Тема. Презентація проєкту «Мій улюблений дитячий письменник». Співвідношення між буквами і звуками у словах. Самодіагностика. Корекція.
Мета: навчальна:узагальнити знання про звуки та букви, поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, про важливість і значення кожної з них, розширити знання дітей про професії своїх батьків;
розвивальна: розвивати мислення, увагу, аналітичні здібності, допитливість, зв’язне мовлення;
виховна: виховувати сумлінне ставлення до праці.
Обладнання: проєктор, індивідуальні картки, відео «У світі професій», фотографії батьків, цеглинки лего, кульки.
Хід заняття
І. Вступна частина заняття
1. Привітання
– Сьогодні у нас відкритий урок і гостей зібралось багато, а в нас зовсім не прибрано. Дівчатка прибирають кульки, на яких записані іменники, а хлопчики – прикметники. А тепер можна і привітатись.
Нейробіка. Вправа «Вітання»
Одночасно діти працюють двома руками, але однією махають «привіт», а іншою – «до побачення». По сигналу змінюють рухи, потім ускладнюють, добавляючи сплеск долонями.
2. Оголошення теми уроку
– У нас стартував тиждень «У світі професій». Кожен з нас з дитинства мріє, ким хоче стати (перегляд відео, на якому діти демонструють, ким вони хочуть стати).
– У мене також була мрія (на екрані моє фото, коли я була маленькою) і для того, щоб лаксикам і вам про неї дізнатись, потрібно пройти багато випробувань. А для цього необхідно гарно міркувати, правильно відповідати на запитання, виразно читати, складати речення, каліграфічно писати. За гарну роботу ви отримаєте підказки, які зможуть вам допомогти. Не забувайте в кінці кожного завдання в зошиті зафарбовувати кружечок, який засвідчує про готовність навчати лаксиків.
ІІ. Основна частина заняття
– Під час завдань ми дізнаємось про безліч професій і спробуємо «приміряти» кожну на себе. А також допоможемо лаксику розказати про його улюбленого дитячого письменника та презентуємо свій проєкт «Письменники мого краю».
Завдання 1.
Пропоную для початку стати музикантами і для роботи об’єднатися у 7 груп за нотами, які заховані у вас на картках (до, ре, мі, фа, соль, ля, сі).
Професія музиканта настільки ж давня, наскільки і сама музика. З появою перших музичних інструментів з`явилися і перші музиканти. Професія музиканта дуже відповідальна, в його руках – зброя, здатна управляти не тільки настроями, а й ідеями великої кількості людей.
Вправа 2 с.14 (робота в групах).
Прочитайте в групах слова відповідно до знаків динаміки та підкресліть в кожній колонці «зайве» слово.
Підказка. З музикою моя професія зовсім не пов’язана, але як і музикант має неабияку зброю.
Завдання 2 (робота в парах).
– Листоноші, сажотрусу, водопровіднику, балерині в Україні встановлено пам’ятники. Прочитайте тексти на с. 12-13 та визначте, до якої світлини вони належать. Перевірка та оцінювання роботи в парах за допомогою карток.
– Чи знайомий вам пам’ятник, що зображений на екрані? (Демонструю світлину із зображенням сантехніка).
– Цікавий пам’ятник сантехніку встановлений на вулиці Гірників міста Горішні Плавні. На невеликому постаменті височить скульптура працівника водоканалу, що виліз по пояс із люка, з робочим інструментом у руці. Він із подивом виявляє уважного свідка своєї роботи – невеликого пса, що затишно розмістився на кришці люка. Автором цього твору є скульптор Олександр Рябо.
Підказка. У нашому місті встановлено пам’ятник саме тій професії, про яку я мріяла з дитинства.
Завдання 3 (диференційовано).
– Щоб отримати наступну підказку, пропоную вам розділитися на механіків, учителів, науковців.
Завдання для механіків.
Підібрати гайку до ключа (с.12 вправа 2).
Завдання для вчителів.
Вставити пропущені букви в словах з довідки (вправа 4 с.15).
Завдання для науковців. Розгадати ребуси (с.12 вправа 1).
Підказка. Професія вимагає неабиякої дисципліни і порядку.
Завдання 4 ( вправа 1 с. 14).
а) Вправа «Займи свою позицію».
– Хочу почути ваші думки з приводу такого питання Письменник – це професія?
– Потрібно пам'ятати, що письменник – це не професія. Так, ви можете отримувати гроші за свої книги, але ніколи у вас у трудовій книжці не буде стояти «професія – письменник», у кращому випадку – журналіст.
б) Лаксин пропонує нам розказати про його улюбленого письменника за презентацією, яка розміщена на сторінках зошита. Ознайомтеся самостійно та розкажіть за планом про письменника.
План
1. Хто був улюбленим письменником Лаксина?
2. Де народився письменник?
3. Яку назву має його перша збірка?
4. З якими книгами письменника ви познайомилися?
в) Робота над віршем
- читання вчителем;
- напівголосне читання учнями;
- хорове читання хлопчики - дівчатка (по рядку).
Завдання. Запишіть тварин, яких бачила Оксанка.
Вправа «РАФТ»
– Що найбільше вразило дівчинку? Напишіть листа бабусі від Оксанки про екскурсію до зоосаду.
Підказка. Ця професія не жіноча.
Фізкультхвилинка
Від хвоста і аж по вушка
В зебри смужка, смужка, смужка.
Не горохи, не клітинка,
Не малюнок на всю спинку —
Тільки смужка, смужка, смужка
Від хвоста і аж по вушка.
Презентація проєкту «Письменник мого краю».
– Презентуйте свій проєкт «Письменники мого краю».
Підказка. Ця професія має спеціальну форму.
Завдання 5.
– Працюючи над проєктом «Професії моїх батьків», ми зібрали фотогалерею.
– Продовжіть речення «Професія мого тата (мами) важлива тому, що…
Підказка. Для роботи потрібен автомобіль
Завдання 6.
Виконання вправи 3 з коментуванням.
– Про яку професію будемо говорити у вправі 3?
– Чим займається художник?
– Складіть речення за репродукцією, скориставшись словами з довідки.
– «Приміряємо» на себе професію художника і на геоборді намалюємо песика – це і є наступною підказкою.
Завдання 7.
Підказка. Це наручники та рація.
ІІІ. Заключна частина заняття
Професій на світі багато є дуже
З них кожна потрібна,
Важлива з них кожна.
Ким стати - вирішуй це сам, любий друже,
Вже зараз над цим порозмислити можна.