Урок "Прикметник як частина мови. Спільнокореневі слова. Ненаголошені голосні. Астрід Ліндґрен,«Малий і Карлсон, що живе на даху».

Про матеріал
Конспект уроку з української мови 2 клас за програмою НПП "Інтелект України"
Перегляд файлу

План-конспект уроку з української мови за програмою

НПП «Інтелект України» у 2 класі

Тема уроку. Прикметник як частина мови. Спільнокореневі слова. Ненаголошені голосні. Астрід Ліндґрен,«Малий і Карлсон, що живе на даху».

Мета уроку:

  1.     предметні компетентності:
  •          розширити, систематизувати знання учнів про шведську письменницю Астрід Ліндгрен;
  •          розвивати навички читання вголос, мовчки,усвідомлення прочитаного;
  •          сприяти формуванню критичного мислення, зв’язного мовлення;
  •          виховувати любов до читання;
  1.     ключові компетентності:

- вільне володіння державною мовою (вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти; формувати любов до читання; відчуття краси слова; усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження)

- навчання впродовж життя (опанування вміннями й навичками, необхідними для подальшого навчання; організація власного навчального середовища; визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення; навчання працювати самостійно і в групі);

- культурна компетентність (залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне).

Тип уроку: розвиток компетентностей, урок-подорож.

Обладнання: презентація, відео-, аудіо файли, підручник-зошит.

 

 ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Повідомлення теми, формулювання завдань уроку.

Зачитування теми уроку, формулювання завдань.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Уявна подорож до Стокгольма.

- робота в зошиті (літературні перегони);

- побудова шляху до Стокгольма (робота з карта), обговорення обраного шляху учнями, вибір транспорту, аналіз ціни квитка на літак, автобус, поїзд й встановлення співвідношення ціни квитка та часу на шлях подорожі - дані виводяться на екран);

- павутинка Астрід Ліндгрен (- Що ви запам’ятали про Ліндгрен?);

- уявна подорож обраним транспортом під пісню «Країна казок»;

- розповідь вчителя - екскурсовода про Батьківщину, огляд квартири Астрід Ліндґрен.

 

ІІІ. Формування компетентностей:

1. С.31 №15 – читання з диктором; бесіда за прочитаним

 - Які найпопулярніші герої Астрід Ліндгрен?

- Чиї жарти, цікаві історії використала письменниця у своїх творах?

- Позначте маркером найвідоміші твори письменниці.

2. №14 – перегляд відеофрагменту про Пеппі Довгупанчоху.

Запитання до перегляду: - Чим схожа Пеппі Довгапанчоха і Карлсон?

3. №16 - вправа «Фотоапарат»

4. №17 – робота над чистомовкою – розчитування

5. № 19 – опрацювання тлумачного словничка

6. № 20 – опрацювання тексту казки

Завдання перед читанням: - Що подарував Карлсон Малому?

7. Гімнастика для очей, фіхкультхвилинка

8. С. 34 – вправа «Завдання Питайлика»:

- відповіді на запитання;

- дайте назви ілюстраціям;

- відновлення послідовності подій;

- перегляд відеофрагменту – знайдіть і підкресліть у тексті слова, які відповідають переглянутому; назвіть прикметники;

- озвучення відеофрагмента;

- с.35 – с.р. – тестові завдання – запис прислів’я;

- читання за ролями уривку казки – с.32.

 

ІV. Підсумок уроку.

 

1.Гра «ТАК-НІ»

  •          Автор казки «Малий і Карлсон, що живе на даху» Андерсон. (ні)
  •          Це народна казка. (ні)
  •          Події у казці відбуваються у столиці Швеції Стокгольмі.(так)
  •          Карлсон полюбляв їсти цукерки. (ні, тефтелі і тортики).
  •          Малого із казки звуть Сванте Свантесон. (так)
  •          На момент знайомства з Карлсоном, Малому було 8 років. (ні, 7 років).

 

 

 

2. Рефлексія.

А. Самостійна робота «Продовжи речення»:

- Продовжіть речення так, щоб ви зацікавили інших прочитати казку Астрід Лінгрен «Малий і Карлсон, що живе на даху»,

Неодмінно прочитайте казку Астрід Лінгрен «Малий і Карлсон, що живе на даху», тому що … ви познайомитесь із веселим героєм, поринете у світ фантастичних пригод.

Б. Бесіда «Літературний багаж»:

- компас: допоміг визначити життєві орієнтири та цілі…

- аптечка: допомогла заспокоїтися та відновити рівновагу…

- фотоапарат: допоміг запам’ятати яскраві емоції та образи…

- ліхтарик:допоміг зрозуміти те, що раніше було складним або прихованим…

В. Оберіть вислів, який відповідає вашій роботі на уроці:

  •          За холодну воду не брався.
  •          Працював до сьомого поту.
  •          Був на сьомому небі.

 

 

 

1

 

doc
Додано
9 січня
Переглядів
77
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку