Мета: узагальнити і скорегувати відомості, які учні мають про відсоткове відношення, відсоткові розрахунки, коло та його довжину, круг та його площу, круговий сектор, циліндр, конус, кулю, стовпчасті та кругові діаграми;
розвивати вміння самоорганізації, мислення, увагу, пам'ять ,творчі здібності розвивати логічне мислення, пізнавальну активність;
виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців, любов до Батьківщини; виховувати наполегливість у досягненні мети;
Тип уроку : узагальнення знань та вмінь учнів
Обладнання: презентація, проектор, мультимедійна дошка, циркуль, лінійка.
Епіграф
Не раз, хто забувається про завтра,
той має вічність
Леся Українка
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день діти, шановні гості!
Сьогодні на уроці математики ми узагальнимо та закріпимо знання з теми «Відсоткові розрахунки. Коло. Круг».
Тема дуже важлива, оскільки доводиться мати справу з такими розрахунками не тільки представникам різних професій (банківським працівникам, хімікам, фармацевтам, статистам, архітекторам і т.д.), але і в повсякденному житті кожній, без винятку, людині.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Почнемо наш урок з кросворда, який допоможе знайти ключове слово нашого уроку .
А) 4 кг Б) 3,5 кг В) 2 кг
Правильна відповідь підкаже вам, хто має більші пазурі
А) Мурахоїд Б) Ведмідь В) Тигр
(Кодове слово: Україна)
Так діти, це наша Батьківщина Україна, яка має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню – колиску, а потім народну пісню, уперше пішла до школи.
Урок у нас сьогодні несхожий на попередні. Працюючи над темою ми з вами в той же час дізнаємось цікаві факти про нашу Батьківщину, повторимо символи України, мальовничі місця.
Як завжди на уроці, що передує контрольній роботі, треба «подумати про завтра», повторити, систематизувати і, можливо, скорегувати деякі моменти у знаннях, уміннях учнів з тем, що виносяться на тематичне оцінювання.
Нагородою за вашу працю ви отримаєте 200 грн., які будуть оцінюватися в 3бали.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і перевірка домашнього завдання
Зараз ми з вами перевіримо виконання вашої домашньої роботи і якщо вона правильна дізнаємося без чого не може існувати Україна. Для цього ми з вами перейдем до інтернет ресурсів.
https://learningapps.org/display?v=p1t97e7gt19
1.
Молодці !!!
Отже, ми побачили символ нашої України це калина та верба. В народі говорять «Без верби і калини нема України»
2. А зараз ми з вами зіграємо в гру
Для цієї гри потрібні 2 учасники які будуть відповідати на питання.
(До вчителя виходить два учні).
За кожну правильну відповідь ви отримаєте 3 бали тобто 200грн.
Молодці!!!
Тепер ми можемо побачити наступний народний символ України.
Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення та систематизація знань.
Перед вами на екрані задача, що містить відомості про сільське господарство України. Ваше завдання – правильно її розв’язати. За правильну відповідь ви отримаєте 200 грн (3 бала ).
Свіжі гриби містять 90 % води.
Для сушіння взяли 12 кг грибів.
Через деякий час вміст води
в них складав 70 %. Якою стала маса грибів ?
Наступний народний символ нашої Батьківщини !
Вінниця розташована на берегах Південний Буг, яка в межах України третя за довжиною, після Дніпра(2201 км) та Дністра(1362 км). Довжина річки Південний Буг 806 км. Скласти відсоткове відношення довжини Південного Бугу до довжини річок Дніпро та Дністер. (Відповідь округліть до одиниць).
Розв’язання
Оскільки довжина річки Південний Буг – 806 км, а річка Дністер – 1362 км, то
Так як довжина річки Дніпро дорівнює 2201 км, то
Відповідь 59%, 37%.
V. Підсумок уроку.
Вправа «Математичні перегони»
(Учням пропонується по черзі швидко проговорювати всі найважливіші поняття та означення даної теми, доповнюючи один одного)
Учитель Молодці, діти, ви дуже добре сьогодні попрацювали, показали усі свої знання та вміння виконувати різноманітні завдання.
VI. Домашнє завдання