Урок-презентація веб-квесту "Україна - наша Батьківщина"

Про матеріал

У цьому матеріалі подано урок-презентацію веб-квесту "Україна - наша Батьківщина", який проводився в класі протягом чотирьох тижнів. Провідна проблема: дослідження рідного краю, його багатств, традицій українського народу, збереження природи рідного краю, його історичного минулого.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок – презентація веб-квесту «Україна – наша Батьківщина»

Тривалість квесту: 4 тижня

 

 

 

 

 

 

 

 

Участники квесту:

Вчитель, учні 4-А класу, батьки

Керівник квесту:

вчитель I категорії

ЗОШ№ 14 м.Мелітополя

Балабанова О.К.

Мета:  збагачувати знання учнів про Україну, а також активний словниковий запас учнів; пробудити інтерес до вивчання рідного краю; розширити знання народні, історичні та культурні символи українського народу; сприяти  формування національної свідомості, осмисленню себе як частини великого українського народу; розвивати пізнавальний інтерес; спонукати до творчої та пошукової  діяльності; виховувати почуття патріотизму, гордість за великих українців.

Тип квесту:  груповий, інтегрований.

Предмети, що інтегруються: українське читання, громадянська освіта, образотворче мистецтво.

Вид квесту: інформаційно-дослідницький.

Провідна проблема: дослідження рідного краю, його багатств, традицій українського народу, збереження природи рідного краю, його історичного минулого.

Спосіб розв`язання проблеми: пошук літературного матеріалу; цікаві енциклопедичні дані; освоєння групами різних практичних технологій.

Тривалість квесту:  4 тижня.

Кінцевий продукт:  урок-презентація, сайт «Україна - моя Батьківщина»

Керівник квесту: вчитель.

Учасники квесту:  учні 4 – А класу.

План виконання

І.Організація проекту

Формування основної проблеми і дидактичної мети.

ІІ. Планування проектної діяльності:

  1. Обирання учнями запропонованих учителем групових проектів.
  2. Обміркування шляхів розв’язання проблеми.
  3. Пошук матеріалів: бібліотека, мережа Інтернет, відвідування музею.
  4.   Проведення циклу уроків, пов`язаних із темою проекту.

 

ІІІ. Робота на уроках

∙ Громадянська освіта

1. Знайти матеріали про Київ, Хортицю, Карпатські гори, Кримський півострів.

2. Знайти легенди, таємниці, рідного краю.

3. Зібрати інформацію на тему: «Великі Українці».

∙ Читання. Українська мова

  1. Дібрати художню літературу: вірші, оповідання про Україну.
  2. Скласти розповіді: «Мої предки – українці», « Історія мого Міста».
  3. Зібрати прислів`я та приказки про Україну.

∙ Читання. Українська мова

  1. Намалювати малюнки на тему: «Україна – моя батьківщина», «Моє місто», «Моя вулиця».

Завдання для груп

«Козачки» (хлопчики)

Знайти історичні дані про Київ, Хортицю.

«Калинки» (дівчатка)

Дослідити питання: природні перлини України – це наше багатство.

ІV. Презентація квесту.

Інтегрований урок-подорож.

Тема: Край у якому ти живеш. Україна – наша Батьківщина.

Мета:  збагачувати знання учнів про Україну, історичні та культурні символи українського народу; сприяти формуванню національної свідомості, осмислення себе як частини великого українського народу; розвивати інтерес до історії рідного краю; формувати інтерес до історії рідного краю; формувати дбайливе ставлення до природи; виховувати почуття патріотизму.

Обладнання:  телевізор, дошка, карта України, ілюстрації історичних міст України, українські народні костюми.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Доброго ранку!

Мовлю за звичаєм.

Доброго ранку!

Кожному зичу я.

Кому дозволено першому сісти?

Дівчаткам.

Так, спочатку краса,

А потім сила.

ІІ. Мотивація.   (1 слайд)

Акровірш – загадка

Рідний край

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай

Рідніша їм своя пустиня,

А ніж зелений в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

Микола Чернявський

  •      Мабуть, ви здогадались, що це акровірш-загадка. Прочитайте перші букви кожного рядка. Так – це Україна.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  •                   Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. Наш урок присвячений Україні. Сьогодні ми відчуємо себе справжніми синами й дочками

українського народу. На уроці ми здійснимо заочну подорож Україною, почуємо презентацію творчих груп – хлопчиків «Козачки», дівчаток «Калинки».  Познайомимось з віршами про Україну.

  •                   Діти прочитаємо тему нашого уроку: « Край, у якому ти живеш. Україна – наша Батьківщина».

ІV. Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда про Україну. Робота з картою. Україна для ас – найрідніша, найдорожча, найкраща у світі, тому що  це наша рідна земля, де ми народилися й живемо, де жили й працювали наші предки.

На цій карті зображена  наша земля, країна, Батьківщина – Україна.

  •      Як називається столиця нашої країни?
  •      Які ще міста ви знаєте? (Діти  виходять, показують міста на карті України).
  •      Які річки протікають по території України? (покажіть).
  •      Які моря омивають нашу країну?
  •      Які гори знаходяться на території України?
  1. Декламування вірша В. Латанського «Україна»
  2. Декламування віршів за бажанням про Україну.

V. Основна частина

1. Асоціативний кущ до слова Україна (складає група «Калинки»)   

 

                              рушник                  верба               калина

 

 

                      Шевченко                 УКРАЇНА                     барвінок

 

 

                               тополя                  Дніпро            Київ

 

                                    Батьківщина

 

 

2.Павутинка до слова Батьківщина (скаладає група «Козачки»).

                                                                батько                мати

море          пісня          родина          села

                  земля         край          БАТЬКІВЩИНА          Україна

           гори                річки            рідний       міста              Вітчизна

                                                             дім         

 Карпати      Дніпро   Донець            Донецьк     Київ  

 

Кожна група отримує фішку за правильно виконане завдання.

3.Презентація творчої групи «Козачки»

Перша зупинка «Історична»

Київ. Хортиця.

Діти:

 Київ – столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи.

За легендою назва Києва походить від імені Кия – найстаршого з трьох братів, другий брат – Щек, третій  - Хорив і сестра Либідь.

 Наприкінці 18 столітті з`явився  Хрещатик – зараз головна вулиця міста.

Майдан Незалежності головна площа Києва. 24 серпня 1991 року Україна стала незалежною.

Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, біля Запоріжжя – це одне з семи чудес України. Тут з`явилась перша Запорізька Січ.

Вперше назва хортичний острів згадано у зв`язку з походом князя Святослава проти половців у 1103 році.

З 1965 року острів Хортиця став державним  історико-культурним заповідником.

Степи, лани, безкрайній край –Це Східна Україна.

Колись отут гуляли коні степові

І вільні козаки Вкраїну захищали.

Та все минуло у далекі часи.

І скіфські баби у степу

В минуле іноді нас повертають.

Л. П. Никитюк

4.Словникова робота 

- Кожна країна має  народні та державні символи. Відшукайте  в таблиці ці заховані слова.

К

П

Р

А

П

О

Р

Я

С

Т

О

У

Г

І

М

Н

А

С

Ж

И

Т

О

Я

Л

Е

М

К

А

Л

И

Н

А

І

Т

Р

И

З

У

Б

Н

Р

У

Ш

Н

И

К

О

Ї

А

В

Е

Р

Б

А

З

Ю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •      Які  ще символи  ви знаєте? (Дідух, барвінок, чорнобривці…).

5.Робота над віршами – робота в групах:

а) група «Козачки»   

Водограй, полій розмай,

Зелений гай, ліщина…

Все це рідний край, любий край –

На Батьківщина.

Пам`ятай, не забувай

Батьківську стежину,

Прикрашай, шануй свій край,

Дім свій – Батьківщину.

В. Гринько

  •      Що ми називаємо Батьківщиною?
  •      Від якого слова походить слово «Батьківщина»?
  •      А чому воно написано з великої  літери?
  •      Хто прочитає вірш?

б) група «Калинки»  

УКРАЇНКА

Українка я маленька,

Україна – моя Ненька.

В неї щира я дитина,

Добра, люба та єдина.

Вірна я дочка народу,

Бо з козацького я роду,

Щиро я свій рід кохаю,

Роду іншого не знаю.

Так я завжди буду жити,

Рідний край буду любити,

Українцям помагати,

Україна – моя мати!

Сидор Воробкевич

  •      Від якої особи написано вірш?
  •      Як лагідно називає Україну дівчинка?
  •      З якого роду дівчинка?
  •      Прочитайте рядки, у яких міститься головна думка вірша.

 Хорове читання вірша

6.Фізхвилинка

Ми завзяті «Козачки».

Ми веселі «Калинки»

Покружляли, похилились.

І тепер тихенько сіли.

7. Презентація групи «Калинки»

Друга зупинка «Перлини України»

Дніпро. Карпати. Крим.

Дніпро – найбільша річка України. Вона бере початок у Росії й несе свої води до Чорного моря через три країни: Росію, Білорусію й України. Друге ім Дніпра – Славутич, від слова «слава».

Дніпро, Дніпро! Ти покохав,

Як матір Україну,

Ти рідним братом її став

І другом до загину.

Карпати – гори на заході України.  Найвища точка в Україні -  це гора Говерла (2061 м). Говерла – це символ величі і гордості України.

Славиться край джерелами цілющих вод.

Карпатські гори прекрасні в будь-яку пору року. У горах живуть олені, ведмеді, вовки, рисі, білки, дикі кабани, зайці. До Закарпаття приїжджають багато туристів в усі пори року, а в взимку круті гірськолижні траси приваблюють відпочиваючих, любителів зимового відпочинку з різних країн світу.

Чарівний Карпатський край зветься Гуцульщиною. Гуцули зберегли свою історію, свій духовний скарб.*

 

Тут гарно і тихо, тут сонячний спокій.

Чудово й казково у горах високих!

Мріє бір* і шипшина горить,

Співучо потік лісовий гомонить.

Юрій Федькович

(* Бір – великий сосновий ліс)

(*Скарб – духовні та культурні цінності)

Південний берег Криму – найтепліше місце в Україні. На півдні його омивають води Чорного моря, а зі сходу омивається Азовським морем.

Старовинна назва Чорного моря – Ахишаєна, що означав перекладі з іранської мови «темне, чорне». Море має темні води та часто штормить. Але ми всі любимо Крим та із задоволенням відправляємося до його берегів майже кожного літа.

 

* Море темне, синє море, -

Це наше Чорне море.

Море лагідне і тепле

Хвилями гайдає.

Кожне літо нас вітає.

Вітерець на морі грає,

Чайка пісню нам співає.

З неба сонечко нам сяє,

Промінець на низ складає.

Л. П. Никитюк

VІ. Робота в групах

1.Збери прислів`я та приказки.

«Козачки»     

Вітчизна, - моя, дорога, а мені, кожному, своя.

Тільки, солов`ї, в ріднім, співають, краї.

«Калинки» 

Де, рай, край, рідний, там, і під, ялиною.

Кожному, сторона, своя, мила.

2.Вікторина «Ти мені, я тобі».                  

Діти по черзі задають запитання.   (За відповідь фішка).

  •      Що належить до національних скарбів України? (природні пам`ятники, усні народні твори, пам`ятники архітектури).
  •      Які річки України ви знаєте?   (Дніпро, Дністер, Донець, Тиса, Десна, Прип`ять…).
  •      Хто перший з князів відкрив школи в Київській Русі?  (Князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий).
  •      Які всесвітньо відомі пам`ятники  знаходяться  у Києві?  (Софієвський собор, Золоті ворота, Києво-Печерська лавра).
  •      Яке місто славиться у Європі найкращим шоколадом?   (Львів).
  •      З чого варять обрядову кашу-кутью на Різдво і Хрещення?    (З ячменю або пшеничного зерна).
  •      Коли святкують день соборності України?   (22 січня).
  •      Коли святкують День Незалежності України?   (24 серпня).

3.Метод «Мікрофон».  

Конкурс «Хто більше знає видатних людей нашої країни»

  •      Зараз ми дізнаємося, яка група знає більше видатних людей України?  (за відповідь фішка)

VІІ. Підсумок уроку

Учитель.

Україна…Земля зі славною історією, народом, який протягом багатьох  віків боровся за свою свободу і незалежність. Вивчаючи історію свого народу, ми вчимося  зростати  справжніми громадянами своєї країни.

Якщо на уроці ви були уважні, то зараз зможете легко розгадати кросворд.

К Р О С В О Р Д  

1. У К Р А Ї Н Ц І

2. К А Р П А Т И

3. Д Н І П Р О

4.Т А Р А С

5. К И Ї В

6. Р У Ш Н И К

7. К А Л И Н А

  1. Назва народу, який живе в нашій країні?
  2. Гори, які розміщені на заході України?
  3. Ріка, що являється національною гордістю України?
  4. Ім`я видатного українського поета?
  5. Головне місто України?
  6. Національний символ України, який  матері дарують своїм дітям на щастя?
  7. Кущ, що оспіваний в українських народних піснях, як символ дівочої краси.
  •      Чи сподобався вам урок?
  •      Полічіть, будь ласка, ваші фішки.
  •      Яка група перемогла?

Оцінки за урок.

 

Використані джерела:

  1. Іватьо М. Р.., Коструба С.С., Коструба Т.М. Перлина: Навчальний посібник з народознавства для 4 кл. чото річної і 3 кл. трирічної початкової шк. – К.: Арка, 2001. – 168 с.
  2. Прокопенко В. Метод проектів як засіб креативно-пізнавальної діяльності молодших школярів. / В. Прокопенко, Л. Князська // Початкова школа. – 207. - №5. – с.43 – 46.
  3. Химинець В.В., Кірик М.Ю. Х 46 Інновації в початковій школі. – Тернопіль: Мандрівець, 2010. – 312 с.
doc
Додано
17 квітня 2018
Переглядів
1754
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку