Урок,презентація"Роль дієслів у мовленні.Дієслова протилежні за значенням".

Про матеріал
Урок створений для поглиблення знань учнів про дієслово,мета якого:вчити вживати двєслова протилежні за значенням;збагачувати словниковий запас учнів;розвивати вміння застосовувати знання на практиці;виховувати працелюбність.
Перегляд файлу

Тема. «Роль дієслів у мовленні. Дієслова протилежні за значенням».

Мета: поглиблювати знання учнів про дієслово, вчити вживати дієслова протилежні за значенням; збагачувати словниковий запас слів, розвивати вміння застосовувати вивчене на практиці; виховувати працелюбність.

Обладнання: мультимедійна дошка, предметні картки, предметні малюнки, презентація, підручник, зошит.

                                 Хід заняття

І. Організаційний момент.

-Продзвенів уже дзвінок, починаємо урок. Сьогодні ми працюємо за девізом «Якщо ми будемо Старанними, працьовитими, уважними, ініціативними, то обов’язково досягнемо успіху».

-А тепер погляньте на дошку, які слова заховані?

ОВМА  ВОСЛО  ЄВОСЛОДІ

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.

І-група-беруть, підіймають, добувати, прополюють, йдуть, прокидається.

ІІ-група-зроблять, допомагатимуть.

ІІІ-група-сидіти, люблю, їм, живу, носить.

Хвилинка каліграфії.

-Відгадайте загадку

Банки не має, чашки не приносить,

Але додому мед приносить. (Бджола)

Бд  ол  ла  джо

Бджола велика трудівниця.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Які частини мови ви знаєте?

-Яка частина мови називається іменник?

-Яка частина мови називається прикметник?

-Яка частина мови називається дієслово?

Цифровий диктант.

1-іменник, 2- прикметник, 3- дієслово.

-Я вам буду зачитувати слова, а ви пишете у зошит цифру.

Пишу, шию, веселий, дошка, сумна, чорний, дерево, сонце, читаю, прибирають, біла.

-Увага на екран 3 3 2 1 2 2 1 1 3 3 2  перевіряєте чи у вас такі цифри у зошиті.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

Робота за малюнками.

-Діти, уважно подивіться на малюнок. Він розділений на дві частини. Що зображено на одній частині? Що на іншій? (ДЕНЬ, НІЧ) Які ці слова?(протилежні за значенням) Яка частина мови? (дієслово)

-Що зображено на другому малюнку? На першій частині кошик, який?  (порожній) На другій, який? (повний) Які ці слова? Яка частина мови?

-А як ви думаєте, чи бувають слова протилежні за значенням. Сьогодні ми переконаємося.

Вправа «Очікування».

-Що цікавого і нового ви б хотіли дізнатися на занятті?

V. Робота над вивченням нового матеріалу.

Створення проблемної ситуації.

-Ми з вами сьогодні записали, що бджола велика трудівниця. До нас на урок прилетіли бджілки, які мають порожні відерка, а ми теж любимо працювати, тож будемо трудитися разом із ними, щоб наповнити відерка медом. А медом у відерках стануть наші виконані завдання.

1.Робота за підручником.(Вправа 1).

2.Розминка «У країні казочок».

3.Зоровий диктант.

Ясне сонечко сміється.

Тихо ходить осінь.

До дієслів сміється, ходить, доберіть протилежні за значенням.

4.Робота у групах.

-Які ви знаєте правила роботи у групах? А

Вправа «Чарівні речення».

Вам потрібно за малюнками скласти по два речення з протилежними дієсловами.

5.Вправа «Протилежності».

Вам потрібно з’єднати протилежні дієслова.

Увага на екран, перевіримо вашу роботу.

І-група.

Купувати-продавати, руйнувати-будувати, говорити-мовчати.

ІІ-група

Шепотіти-кричати, сидіти-стояти, наливати-виливати.

ІІІ-група

Смітити-прибирати, радіти-сумувати, починати- закінчувати.

6.Розминка.

7.Вправа «Знайди пару»

Серед поданих дієслів, потрібно утворити пари протилежних дієслів.

Увага на екран, перевіримо відповіді.

Сіє-жне, захворіли-одужали, забув-пригадав, замокли-висохли, розцвіла-зів’яла, садять-збирають, вимкнув-увімкнув, засинають-прокидаються.

Правильно, молодці, ви правильно виконали усі завдання і допомогли нашим бджілкам наповнити відерка з медом, бджілки задоволені полетять додому, а ми будемо відпочивати.

VI. Підсумок заняття

Гра «Закінчи речення».

На занятті я вчився ...

Найбільше мені сподобалося....

Я запам’ятала....

Я навчився...

Домашнє завдання.

Вправа 2 на сторінці 105.

І-група-списати 1 абзац  і підкреслити дієслова, ІІ- група- 2 абзац, ІІІ-група-3 абзац.

 

 

 

 

docx
Додано
21 січня 2023
Переглядів
369
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку