Урок природознавства 5 клас Узагальнення з теми «Земля як планета»

Про матеріал

Актуальність: В умовах швидких соціальних змін виникає необхідність постійно адаптуватися до нових обставин в різних сферах життя. Цьому сприяють уроки з застосуванням методик критичного мислення. Учні навчаються слухати і цінувати думки інших, вмінню працювати в команді, отримують задоволення від самостійної пізнавальної діяльності.

Інноваційність:

На уроці використані інтерактивні форми та методи роботи,

робота в парах, групах, складання трирядкового вірша «Хайку», «Навчаючи - учусь», «Поясни побачене», «Встанови відповідність», «Моделі, що ожили», метод «Сторітеллінг», метод «Інтерпретація», «Незакінчене речення», «Дерево успіху».

Перегляд файлу

Прізвище, імя, по батькові          Пугач Наталя Дмитрівна

Місце роботи                                 ОЗ Орлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Кочубеївської сільської ради ОТГ Херсонської області Кочубеївського освітнього округу

Досвід роботи                                 34 роки

Тел.:   +380983928918

natapugach62@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок природознавства

Узагальнення з теми «Земля як планета»

Анотація:

Навчально-освітня мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про Змлю як небесне тіло й планету Сонячної системи, на якій є життя;

розвивати критичне мислення учнів, навички групової роботи та пошукової діяльності на уроці, творчі здібності;

формувати науковий світогляд, економічні навички, екологічну свідомість;

виховувати сумлінність та наполегливість, командний дух, прагнення охороняти ліс, водойми, повітря, грунти з метою збереження власного здоров’я.

Актуальність: В умовах швидких соціальних змін виникає необхідність постійно адаптуватися до нових обставин в різних сферах життя. Цьому сприяють уроки з застосуванням методик критичного мислення. Учні навчаються слухати і цінувати думки інших, вмінню працювати в команді, отримують задоволення від самостійної пізнавальної діяльності.

Інноваційність:

На уроці використані інтерактивні форми та методи роботи,

робота в парах, групах, складання трирядкового вірша «Хайку», «Навчаючи - учусь», «Поясни побачене», «Встанови відповідність», «Моделі, що ожили», метод «Сторітеллінг», метод «Інтерпретація», «Незакінчене речення», «Дерево успіху».

Висновки: на уроці найповніше реалізувалися індивідуальні особливості учнів, розвивалося креативне мислення, яке сприяло тому, що учні були більш розкутими в творчому плані, сміливішими у відповідях.

Всі учні (різного рівня знань) брали участь в ході уроку, отримали користь від знань.

Кожен учень на уроці мав успіх, був активним учасником навчального процесу, а не спостерігачем.

 

 

 

Тема: Узагальнення знань з теми: «Земля як планета»

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про Землю як небесне           тіло й планету Сонячної системи, на якій є життя;

розвивати критичне мислення учнів, навички групової роботи та пошукової діяльності на уроці, творчі здібності;

формувати науковий світогляд, економічні навички, екологічну свідомість;

виховувати сумлінність та наполегливість, командний дух, прагнення охороняти ліс, водойми, повітря, грунти з метою збереження власного здоровя.

Обладнання: мультимедійна презентація, відеоролики, телурій, глобус, роздатковий матеріал.

Тип уроку: узагальнення та  систематизація знань.

Форма проведення: демарш

Хід уроку

І. Психологічний настрій

  Розминка»Можливості людини»  Слайд 1

Діти підніміться, поверніться до своїх товаришів, усміхніться. Поверніться далі, зосередьте погляд на гостей, що присутні на уроці, посміхніться. А чи отримається у вас ще далі відвести свій погляд, у найвіддаленіший куточок класу ? Отрималось ? Ось так людина весь час може розширювати свої можливості. Бажаю, щоб на сьогоднішньому уроці ви досягли більших успіхів, ніж на попередніх.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Показ відеоролика «Чарівний вид на Землю з космосу» Слайд 2

Вчитель: жили собі вісім сестер, вісім красунь, та одна з них була найчарівніша. Милувала своїми чистими блакитними озерцями-очима, дзвінким життєрадісним голосом, що розливався пташиним щебетом, відзвонював крихітними цвіркунами. А ще красуня мала чарівну вдачу, ступить крок – і заллється все навколо яскравими кольорами,  а притихне в задумі – і видніється рожевий обрій. Чи впізнали ви цю красуню ?

Можливі відповіді дітей: Так. Це наша планета Земля.

 

ІІІ. Повідомлення теми й завдань уроку: 

Узагальнення знань з теми: «Земля як планета» Слайд 3

Узагальнити й систематизувати знання про Землю, розвивати вміння систематизувати та  аналізувати свої знання та застосувати їх на практиці в різних умовах.

ІV. Відтворення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань.

Вчитель: В космічному просторі безліч небесних тіл. Назвіть їх.

Як вони між собою взаємодіють?

Можливі відповіді дітей: Перебувають у безперервному русі. Рухається і планета Земля

Вчитель: При цьому на Землі відбуваються дуже важливі події в житті землян. З давніх-давен люди спостерігали появу Сонця вранці, його рух по небу вдень і захід ввечері. (Рух Землі навколо Сонця, картинка)

Коли Сонце високо над Землею – тепло, а коли низько «ходить» по небосхилу – холодно.

На ці зміни реагує природа. Слайд 4

(Звучить музика. Відео. Чайковський. Пори року. Квітень. Підсніжник)

Чи зрозуміли ви який твір звучав ?

 Можливі відповіді дітей:  «Пори року» П.І.Чайковського

Які думки навіює на вас ця музика?

Які є пори року?

За якими явищами в живій та неживій природі їх можна розпізнати?

Вправа «Художник» Слайд 5

(Робота в парах)

Кожна група одержує чорно-білу розмальовку пір  року. Ваше завдання розпізнати, де яка пора, підписати. Зафарбувати явища, за якими можна виявити пору року. Домалювати явища, обєкти, характерні для цієї пори року.

І група – весну.

ІІ група – літо.                                        (малюнки пір року)

ІІІ група – зиму.

ІV група – осінь.

Кожна пара звітує про виконану роботу.

Діти, а яка пора року вам більше подобається ? Слайд 6

 Кожна пора року  -  не лише зміни в природі, а це зміна нашого  емоційного стану, почуттів. Давайте виразимо свої почуття  через трирядковий вірш «Хайку».

Хайку

1-й рядок            Я побачив когось або щось

2-й рядок            Якого ? Яку ?

3-й рядок             Як ?

 

Можливі відповіді дітей: Приклади учнівських віршів

           Зима                                                                                             Весна

Я побачив сніжинку                                                      Я побачила підсніжник

Пухнаста,срібляста                                                        Ніжний блакитний

Радісно                                                                              Захоплююче

 

         Літо                                                                                           Осінь

Я побачив спілі вишні                                                    Я побачив жовту березу

Запашні червоні                                                              Граціозна, гарна

Насолода                                                                           Милування
 

 

Діти, а що  є причиною таких змін у природі?

Можливі відповіді дітей: Зміна пір року зумовлена обертанням Землі навколо Сонця та нахилом земної осі Слайд 7

А чи можна змоделювати ці явища?
Можливі відповіді дітей: за допомогою телурія учень демонструє зміну пір року

А що є причиною явища – «світло-темно»?

Можливі відповіді дітей: обертання землі навколо своєї осі

Досить часто дошкільнята запитують чому день змінює ніч? Як би ви могли  пояснити це явище своїм меншим братам і сестричкам?

Прийом «Навчаючи – учусь» Слайд 8

Учень: можна використати дзигу і ліхтарик або м’яч і ліхтарик .

(учні попарно демонструють і пояснюють явище)

Що є адміністратором (керівником) таких змін: пір року, дня і ночі?

Можливі відповіді дітей: Головним керівником цих змін є найближча до нас зірка – Сонце. Основне джерело світла  і тепла на землі. Система, в якій ми живемо – Сонячна

Як давно і за яких обставин виникли наша планета Земля і Сонячна система?

Існують різні гіпотези про походження Землі. 

Прийом «Поясни побачене» Слайд 9

На слайдах вчені і малюнки, на яких зображено утворення Землі. Учні повинні розпізнати, який вчений висунув певну гіпотезу про виникнення Землі.

1 зображення Слайд 10

Можливі відповіді дітей:

Жорж Бюффон

Планета Земля утворилася внаслідок катастрофи на Сонці. Причиною вчений назвав зіткнення з Сонцем одного з небесних тіл

2 зображення Слайд 11

Імануїл Кант

За його гіпотезою, вся Сонячна система, у тому числі й Земля, сформувалася зі згустків холодної хмари. 

3 зображення Слайд 12

Джеймс Джинс

Пов’язував походження Землі з катастрофою на Сонці. Причиною була інша зоря, що пролетіла близько від Сонця і відірвала якусь його частинку, з неї утворилися планети сонячної системи.

4 зображення Слайд 13

Отто Шмідт

Згідно з його гіпотезою, навколо Сонця була велетенська хмара з холодного пилу і замерзлого газу. Ця хмара рухалася разом із Сонцем, її компоненти згущувалися і дали початок Землі і іншим планетам.

А скільки років пройшло з часу утворення Землі?

(4,5 млрд. років)

З того часу рухається наша планета по орбіті і займає своє місце у Всесвіті. Повідомте свою адресу космотуристам з інших небесних тіл.

Вправа «Адреса космотуристам» Слайд 14

Галактика

Планетна система

Планета

Материк

Частина світу

Країна

А тепер спробуйте відповісти на запитання, які б могли цікавити космічних туристів про наше небесне тіло – Земля.

 

 

Гра «Що? Де? Коли?» Слайд 15

(Робота в групах)

1. Що досліджували Ж. Бюффон, І. Кант, Д. Джинс, О. Шмідт?

 (Походження Землі)

2. Як називається уявна лінія, до ділить Землю на дві півкулі? (Екватор)

3. Як називаються найвіддаленіші від екватора точки Землі? (Полюси)

4. Коли відбувається затемнення Сонця і Місяця? (Коли Сонце, Місяць і Земля вишиковуються в одну лінію)

5. Як називається зменшена модель Землі? (Глобус)

6. Як називається плоске зображення земної поверхні? (Мапа)

7. Що є верхнім родючим шаром Землі? (Грунт)

8. Що таке доба? (Час, за який Земля робить один оберт навколо своєї осі)

9. Як називається супутник Землі? (Місяць)

(Взаємоперевірка)

За глобусом і картою можна знайти будь-які географічні об’єкти.

Вправа «Картографічний практикум» Слайд 16

За фрагментами карти визначте географічний об’єкт, покажіть на глобусі

(частини світу, материки)

 

 

Гра «Знайди пару» Слайд 17

(Робота в командах)

Одній команді видаються зелені картки з написаними на них термінами, іншій – сині картки, з визначення до даних термінів

Євразія                                          Найбільший материк

Австралія                                      Найменший і найсухіший материк

Антарктида                                   Найхолодніший материк

Південна Америка                       Найвологіший материк

Африка                                          Найспекотніший материк

 

Ми живемо на материку? (Євразія)

Завдяки протяжності з заходу на схід, з півночі на південь в нас буває все – і мороз, і спека, волого і засуха, зміна пір року.

А зараз ми чекаємо – Весну!!!

«Я так хочу   весни»        Фізкультхвилинка для учнів 5-7 класів                                                                  (ВІДЕО) Слайд 18

 (Діти під музичний супровід і відео роблять гімнастичні рухи) 

(Малюнок «Земля в космосі»)

Багато космонавтів, роздивляючись з ілюмінаторів космічних кораблів нашу планету, милуючись та захоплюючись її красою, вважають, що правильніше нашу планету варто було б назвати не Землею, а Океанією. Як ви вважаєте чому?

Можливі відповіді дітей: Тому що вода займає 3/4, а суша лише ¼ земної поверхні

Де зосереджена вода в природі?

Можливі відповіді дітей: річки, озера, моря, океани, льодовики, організми

Що є структурною частиною води?

Можливі відповіді дітей: молекула H2O

З яких атомів вона складається?

Можливі відповіді дітей: двох атомів Гідрогену й одного атома Оксигену

Давайте поринемо у мікросвіт і станемо маленькими часточками речовини.

Перед вами на картках моделі атомів Гідрогену й Оксигену, прикріпіть їх до одягу і об’єднайтеся у молекули води (учні об’єднуються по троє)

 Вправа «Жива модель» Слайд 19

 Один атом Оксигену.

 Вдвічі більше Гідрогену.

 Якщо разом нас зібрати, зможемо водою стати.

Якщо молекули розподіляються у певному порядку, то виникають різні стани речовини.

(Перегляд відео «Березень») Слайд 20

Які зміни з водою ви помітили?

Можливі відповіді дітей: вода змінює агрегатний стан. Лід – перетворюється на рідину, а потім на пару

Чому так буває?

Можливі відповіді дітей: від зміни температури, змінюється агрегатний стан речовини. При підвищенні температури відбувається перехід води з твердого стану в рідкий, а потім в газоподібний

Чим зумовлено існування трьох станів води?

розміщенням структурних частинок і сил притягання між ними

Давайте змоделюємо кристалічні гратки речовини в різних станах.

Руханка «Гратки» Слайд 21

Моделювання

Кожен учень – це молекула. Якщо молекули розподілились у певному порядку – це буде відповідати певному агрегатному стану.

Станьте в групу по троє учнів один за одним. Покладіть праву руку на плече сусіда, який стоїть попереду, а ліву – на плече сусіда який поряд (ліворуч)

Учитель намагається штовхнути учнів, які стоять у крайніх рядах, але вони зберігають початкове положення.

Чому мені не вдається зруйнувати прямокутник?

Можливі відповіді дітей: тому що зв’язки між молекулами жорсткі, міцні, - а таке буває коли речовина тверда. Вони близько розташовані одна від одної

Пригріло сонечко – стало спекотніше.

Опустіть ліву руку, підійдіть до мене. Ви рухаєтесь вільніше, бо утворили розірваний ланцюг. Як змінилася гратка?

Можливі відповіді дітей: Відстань між молекулами збільшилась, зв’язки слабші – це вже рідина

Отже лід, перетворився на рідку воду.

Ще спекотніше гріє сонечко

Опустіть ліву руку. Рухайтесь вільно. Як змінилася гратка?

Можливі відповіді дітей: відстань між молекулами велика, сили притягання слабкі – це вже газоподібна речовина – водяна пара

Чи спостерігаємо ми в природі явища переходу води з одного агрегатного стану на інший?

Можливі відповіді дітей: Так. Це колообіг води в природі

(Перегляд відео «Краплинка») Слайд 22

Прокоментуйте відео і схеми колообігу води в природі

Можливі відповіді дітей:  Колообіг води в природі – обмін вологою між водною поверхнею, атмосферою і земною поверхнею

Що є рушійною силою колообігу води? (Сонце)

А головним джерелом води? (Світовий океан)

Щоб пересвідчитись, що ви насправді обізнані з цим явищем.

Я пропоную вам, використовуючи метод «Сторітеллінг», передати інформацію про рух вологи через розповідання історії від імені хмаринки, краплинки, джерельця

                              Метод «Сторітеллінг» Слайд 23

 Можливі відповіді дітей:

                                Краплинка

Я краплинка в річці

Який чудовий день. Ясне сонечко. Блакитне небо.

Так, але ніби спекотно гріє сонце.

Ой, що це зі мною, здається, я зараз полечу.

Я стала такою легесенькою, і полетіла …

Як гарно. Цікаво, куди я лечу? Мабуть, назустріч пригодам.

Та щось стає прохолодно.

Наді мною щось нависло. Та це ж хмара! Яка вона велика.

Невже я потрапила в середину хмари?

Як цікаво! Тут так багато краплинок.

Привіт, подруги! А що це з моїм платтям?

Воно з білого і легкого перетворилось на темне і важке.

Ой, ой, ой! Втриматись не можу.

І вирішила стрибати з хмари на землю- дощиком.

Всі мені радіють.

Можливі відповіді дітей: 

                            Хмаринка

Жила собі хмаринка біленька і пухнаста.

Весь час збільшувалась, щоб потім дощем на землю впасти.

Весь день літала попід пекучим сонцем, землі тінь дарувала.

Річки мені посилали тисячі краплинок.

Тому я весь час росла, темнішала.

Минули дні спекотні і я так здивувалась.

Колись мною любувались, а тепер чомусь тікали.

Я стала геть важкою, чорною і величезною.

Що за несправедливість? Полечу до моря і втоплюся.

Схлипнула і за першою сльозою полилися рясні краплі суцільною грозою.

Як плакати перестала та глянула у річку, 

Яка ж я знову  гарна стала біленька, легенька і пухнаста,

Так наче щойно з моря лечу собі у небі, не знаючи смутку й горя.

                                          Джерельце

Вода зявляється із джерельця.

Джерела на шляху збирає ріка.

Вода повноводно біжить на просторі.

Аж поки, вкінець, не віллється у море.

Моря наповняють запас океану.

Волога згущається над тим,ніби пара.

Вона піднімається вище, аж доки не перетвориться в хмару.

А хмари, що пролітають над нами, дощем проливаються, сиплять снігами.

Сніги навесні задзюрчать джерельцями, а ті пробіжать до найближчої річки.

І це усе зветься в народі – кругообіг води у природі.

 

Вода є всюди. Така проста і всім відома.

Вона даруючи життя, сама наче жива, перебуває у постійному русі.

Її називають «вічною й невтомною мандрівницею»,

безцінним багатством Землі, яке необхідно берегти та дбайливо охороняти.

Яка найближча до нас водойма?

                                ( річка Інгулець)

 

                                        Метод Інтерпретація. Слайд 24, 25

                                      Річка ( Ти сам учасник)

                                                (Відео «Річка»)

Уяви собі ,що ти власник ділянки на р.Інгулець. (Вчитель протягує стрічку, учні тримаються за неї). І ось течія прибила: до твоєї ділянки- пластикові пляшки, до твоєї- поліетиленові пакети, до твоєї- одноразовий посуд, старе взуття, обгортки з цукерок ( вчитель прикріплює на нитці біля кожного учня названі предмети). До вас приїхали гості і ви вирішили покупатися , а ніде… Скрізь бруд, сміття.

 Ваші відчуття? Чи треба забруднювати річки? Яких правил треба дотримуватись у природі, щоб не нанести їй шкоди?

                                Інтерпретація Смачна вода

Вчитель роздає учням склянки. З пляшки  води «Моршинська» наливає частині учнів воду в склянки, а іншій - ні. Потім пропонує скуштувати. «Смачна вода?» Хто пив, погоджується, що смачна, а кому не налили, говорить, що в нього немає води.

Висновок: може статись, що води у річці не стане зовсім. Через надмірний забір для зрошування, замулення джерел, викидання сміття.

Тому важливо бережливо відноситись до води в річках, не забруднювати.

 Є така  приказка

Буде ліс – буде й річка

Як ви розумієте цей вислів?

( ліс – регулятор волості, там повітря чисте, свіже)
В лісі легко дихається, приємно почуває себе кожна людина.

                              Інтерпретація у лісі

Запрошую вас до лісу. Вчитель роздає зроблені з паперу ялиночки на деревяних палицях.  Учні тримають в руках ялиночки. Вчитель пропонує учням закрити очі і уявити себе в лісі.

                            Відеоролик  «Ранок в лісі» Слайд 26

Ваші відчуття? ( приємно, радісно, легко дихати)

Але що це? Рубають  ліс! ( звуки пилки)

                       Відео « Лісоруби в Карпатах» Слайд 27

Спиляли ялинки. Учні зламують дерев’яні стержні , на яких трималися ялиночки. Тепер підніміть те, що залишилось у вас в руці від ялинки . Лише пеньки. Якщо ви прийдете до такого лісу, де лише пеньки, ваші відчуття? (пригнічення, розпач, розчарування, гнів) Слайд 28

Чи хотілося б вам прийти до такого лісу і мати такі відчуття?

Бережи ліс!
Посади дерево!

В нашій місцевості немає великих, темних, густих лісів, але є лісосмуги.

Яке їхнє значення?

 Можливі відповіді дітей: захист грунту від вітрової ерозії, снігозатримання, збереження вологи на полях, збереження врожаю

Відео «Грунти» Слайд 29

Грунти – це наше багатство.

Які типи грунтів ви знаєте? ( чорноземи, піщані, глинисті, підзолисті, сірі)

Які грунти переважають у нашій місцевості? ( чорноземи) 

Від чого залежить родючість грунту? ( від вмісту гумусу)

З давніх -давен люди, працюючи на землі, ставились до неї з любовю і повагою, тому, що їхнє життя багато в  чому залежить від землі. Грунт годує нас, одягає , дає сировину.

Як називають людей, які обробляють великі ділянки землі, отримують з них врожай і дохід? ( Фермери)

 

 

 Вправа «Фермер» (Інтерпретація) Слайд 30

Уявіть, що  ви фермер. Витягніть руку долонею догори, покладіть на неї купюру. Щоб отримати хороший урожай ви вкладаєте гроші в …( добрива насіння, паливо, гербіциди, пестициди)

Подуйте на купюру ( вітер). Що з  нею?  Вона полетіла. І що? Гроші на вітер? Висновок: якщо немає лісосмуг- вітер здуває з поля родючий шар грунту, знижується врожайність, а може й зовсім знищити весь врожай.

Знову  покладіть гроші на долоню, другу долоню поставте поперек першої. Подуйте на купюру. Гроші на місці. Друга долоня – це лісосмуга , що захистила грунти, урожай  від руйнівної сили вітру.

Висновок: кращим захисником  грунтів від ерозії та врожаїв на полях - є рослини .

То чи можна вирубувати  лісосмуги? ( ні)

Проробіть цю вправу вдома серед членів своєї родини

 

Все, що на Землі - все треба цінувати. Здавна народні повір’я вчать людей любити все  живе, не руйнувати, не знищувати природу.

В народі кажуть…

Народознавчий калейдоскоп ( прислівя, приказки)

Знайди пару (розрізані прислів’я складають у ціле)

Зіпсував воду – не буде честі твоєму роду .

Хто дерево зрубає, того Бог покарає.

Не роби зла землі, будеш жити у добрі.

Посади тополю – матимеш світлу долю.

Ліс і води – краса природи.

Хто землі дає, тому й земля дає.

                                               Учні дають клятву Слайд 31

І ми клянемось перед цілим світом,

Що будем славить цю небесну вись,

Що збережемо Землю – добру, світлу

Для всіх майбутніх поколінь!

                                    Наша планета унікальна Слайд 32

На ній ще багато незвіданого, неймовірного, чудесного. Так, що у вас, діти, є багато можливостей подорожувати та пізнавати нашу Землю.

Є сім чудес світу

А хочете побачити восьме?

  В Індонезії на о. Флорес є озера – одне з білою, наче молоко, водою, друге – з червоною, наче кров, а третє – з блакитно – зеленою. Як в  калейдоскопі. Ці озера лежать у кратерах згаслих вулканів, а різного забарвлення їхнім водам надають розчинені солі мінералів.

А хочете побачити нашу Землю з іншої планети – нашого сусіда Марса?

Запишіться у політ 2023 року до цієї планети! Та це все - попереду. А цього року за проектом Ілона Маска вже полетіла ракета на Марс.

Вивчення Космосу продовжується! Слайд 33

Якщо повернутись на початок нашого уроку – ви зрозуміли, що можливості людини можна весь час розширювати.  Тож ніколи не зупиняйтесь на досягнутому!

                                                 Рефлексія 

Ви плідно, наполегливо працювали на уроці. Оцініть себе.

                                  Дерево успіху Слайд 3

Де ви знаходитесь на дереві успіху?                                      

 Оцініть свій успіх. Прокоментуйте.

Знизу стовбура трішки успіху

Посерединісередній  успіх

Верхня крона ––майже все вдалося               

На вершині мені все вдалося

Висновки:  на уроці найповніше реалізувалися індивідуальні особливості учнів, розвивалося креативне мислення, яке сприяло тому, що учні були більш розкутими в  творчому плані, сміливішими у відповідях.

Всі учні (різного рівня знань) брали участь у ході уроку, отримали користь від знань.

Кожен учень на уроці мав успіх, був активним учасником навчального процесу, а не спостерігачем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використані джерела інформації:

О. І. Пометун. Технології розвитку критичного мислення учнів - К.: Плеядо, 2006 - 220 с.

О. Пометун, Л. Пироженко

Сучасний урок                                                                                                                                                         Інтерактивні технології навчання

Енциклопедія педагогічних технологій та інновацій                                                                                                                  Харків. Видавнича група "Основа", 2011. -  с.57-63

Вердіна С. В., Панченко А. Г.  Секрети педагогічної майстерності. Уроки для вчителя. - Х.; Видавнича група "Основа", 2008. - 111 с.

Бібліотека журналу "Біологія". Педагогічні знахідки на уроках біології. Упоряд. К. М. Задорожний, - Х.: Видавнича група "Основа": "Тріада +", 2007.-144 с.

Інтернет ресурс:

https://www.youtube.com/watch?v=ysyuXBfuOEU

https://www.youtube.com/watch?v=MmOF1Rtxs4g

https://www.youtube.com/watch?v=xX432zpPmy8

https://www.youtube.com/watch?v=QhPKPRFqBrE

https://www.youtube.com/watch?v=iodrUB-hBA

https://www.youtube.com/watch?v=pAmoR2rL4Wo

https://www.youtube.com/watch?v=CfG5cLRvRSo

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мосейчук Галина
    Чудова розробка! Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Лях Наталя Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
10 травня 2018
Переглядів
6266
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку