Урок природознавства у 1 класі "Дикорослі і культурні рослини"

Про матеріал

Конспект уроку природознавства для першокласників у зручній табличній формі. Цей конспект є одним із серії уроків, які подавалися на обласний конкурс "Творча скарбничка" (номінація "Природознавство")

Перегляд файлу

1 клас

Тема уроку. Дикорослі і культурні рослини

Мета:

  • ознайомити учнів з видами культурних рослин;
  • учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин;
  • формувати інтерес до культурних рослин;
  • розвивати навички логічного мислення і мовлення учнів;
  • виховувати дружелюбність, толерантність

Обладнання:підручник «Природознавство», смайлики, відеопрезентація до уроку, мікрофон, казковий персонаж – Незнайко, «Чарівна квітка», роздаткові картки із зображенням квітів.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

I.Організація класу

Створення емоційного настрою. Привітання

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішити —

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому.

Хай буде він для нас повчальний!

За це подякуєм йому!

 

Девіз творчих і винахідливих:

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним бувай

І про кмітливість не забувай!

Рефлексія

           Гарний настрій,  готовий слухати і працювати

 

Поганий настрій, не зовсім впевнений у своїх силах і готовності до уроку

 

Вправа «Погода». Хвилинка спостережень.

Подивіться у віконечко і заберіть все зайве, що не відповідає сьогоднішньому дню:

вітер 

хмарно 

похмуро

дощ      

сніг

іній

холодно     

тепло 

ясно     

град

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти за допомогою смайликів демонструють свій настрій на початку уроку

 

http://zolochiv.net/wp-content/uploads/2012/04/pogoda.jpg

Групова робота з календарем природи.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація знань

 - Сьогодні на урок до нас завітав маленький хлопчик. Всі впізнали? Звичайно, це Незнайко.

Незнайко дуже хоче стати Всезнайкою, тому прийшов до нас на урок здобувати знання. Готові йому допомогти?

 - Давайте пригадаємо, що ми вчили на попередніх уроках.

— Яку будову має кожна рослина? (Корінь, стебло, квітка, плоди з насінням)

— Які спільні ознаки мають дерева і кущі? (Корінь,квітка, плоди з насінням)

— Скільки стовбурів має дерево? ( Один стовбур)

— А кущ?( Кілька низьких міцних стебел)

— Чи мають стовбур трав'янисті рослини? (Трав'янисті рослини стовбура не мають)

 

 

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/2/67/686/67686063_1291983023_10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Оголошення теми уроку

http://kuzenkovd.ru/wp-content/uploads/2012/04/yablonya_.jpghttp://demiart.ru/forum/journal_uploads3/j1791794_1300820728.jpg

  • Які дерева зображені на малюнках?
  • Чим вони відрізняються? (сосна – хвойне дерево, а яблуня – листяне)
  • Де ростуть ці дерева? (сосна росте у лісі, а яблуня – в садку)
  • Сьогодні ви дізнаєтесь як ще розрізняють рослини.
  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Дерева,кущі,трави»

Вчитель називає:

ДЕРЕВО-учні встають, піднявши руки;

КУЩ - руки в сторони;

ТРАВ’ЯНИСТУ РОСЛИНУ– присідають.

 

(Ялина, бузок, фіалка, горобина, порічки, конвалії, бузина, айстра, явір, подорожник.)

Рухлива гра на увагу з елементами «Мозкового штурму»

 

 

  • Незнайко завітав до нас із чарівною квіткою в руках. На квіточці є завдання, яке Незнайкові важко самому виконати. Тож давайте йому допоможемо.

«Чарівна квітка»

Кожна група отримала від Незнайка   квіточки з назвами рослин. Розподілити рослини у три групи: дерева, кущі, трави.

1 група – підкреслити назви дерев

2 група – назви трав

3 група – назви кущів

На квітці: липа, ліщина, огірок, смородина, дуб, ромашка, кульбаба, яблуня, аґрус

 

 

Робота в групах.

Гра „Що де росте?”

- Зараз ми будемо садівниками. Для цього розподілимось на 3 команди. Завдання полягає утому, щоб посадити рослини там, де вони мають рости. Виграє та команда, яка швидше і безпомилково виконає завдання

 

Метод

«Асоціативний кущ»

 

 

 

 

 

Робота з роздатковим матеріалом

V.Фізкультхвилинка

Ми – листочки, ми листочки,

Ми – осінні листочки.

Ми на гілочках сиділи,

Подув вітер – полетіли.

Ми летіли, ми летіли,

Вітер дути перестав –

Ми усі в кружечок сіли.

Раптом вітерець подув

І листочки швидко здув.

Знов листочки полетіли,

До школи залетіли

І за парти тихо сіли.

 

C:\Users\Алекс\Desktop\КОНКУРС\51853944_2csj2va.gif

VІ.Вивчення нового матеріалу

Розповідь вчителя з елементами бесіди

- Де ростуть рослини?  Рослини поширені по всій земній кулі. На величезних просторах вони утворюють ліси, степи, луки. Населяють вони і водойми, ростуть навіть на скелях і в сипучих пісках. Де б вони не росли, їм завжди потрібне сонячне світло і тепло, повітря, вода і ґрунт. Рослини збагачують повітря киснем, який потрібен для дихання людям і тваринам, роблять його чистішим і свіжішим. Тому рослини називають зеленими легенями Землі. Завдяки повітрю ми живемо і повинні дбати про його чистоту. Адже забруднене повітря — велика загроза для всього живого. Потрібно більше насаджувати різноманітних рослин: дерев, кущів, квітів.

— То як називають рослин? (Зеленими легенями Землі) Чому?

  • Рослини розподіляють на культурні (рослини, які вирощують люди на городах, полях, в садах) та дикорослі (їх ніхто не садив, не доглядав за ними, вони ростуть самі.)

 

Гра «Вправні долоньки»

  • Чи культурні ці рослини:

 Помідор, гарбуз, малина,

 Морква, жито, огірки,

 Мак, кульбаба, буряки?

(Кульбаба — дикоросла рослина, а мак і малина бувають і культурними, й дикорослими.)

  • Чи культурні ці рослини:

 Кабачки, кавун і дині,

Абрикос і полуниці,

Подорожник і пшениця?

(Помилково потрапив до переліку культурних рослин подорожник.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 (за допомогою оплесків вказати правильну відповідь)

VIІ. Розвиток знань

Дидактична гра «Посади квітку»
http://te.zavantag.com/tw_files2/urls_12/5/d-4490/4490_html_m47297b34.jpg 

Робота в парах з роздатковим матеріалом.

За допомогою фішок розподілити рослини за місцем зростання (ліс, поле, сад)

 

 

VІІІ. Рефлексія

  • Наш урок, нажаль, завершується.

Всі ви гарно працювали, відповідали, Незнайка розуму навчали.

А зараз я хочу перевірити, хто ж з вас більше запам’ятав  - ви, чи Незнайко.

Гра-змагання з Незнайком

- Як називають рослини, які самі виростають в природі?

- Дикі, -  відповів Незнайко. (Учні виправляють: «Дикорослі»).

- Чим відрізняється дерево від куща? (В дерева один стовбур, а кущ має кілька деревовидних стебел.)

- Як називаються рослини, які саджають і вирощують люди?

 - Виховані, - відповів Незнайко. ( Культурні)

  • Бувають дерева листяні, а бувають…?
  • Голочкові, - радо закричав Незнайко. (Хвойні).

ІХ. Підсумок уроку

 - Над чим працювали?

- Що запам’ятали?

- Які поради ви хочете дати Незнайкові, щоб він став Всезнайком?

- Який настрій створив урок?  Чи змінівся ваш настрій протягом уроку? Покажіть мені свої смайлики!

 - Молодці! Урок пройшов не марно!

 

                  Ось і уроку кінець!

                  Хто працював, той молодець!

 

  •       Нажаль і сьогодні на уроці Незнайко був не уважний і давав багато не вірних відповідей. Тому від мене він не отримає веселого смайлика. А всі решта учні – молодці!

 

        Гарний настрій, тим, хто був уважним, допитливим, давав вірні відповіді, допомагав друзям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

G:\мікрофон.jpg

Метод «Мікрофон»

 

Учні за допомогою смайликів показують свій настрій на кінець уроку.

 

 

 

Вчитель дарує веселі смайлики всім учням.

 

docx
Додано
27 червня 2018
Переглядів
6291
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку