Урок української мови у 2 класі за підручником М. Захарійчук
Тема: Прикметники, протилежні за значенням
Мета: закріпити знання про прикметник; активізувати словниковий запас учнів шляхом добору слів, близьких і протилежних за значенням, вживання прикметників у переносному значенні; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати доброзичливість і повагу для традицій народу.
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати: учні зможуть:
Методи навчання: словесні ( пояснення, розповідь, бесіда); наочні ( ілюстрація, демонстрація), практичні (метод вправ, робота з підручником); інтерактивні ( «Мікрофон», «Кубування», «Очікування»).
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація до уроку, підручник, картки для групової роботи. різнокольорові кульки, малюнок зайця, цеглинки LEGO
ХІД УРОКУ
Я рада бачити ваші посмішки. Очікую, що ви будете добре працювати на уроці. А що ви очікуєте…. (Передаємо сердечко)
ІІ Об’єднання в групи
(За допомогою кольорових кульок об’єднуємося в групи)
IІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Одягніть капелюшок розумників
2. Хвилинка чистопису
- Хто приніс чарівну торбинку?
З якої літери починаємо писати слово заєць?
З За Зм
3. Звуко-буквенний аналіз
Заєць
4. Складання асоціативного куща
Заэць – казковий, сірий, красивий, веселий
— Поділіть два слова (за вибором) для переносу різними способами.
— До якого ви слова можете дібрати протилежне за значення
Веселий – сумний
ІV. Вивчення нового матеріалу
Сьогодні будемо працювати над темою «Прикметники, протилежні за значенням»
Вправа 157
а) Письмо для всіх (Перше речення)
б) Письмо для себе (Друге речення)
V.Фізкультхвилинка
3. Робота в групах
(Дібрати слова протилежні за значенням)
Вправа 158 ( Три словосполучення самостійно, а два - усно)
(З’єднати стрілочками слова протилежні за значенням)
(Ставимо питання за вивченим матеріалом)
{Синя цеглинка іменник, червона - прикметник}
VI Підсумок уроку
Отже, для чого використовуємо прикметники протилежні за значенням?
Знімемо капелюхи розумників і станемо в коло.