Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Велика Яблунька Медіана, бісектриса і висота трикутника Урок геометрії в 7 класі Вчитель Радчук Т.С.
Номер слайду 2
Мета:ознайомити учнів з поняттям медіани, бісектриси і висоти трикутника, виробляти навички побудови медіани, бісектриси і висоти довільного трикутника ; заохочувати до саморозвитку, самоосвіти, формувати вміння працювати в групах, навички толерантного спілкування; виховувати інтерес до математики Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання:мультимедійний комплект, таблиця, малюнки на відкидній дошці
Номер слайду 3
Хід уроку І. Організаційний етап (перевірка готовності учнів до уроку) ІІ.Перевірка домашнього завдання Перевірка правильності виконання домашніх завдань здійснюється шляхом озвучування правильних розв’язків задач ІІ.Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності ІІІ.Актуалізація опорних знань учнів
Номер слайду 4
Мозковий штурм Що називається трикутником? Які елементи трикутника ви знаєте? Що таке бісектриса кута? Які прямі називаються перпендикулярними? Скільки градусів має прямий кут? Покажіть на малюнках види трикутників
Номер слайду 5
Види трикутників За кутами Гострокутний Прямокутний Тупокутний
Номер слайду 6
Види трикутників За сторонами Різносторонній Рівнобедрений Рівносторонній
Номер слайду 7
ІV. Вивчення нового матеріалу Робота в групах Клас поділено на три групи: І. “Медіана” ІІ. “Бісектриса” ІІІ. “Висота” 2.Учням давалися випереджувальні домашні завдання. Учні, що входять у кожну із груп, пояснюють, що називається бісектрисою, медіаною і висотою. Показують це на малюнках.
Номер слайду 8
Медіана трикутника АД=ВД СД – медіана трикутника АВС Медіаною трикутника називається відрізок, що з’єднує вершину трикутника із серединою протилежної сторони
Номер слайду 9
Бісектриса трикутника М N P
Номер слайду 10
Висота трикутника А К С М АМ┴КС, АМ – висота трикутника АКС Висотою трикутника називається перпендикуляр, проведений з вершини трикутника до прямої, що містить протилежну сторону
Номер слайду 11
3.Творче завдання Побудувати: І групі – три медіани будь-якого трикутника (використати лінійку з поділками); ІІ групі – три бісектриси будь-якого трикутника (використати транспортир); ІІІ групі – три висоти гострокутного трикутника (використати креслярський кутник).
Номер слайду 12
Висновок Медіани, бісектриси і висоти трикутника перетинаються в одній точці. Перетин медіан трикутника назвали центроїдом; перетин бісектрис – інцентром; перетин висот - ортоцентром.
Номер слайду 13
М N Р A B A C K C S O P О - інцентр С - центроїд А - ортоцентр Інцентр, центроїд, ортоцентр трикутника K D H
Номер слайду 14
4.Проблема Чи завжди медіана, бісектриса і висота знаходяться всередині трикутника? Завдання групам: І групі - Побудувати висоти гострокутного трикутника; ІІ групі - Побудувати висоти прямокутного трикутника; ІІІ групі - - Побудувати висоти тупокутного трикутника. Для побудови використати креслярський кутник.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Висновок В гострокутному трикутнику всі висоти і ортоцентр лежать всередині трикутника. В прямокутному трикутнику одна висота лежить всередині трикутника, а катети є одночасно і висотами. Ортоцентр співпадає з вершиною прямого кута. В тупокутному трикутнику дві висоти лежать поза трикутником, а одна - всередині трикутника. Ортоцентр лежить поза трикутником.
Номер слайду 17
Важлива властивість рівнобедреного трикутника. І група - формулює теорему; ІІ група - формулює наслідок 1; ІІІ група- формулює наслідок 2. Т е о р е м а. У рівнобедреному трикутнику бісектриса, проведена до основи, є медіаною і висотою. Н а с л і д о к 1. Медіана рівнобедреного трикутника, проведена до основи, є висотою і бісектрисою. Н а с л і д о к 2. Висота рівнобедреного трикутника, проведена до основи, є медіаною і бісектрисою.
Номер слайду 18
V. Засвоєння нових знань і вмінь Робота з підручником Знайти в параграфі 15 (Істер. Геометрія 7 клас) цікаву властивість медіани трикутника. (У будь-якому трикутнику медіани перетинаються в одній точці (вона називається центроїдом трикутника) і в цій точці поділяються у відношенні 2:1, починаючи від вершини ). Завдання групам (робота за готовими рисунками): Назвати медіани, бісектриси і висоти трикутників (рис. 231-238, ст. 70-71) Виконання вправ з підручника: І група – 302; ІІ група – 303; ІІІ група - 304. · Вправа 306 (усно)
Номер слайду 19
VІІ.Підбиття підсумків уроку “Мікрофон” Які елементи трикутника вивчено на уроці? Що називається бісектрисою, медіаною і висотою? Як називають точку перетину медіан, бісектрис, висот трикутника? Чи в усіх трикутниках ці точки попадають в трикутник? Рефлексія -Що на уроці було найбільш зрозумілим? -Над чим ти відчуваєш потребу попрацювати? -Що було складним і незрозумілим?
Номер слайду 20
VІІІ. Домашнє завдання Параграф 15,вправи з підручника: 301, 305