ТЕМА УРОКУ. Закріплення букви Ю.
МЕТА УРОКУ. Закріпити знання учнів про звукове значення букви Ю; продовжувати формувати навички правильного, свідомого, виразного читання; формувати навички роботи з текстом; виробляти навички виразного читання; вчити передавати зміст прочитаного; поширювати словниковий запас учнів; розвивати мовлення і мислення учнів; розвивати вміння узагальнювати, зіставляти; виховувати старанність, дисциплінованість.
ОБЛАДНАННЯ. Презентація, картки зі словами, малюнки квітів.
Хід уроку
І. Організація класу.
Психологічний настрій.
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Сонечко розвеселяти.
Які ми на уроці? Слайд 1.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися швидко і правильно читати, розбирати слова за звуками, розвивати ваше мовлення, щоб ви могли вільно висловлювати свої думки. Нам допоможе бджілка Майя.
1.Тренувальні читацькі вправи.
А) Назви букви. Слайд 2.
Б) Читай правильно і швидко. Слайди 3- 4.
В) Гра «Впізнай слово». Слайди 5-7.
2. Робота за підручником.
А) Прочитати слова.
- Прослухайте віршик і скажіть, як зрозуміли слово негожий.
Б) Слухання дітьми тексту вірша під магнітофонний запис, слідкування. Пояснення учнями слова негожий.
- Придумайте заголовок до цього віршика. Про яку пору року йдеться? З якими квітами дружить любисток. Знайдіть малюнки на дошці і приєднайте до любистка.
Читання вірша дітьми.
В) Завдання у мішечку. Складання слів: квітами, медом, грушами, хлібом. Допомога – розплутування «ниток».
3. Робота над частинами мови. Відповіді на питання: Що? Яке? Що робить?
Б)Слайд 9. Читання слів і речення.
В) Робота в групах. Складання речень на літню тематику зі слів. Чим пахне літо?
І група. Працелюбна бджілка збирає пилок з квітки.
ІІ група. Яскраве сонечко виглядає з-за синьої хмаринки.
ІІІ група. Радісна дівчинка біжить по маковому полю.
ІV група. Повільний равлик повзе по зеленому листочку.
V група. До білої ромашки завітало привітне сонечко.
VІ група. Соловейко співає чарівну пісеньку теплого літа.
Якщо група готова, представник вішає на дошці сигнальний малюнок.
Діти читають отримані речення. Звіряємо з реченнями зі слайдів 11-16.
Фізкультхвилинка під пісню «Райдуга»
4. Робота за підручником.
А) Читання слів.
Б) Слідкування під магнітофонний запис оповідання.
-Прослухайте оповідання і скажіть, як ви зрозуміли, що таке книгарня.
Опит.
-Виразно прочитайте останнє речення. З якою інтонацією його треба читати?
Читання тексту дітьми. Переказ.
В) Попрацюйте в парах. Яку пораду ви б дали Настусі?
Г) Робота зі звуками.
ІV. Підсумок уроку.
Слайд 19. Якими ми були на уроці? Чого вчилися?