лепбук (lapbook) -в перекладі з англійської означає «наколінна книга» . Це така невелика саморобна папка, яку можна зручно розкласти і переглянути весь її вміст. Лепбук - це книжка-розкладачка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку поміщені матеріали на одну тему. III. Вивчення нового матеріалу Види лепбуків Навчальні. Ігрові. Привітальні. До свята (Новий рік, день матері, Великдень, день козацтва). Автобіографічні ( день народження, похід в кіно, відпочинок). IV. Практична робота по виготовленню лепбука. Технологія виготовлення: Основа лепбука складається з будь-якої картонної папки, які робляться з двостулковими, що відкриваються в протилежні сторони «дверцятами». Лепбук можна зробити з цупкого паперу, в який вклеюються кишеньки, книжки-розкладачки, віконця і інші деталі з наочною інформацією по темі лепбука. Обкладинка оформляється по темі, щоб і без напису було видно, що в ній зібрано, обклеюється кольоровим папером і прикрашається на свій розсуд. МАТЕРІАЛИ: Для створення лепбуку використовуються: 1. Цупкий папір, картон для основи. 2. Кольоровий папір. 3. Ножиці. 4. Клей. 5. Кольорові олівці, фарби, фломастери, маркери, ручки. 6. Скотч звичайний та двосторонній. 7. Картинки Послідовність роботи КРОК 1. Формулювання теми. На початковому етапі потрібно обрати тему. Тема повинна бути цікавою і доступною. Над вивченням цієї теми ми працювали впродовж місяця. Вона знайома вам КРОК 2. Складання плану. Розбийте тему на підтеми. Адже лепбук – це не просто книжка з картинками. Це навчальний посібник. Тому потрібно продумати план того, про що ви хочете в цій папці розповісти, щоб повністю розкрити тему. Ця частина роботи є дуже важливою, тому я допомогла вам і розбила нашу тему підтеми. Можливо, що у вас можуть виникнути додаткові питання що в свою чергу приведе до створення нових підтем. Орієнтовний зміст лепбука Назва проекту. Фото виробу. Короткі відомості про виріб. Історія виникнення. Види виробів. Відомості про кожен вид виробів. Матеріали для виготовлення. Інструменти якими користувались. Порядок виконання робіт. Мої вироби. Вірші або загадки про даний виріб. Висновок. КРОК 3. Створення макета. Продумайте основу для лепбука. Вона може бути у вигляді стандартної книжечки з двома розворотами, картонної папки з кількома розворотами, книжки-гармошки, фігурної папки. Форма основи лепбука залежить від обраної теми та вашої творчості. На основі розташовуються різноманітні міні-книжки, кармани тощо. КРОК 4. Продумайте наповнення лепбука. Доберіть до кожної підтеми той тип міні-книги, який найкраще підходить для викладу інформації. Види міні-книг: Багатошарова міні-книга. Виготовляється з паперу різної довжини, складеного та з’єднаного між собою. Можна використовувати папір різних кольорів. Шари можуть складатися вгору або вниз, зліва направо, або навпаки. Багатошарову книгу краще використовувати для пов’язаного між собою списку для викладу інформації. Книга-вкладка. Використовується для списку подібних речей або прогресії від меншого до більшого. Вона може мати від трьох і більше вкладок. До них можна переходити зверху, по бокам або знизу для більшої універсальності. Книга- гармошка. Виготовляється з цілого або склеєних між собою аркушів. Її доцільно використовувати для зображення послідовності, ряду подій тощо. Книжка з пелюсток. Ця книжка використовується для демонстрації частин цілого, утворення числа, складу тощо. Книга-конверт. Цікава та проста книга. Складається з чотирикутного аркуша паперу, складеного кутами в центрі, таким чином ви отримуєте чотири секції, тому інформація з чотирьох частин найкраще підходить для цієї міні-книги. Крок 5. Збір інформації та матеріалу. Це можуть бути короткі відомості про виріб, види виробів, загадки, вірші, історія виникнення та інша інформація. Крім міні-книг є багато речей, які ви можете вкласти у лепбук. Ви можете вкласти їх в кишеньки. Це можуть бути: паперові ляльки різного розміру, у різному вбранні; кольорові картинки; матеріали та інструменти; реальні предмети( шматочки тканини тощо). В результаті роботи з лепбуком у дітей розвиваються унікальні вміння: вміння планувати майбутню діяльність; домовлятися з однолітками; розподіляти обов'язки; шукати потрібну інформацію, узагальнювати її, систематизувати; самостійно давати пояснення на виникаючі питання; приймати власні рішення, спираючись на свої знання і вміння; використовуючи усне мовлення, висловлювати свої думки і бажання. Історія створення лепбука Вперше використала у своїй домашній школі мати та письменниця з Вірджинії Теммі Дабі. Вона узагальнила досвід використання різноманітних міні книг, автором створення яких була Діна Зайк ще у вісімдесятих роках минулого сторіччя. Саме Діна Зайк запропонувала використовувати так звані foldables – cкладені аркуші паперу, для легкого та ненав’язливого запам’ятовування інформації дітьми. Автор детально описала у своїй книзі різні способи їх створення. Використання таких складених різними способами аркушів паперу, давало можливість дітям, працюючи над їх виготовленням, швидко та надовго запам’ятовувати потрібну інформацію. Ця техніка широко застосовувалась у домашніх школах всього світу. Таммі Даббі зі свого боку запропонувала вкласти ці міні-книжки в одну оригінально оформлену папку. Лепбук є фінальним етапом вивчення певної теми. Тобто дитина, вивчивши тему, оформлює отримані знання у вигляді лепбука, куди вміщує все, про що дізналася. Цікаво, що найбільшу ляльку- мотанку встановили у місті Львові біля Ратуші, 1 травня 2011року. Це був встановлений новий рекорд України. Її розмір сягнув 3м. Попередній рекорд України був встановлений у Харкові і становив 2м 15см. VI. Упорядкування робочих місць. VII. Презентація учнівських робіт та їх оцінювання. VIII.Підбиття підсумків заняття. Рефлексія. Чи сподобалось вам виготовляти лепбук? Чого нового ви дізнались? Що взяли для себе корисного, цікавого? IX. Домашнє завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Знайомтесь – «Лепбук».

Номер слайду 2

Мета. Навчальна: Закріпити знання та систематизувати інформацію отримані під час вивчення модуля “ Виготовлення ляльки мотанки ” . Розвивати партнерські взаємини між собою. Навчимось класифікувати, узагальнювати інформацію та робити висновок. Розвиваюча: Розвивати самостійність та ініціативність, пізнавальні та інтелектуальні здібності, розвивати пам'ять, увагу, мислення, уяву. Виховна: Виховувати організованість у спільній діяльності, дружелюбність.

Номер слайду 3

Лепбук, що це?Лепбук (lapbook) -в перекладі з англійської означає «наколінна книга» . Це така невелика саморобна папка, яку можна зручно розкласти і переглянути весь її вміст. Лепбук - це книжка-розкладачка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку поміщені матеріали на одну тему.

Номер слайду 4

Види лепбуків. Навчальні.Ігрові. Привітальні. До свята (Новий рік, день матері, Великдень, день козацтва). Автобіографічні ( день народження, похід в кіно, відпочинок).

Номер слайду 5

Технологія виготовлення. Основа лепбука складається з будь-якої картонної папки, які робляться з двостулковими, що відкриваються в протилежні сторони «дверцятами». Лепбук можна зробити з цупкого паперу, в який вклеюються кишеньки, книжки-розкладачки, віконця і інші деталі з наочною інформацією по темі лепбука. Обкладинка оформляється по темі, щоб і без напису було видно, що в ній зібрано, обклеюється кольоровим папером і прикрашається на свій розсуд.

Номер слайду 6

МАТЕРІАЛИ: Для створення лепбуку використовуються:1. Цупкий папір, картон для основи.2. Кольоровий папір.3. Ножиці.4. Клей.5. Кольорові олівці, фарби, фломастери, маркери, ручки.6. Скотч звичайний та двосторонній.7. Картинки

Номер слайду 7

Послідовність роботи. КРОК 1. Формулювання теми. На початковому етапі потрібно обрати тему. Тема повинна бути цікавою і доступною. Над вивченням цієї теми ми працювали впродовж місяця. Вона знайома вам

Номер слайду 8

КРОК 2. Складання плану. Розбийте тему на підтеми. Адже лепбук – це не просто книжка з картинками. Це навчальний посібник. Тому потрібно продумати план того, про що ви хочете в цій папці розповісти, щоб повністю розкрити тему. Ця частина роботи є дуже важливою, тому я допомогла вам і розбила нашу тему підтеми. Можливо, що у вас можуть виникнути додаткові питання що в свою чергу приведе до створення нових підтем.

Номер слайду 9

Орієнтовний зміст лепбука «Лялька-мотанка»Назва проекту. Фото виробу. Короткі відомості про виріб.Історія виникнення. Види виробів. Відомості про кожен вид виробів. Матеріали для виготовлення.Інструменти якими користувались. Порядок виконання робіт. Мої вироби. Вірші або загадки про даний виріб. Висновок.

Номер слайду 10

КРОК 3. Створення макета. Продумайте основу для лепбука. Вона може бути у вигляді стандартної книжечки з двома розворотами, картонної папки з кількома розворотами, книжки-гармошки, фігурної папки. Форма основи лепбука залежить від обраної теми та вашої творчості. На основі розташовуються різноманітні міні-книжки, кармани тощо.

Номер слайду 11

КРОК 4. Продумайте наповнення лепбука. Доберіть до кожної підтеми той тип міні-книги, який найкраще підходить для викладу інформації. Види міні-книг: Багатошарова міні-книга. Виготовляється з паперу різної довжини, складеного та з’єднаного між собою. Можна використовувати папір різних кольорів. Шари можуть складатися вгору або вниз, зліва направо, або навпаки. Багатошарову книгу краще використовувати для пов’язаного між собою списку для викладу інформації.

Номер слайду 12

Книга-вкладка. Використовується для списку подібних речей або прогресії від меншого до більшого. Вона може мати від трьох і більше вкладок. До них можна переходити зверху, по бокам або знизу для більшої універсальності. Книга- гармошка. Виготовляється з цілого або склеєних між собою аркушів.Її доцільно використовувати для зображення послідовності, ряду подій тощо.

Номер слайду 13

Книжка з пелюсток. Ця книжка використовується для демонстрації частин цілого, складу тощо. Книга-конверт. Цікава та проста книга. Складається з чотирикутного аркуша паперу, складеного кутами в центрі, таким чином ви отримуєте чотири секції, тому інформація з чотирьох частин найкраще підходить для цієї міні-книги.

Номер слайду 14

Конверти для інформації.

Номер слайду 15

КРОК 5. Збір інформації та матеріалу. Це можуть бути короткі відомості про виріб, види виробів, загадки, вірші, історія виникнення та інша інформація. Крім міні-книг є багато речей, які ви можете вкласти у лепбук. Ви можете вкласти їх в кишеньки. Це можуть бути:паперові ляльки різного розміру, у різному вбранні;кольорові картинки;матеріали та інструменти;реальні предмети( шматочки тканини тощо).

Номер слайду 16

В результаті роботи з лепбуком у дітей розвиваються універсальні вміння, такі як:вміння планувати майбутню діяльність;домовлятися з однолітками;розподіляти обов'язки;шукати потрібну інформацію, узагальнювати її, систематизувати;самостійно давати пояснення на виникаючі питання;приймати власні рішення, спираючись на свої знання і вміння;використовуючи усне мовлення, висловлювати свої думки і бажання.

Номер слайду 17

Історія виникнення. Вперше використала у своїй домашній школі мати та письменниця з Вірджинії Теммі Дабі. Вона узагальнила досвід використання різноманітних міні книг, автором створення яких була Діна Зайк ще у вісімдесятих роках минулого сторіччя. Саме Діна Зайк запропонувала використовувати так звані foldables – cкладені аркуші паперу, для легкого та ненав’язливого запам’ятовування інформації дітьми. Автор детально описала у своїй книзі різні способи їх створення. Використання таких складених різними способами аркушів паперу, давало можливість дітям, працюючи над їх виготовленням, швидко та надовго запам’ятовувати потрібну інформацію. Ця техніка широко застосовувалась у домашніх школах всього світу. Таммі Даббі зі свого боку запропонувала вкласти ці міні-книжки в одну оригінально оформлену папку. Лепбук є фінальним етапом вивчення певної теми. Тобто дитина, вивчивши тему, оформлює отримані знання у вигляді лепбука, куди вміщує все, про що дізналася.

Номер слайду 18

Найбільшу ляльку-мотанку встановили у місті Львові біля Ратуші, 1 травня 2011року. Це був встановлений новий рекорд України. Її розмір сягнув 3м. Попередній рекорд України був встановлений у Харкові і становив 2м 15см.

Номер слайду 19

Дякую за увагу!

pptx
Додано
30 листопада 2019
Переглядів
1881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку