Тема: Письмо маленької букви е.
МЕТА: Навчитися писати малу букву е. Вправлятися в підготовчих
графічних вправах. Звернути увагу на ширину петлі. Навчитись швидко переводити
вивчені малі друковані букву в рукописні.
Навчання грамоти. Письмо
Тема: Письмо маленької букви е.
МЕТА: Навчитися писати малу букву е. Вправлятися в підготовчих
графічних вправах. Звернути увагу на ширину петлі. Навчитись швидко переводити
вивчені малі друковані букву в рукописні.
Хід уроку:
І. Організація класу
Привітання, перевірка робочого місця
ІІ. МНД. Повідомлення теми уроку
-Діти, до нас сьогодні на урок завітав гість. Це страус ему. Подивіться на нього.
Ему – найшвидший, великий, нелітаючий птах. Його Батьківщина Австралія, це дуже тепла країна, тому Ему звикли жити в теплому кліматі. Діти, що потрібно для життя?
- А щоб дізнатися, що дає нам світло і тепло давайте відгадаємо загадку
Усі його люблять, усі його чекають,
а хто подивиться — кожен скривиться.
- Так, це сонце. Складемо звукову модель слова «сонце» за допомогою пальчиків. Діти, так давайте сьогодні зробимо, щоб наш гість відчував себе затишно. У нас на дошці – сонечко, але воно не світиться, для того щоб сонечко почало світити і гріти, ми повинні виконати завдання. Будемо виконувати завдання від простого до складного. Тож давайте почнемо!
Але спершу ми маємо пригадати, що ми вивчили раніше.
Які букви ви вже знаєте? Які звуки вони позначають? Доведіть!
Надрукуйте вивчені букви, напишіть рукописні літери. (На дошці)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Аналіз графічної будови з переліком елементів
— Рядкова буква е складається з одного елемента: петлі, що не виходить за межі робочого рядка.
Засвоєння конфігурації літери
1) Показ написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів
Алгоритм написання рядкової букви е
2) Письмо учнями в повітрі з орієнтацією на показ учителя під рахунок і-раз-і.
3) Аналіз зразка букви в робочому зошиті
2. Виконання завдання на другому промінці.
- Знайдіть промінчик під номером 2.
Робота в зошиті 1 рядок
Прописуємо букви
3. Виконання завдання на третьому промені.
З’єднання букви еі.
4. Виконання четвертого і п’ятого завдання
Третій рядок
Робота в третьому рядку
— Для поєднання букви е із буквою е останній елемент букви переходить із заокруглення під верхньою рядковою у напівпряму лінію. Зображуючи петлю, не слід робити велике відхилення вправо як самої петлі, так і нижньої частини букви.
5. Фізхвилинка
6. Виконання завдання на 7 і 8 промінці
Четвертний рядок – безвідривне написання букв е
- Ви помітили, що завдання поступово ускладнюються?
7 Пальчикова гімнастика.
8. Виконання останнього завдання.
- І залишилось останнє найскладніше завдання.
Записати подані друковані букви рукописними.
VIII. Підсумок уроку.
Яку ми букву навчилися писати?
З яких елементів вона складається?
Письмо в повітрі.
Рефлексія
З яким настроєм ви йдете з уроку?