Урок + презентація "Суміжні та вертикальні кути. Розв’язування вправ"

Про матеріал
Пропонується урок з геометрії в 7 класі. Мета : удосконалювати вміння і навики розв’язувати задачі, використовуючи властивості суміжних та вертикальних кутів; розвивати логічне та критичне мислення, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати дисциплінованість, працелюбність, упевненість у власних силах, культуру математичного мовлення, любов до точних наук.
Перегляд файлу

Тема. Суміжні та вертикальні кути. Розв’язування вправ

Мета :  удосконалювати  вміння і навики розв’язувати задачі, використовуючи властивості суміжних та вертикальних кутів;

 розвивати логічне та критичне мислення, вміння  аналізувати та робити висновки; виховувати  дисциплінованість, працелюбність, упевненість у власних силах, культуру математичного мовлення,  любов до точних наук.

 

Обладнання: підручник, роздаткові матеріали, мультимедійна  презентація

Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.

Хід уроку:

І. Організаційна частина

Доброго дня. Щоб комфортніше ви почували себе на уроці, час від часу повертайтесь до висловлювань

« Не помиляється той, хто нічого не робить», «У мене все вийде», « Поряд зі мною мої друзі».(опитування самопочуття учнів, коментування слів Леонардо да Вінчі

Пам’ятай! Життя є дар, великий дар.
І той, хто його не цінує,
Цього дарунку не заслуговує)

Оголошення теми, мети уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання

 ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Що називають кутом?
  • Які кути утворюються при перетині двох прямих?
  • Які кути називаються суміжними? Властивість суміжних кутів.
  • Які кути називаються вертикальними? Властивість вертикальних кутів.

Усні вправи

  1. При перетині двох прямих утворюються чотири кути. Чи можуть деякі з них дорівнювати

а)  8° і 105°;     б) 40° і 40°;     в) 155° і 25°.

     2. Робота з таблицею, малюнком (слайди)

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Виконуючи домашнє завдання ви зрозуміли, що процес знаходження кутів є зовсім не простим. Тому ,щоб виконувати такі завдання без проблем, треба ще багато працювати і накопичувати  необхідний досвід. Над цим і попрацюємо на сьогоднішньому уроці.

 

 V. Удосконалення   навичок

1.   Знайти суміжні кути, якщо один з них на 40° більше за інший.

              Розв’язання

C:\Users\Админ\Desktop\images.jpg Нехай  < СОВ= х°, < АОВ = х+40°.

                                                             < СОВ  + < АОВ =180°- як суміжні

                                                                 Тоді х+х+40=180,   2х=140, х=70.

Отже,   < СОВ= 70°, < АОВ = 70°+40°=110 °

Відповідь: 70°;110 °

  1. Знайдіть  кути, які утворюються при перетині двох прямих, якщо сума двох із них дорівнює 70°

                          Розв’язання

   C:\Users\Админ\Desktop\images.jpg Нехай < 1+ <3=70°, < 1= <3- як                    

                                                          вертикальні, тоді < 1=70°: 2 =35°.

                                                         < 2  + < 1 =180°- як суміжні,тоді 

                                                         < 2=180° -  < 1 =180° - 35°= 145°.

                                                         <2= <4- як   вертикальні.,тоді <4=145°.                           

                                                    Відповідь: 35°; 145 °; 35°; 145 °

Фізкульт.вікторина

  1.  №110  (підручник автори: Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. 2015 рік. )

Моделі суміжних і вертикальних кутів відомі людям давно. Перші відомості про ці кути з’явилися під час будови доріг або каналів, які перетинаються, при конструюванні внутрішніх стін домів.

Представлення проекту  «Кути в нашому житті»

4.Робота в парі

    

 

 

Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою

 

1 варіант

 

 

C:\Users\Админ\Desktop\images (1).jpg

мал.1                              

1.Суміжним до кута АОВ є кут: (мал.1)

А)   СОD             Б)   АОС           В)     DОВ          Г)    ВОС

 

2. Якщо на малюнку(мал.1) < СОD =50°, <ВОС=60°, то градусна міра    <АОВ дорівнює

А)    10°           Б)    50°             В)    70°            Г)    150°

 

3. Якби на малюнку(мал.1) промінь ОВ був бісектрисою кута АОС і <СОD=70°, то градусна міра кута ВОС дорівнювала б:

А)   35°            Б)      45°           В)     55°            Г)    60°

 

 

 

C:\Users\Админ\Desktop\images (2).jpg                  

                         мал.2

  1.          Вертикальним до < АОD є кут: (мал.2)                               

   А)  АОС          Б)     DOВ         В)     СОВ          Г)     АОС

  1.          Якщо на малюнку(мал.2) < СОВ =120°, то градусна міра кута АОD дорівнює:

   А)     80°            Б)    90°            В)   60°         Г)    120°

  1.          Кут між бісектрисами кутів АОС і ВОD дорівнює: (мал.2)

А)                 Б)    90°          В)    180°       

 Г) визначити не можливо

 

 

                                 

      варіант 2

 

C:\Users\Админ\Desktop\images (1).png        мал.1

 

                     

  1. Суміжним до кута АОВ є кут: (мал.1)

А)  ВОС           Б)     СОК            В)    ВОК            Г)   АОС

2. Якщо на малюнку (мал.1)<ВОС =20°, <ВОМ=72°, то  градусна      міра кута АОМ  дорівнює:

А)  52°           Б)  88°          В)     92°           Г)     100°

3. Якби на малюнку  (мал.1)промінь ОВ був бісектрисою                  кута   МОС і    <СОВ=30°, то градусна міра кута МОA

 дорівнювала б:        

     А)    30°            Б)    40°        В)     60°       Г)    120°

 

                                                                                                                         

C:\Users\Админ\Desktop\images (3).jpg

                                                                              

     мал.2

  1. Вертикальним до кута АОМ є кут: (мал.2)

А)  АОN         Б)    АОC           В)   MОС          Г)    СОN

5. Якщо на малюнку(мал.2)<СОN=130°, то градусна міра

 кута АОN  дорівнює:

А)    50°            Б)   90°             В)   120°           Г )     130°

6. Кут між бісектрисами кутів NОА і СОM  (мал.2)дорівнює:             

  А)             Б)    90°          В)   180°    

       Г)   Визначити  не  можливо

 

 

VІ. Підсумок   уроку

       1. Висновок про виконану на уроці роботу та досягнення мети уроку

      2. «Райдуга яскравих моментів»

       3.Оцінювання роботи учнів на уроці.

 

VIІ. Домашнє   завдання

Повторити  п.1,  виконати №104, №107;  за бажанням №111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 грудня 2020
Переглядів
3966
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку