Інтегрований урок природознавства і математики, на якому діти, виконуючи завдання казкового персонажа - Ведмедика -, розширюють уявлення про різноманітність рослин, порівнюють листяні та хвойні рослини, впізнають хвойні рослини за допомогою гілочок та плодів, повторюють та застосовують таблицю додавання і віднімання числа 2 для розв'язування задач та прикладів. У кінці уроку кожен учень отримав подарунок - насінинку кедра, яку можна посадити біля школи або вдома.
Тема. Листяні та хвойні рослини.
Таблиця додавання і віднімання числа 2.
Мета. Розширювати уявлення учнів про різноманіття рослин; учити порівнювати листяні та хвойні рослини, розрізняти рослини за виглядом, за листям; розвивати спостережливість, увагу, мислення, уміння працювати у групах, парах; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Повторити таблицю додавання і віднімання числа 2, складати й розв'язувати задачі та приклади.
Обладнання. Мультимедійне обладнання, презентація, іграшка - Ведмедик, плоди й гілки хвойних дерев, підручник, зошит, картки для групової роботи, картки з етапами роботи, ребус.
ХІД УРОКУ
I . Організаційний момент
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Гостей наший привітайте,
Й до роботи приступайте.
— Діти, до нас завітали гості - Валентина Іванівна та Світлана Вікторівна.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Слайд 1.
— Сьогодні урок не звичайний, а інтегрований, у ньому поєднані теми з природознавства - "Листяні і хвойні рослини" і математики - "Таблиця додавання і віднімання числа 2". Ви дізнаєтесь про листяні і хвойні рослини, навчитеся їх розрізняти і впізнавати, повторите таблиці додавання і віднімання числа 2,
розв'яжете приклади й задачі.
— Поки не настала зима, до нас завітав ще один гість, відгадати його ім’я допоможе ребус. Ведмедик приготував для вас завдання, а для тих, хто буде активно
відповідати - ще й подаруночок.
Слайд 2.
Завдання 1 - спостереження за погодою.
Повідомлення синоптика:
— Сьогодні 29листопада 2017року. Зараз осінь, небо похмуре, сонця нема, температура повітря - мінус 3градуси, опадів немає.
II. Повторення вивченого
Слайд 3, 4.
Завдання 2 - відгадати загадки.
Чималеньким виростає,
Міць з роками набирає.
Може жити сотні літ,
Має величезний рід. (Дуб)
Я - кущ,
росту на клумбі біля школи,
і горобці на гілочках моїх
ведуть свої розмови. (Туя)
На сонечко я схоже
і сонечко люблю,
до нього повертаю
голівоньку свою.
(Соняшник)
Задивляється у воду
а свою червону вроду.
(Калина)
Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось, розцвіло,
Потім стало біле-біле
І за вітром полетіло. (Кульбабка)
В неї гарні, пишні віти,
І колючок не злічити...
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас. (Ялина)
Завдання 3 - гра "Розподіли рослини".
Слайд 5, 6.
— Розподіліть рослини за групами, поясніть свій вибір.
— Порівняйте листки дуба й калини з листками ялини та туї.
III. Вивчення нового матеріалу
Слайд 7, 8.
Завдання 4 - робота з підручником (завдання 1,2).
— Прослухайте текст.
— Пограємо в гру "Додай слова". Я речення починаю, а ви продовжуєте.
Дерева і кущі поділяються на ... (листяні і хвойні).
Листки листяних рослин схожі на ... (пластинки).
Листки хвойних рослин схожі на ... (голочки).
Вони називаються ... (хвоєю).
— Листяні рослини на гілочках мають плоскі зелені листочки, великі, як
долонька у людини. Вони скидають листочки восени, а навесні у них виростає нове молоде листя.
— Хвойні рослини замість листочків мають зелені голочки-хвоїнки. На зиму
вони не скидають листочки. Про них говорять вічнозелені, тому що замість
одних голок відразу виростають нові, а нам здається, що вони завжди зелені.
— Знайдіть завдання 2. Назвіть зображені рослини. Яка з них належить до листяних рослин, а яка - до хвойних і чому? (Липа – листяна рослина, бо її листочки схожі на пластинки, а ялина - хвойна, бо має хвою).
Слайд 9, 10.
Завдання 5 - складання і розв'язування задач.
IV. Закріплення вивченого.
Слайд 11, 12.
Завдання 6 - ознайомлення з листяними деревами.
розкажіть про листя та плоди цих дерев.
— Усі дерева — і хвойні, і листяні — потрібно берегти. Без них наша планета була б мертвою, не затишно б стало нам усім, не було б такої краси і, звісно, чистого повітря.
— З деревини деяких дерев роблять музичні інструменти, на яких ми пограємо
у музичній хвилинці «Оркестр».
Слайд 13.
Завдання 7 – музична хвилинка «Оркестр».
Слайд 14, 15.
Завдання 8 – робота в групах "Сосна", "Ялина", "Кедр", "Туя".
Звіт лідерів про роботу груп
Слайд 16.
Завдання 9 – повторення таблиці.
Слайд 17, 18, 19.
Завдання 10 – робота в парах.
— Порівняйте кількість плодів.
— Складіть і розв'яжіть приклади.
V. Підсумок уроку.
Слайд 20.
Завдання 11 – гра «Продовж речення».
— Продовжте речення.
— Дерева та кущі поділяються на ... листяні і хвойні.
— У листяних листочки схожі на ... пластинки.
— Хвойні замість листочків мають ... голочки - хвою.
— З математики ми повторили ... таблицю додавання і віднімання числа 2, складали і розв'язували ... задачі, приклади.
Слайд 21.
Завдання 12 – гра «Впіймай хвойну рослину».
— Пограємо в гру "Впіймай хвойну рослину": липа, дуб, сосна, кедр, клен, ясен, ялина, яблуня, туя, в'яз, груша.
Слайд 22.
— Ведмедик залишився задоволений, тому кожному з вас дає подаруночок - насіння кедра, яке можна буде посадити біля школи або вдома.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ РОБОТИ В ПАРАХ
|
|
|
|
|