Урок природознавства у 2 класі "Як звірі пристосувалися до життя взимку"

Про матеріал

Урок природознавства у 2 класі. Оскільки сучасні діти не цікавляться реальним життям, але добре розуміються на тому, що відбувається на телеекранах, в телефонах, планшетах; знають напам'ять реклами, нові пісні, шоу - новини, урок створено у вигляді подорожі по телепрограмах. Використано рекламні ролики та відеопрезентації.

З метою соціалізації використано роботу у групах, елементи театральної педагогіки, елементи критичного мислення...

Перегляд файлу

 

 

 

Криворізька спеціалізована школа №9

з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов

 

 

 

 

 

Урок природознавства для учнів  2 класу

 

 

 

 

 

 

 

 

                          

 

 

                                                               Підготувала

                                                                    вчитель початкових класів

                                                                         Ткачик Світлана Ярославівна

 

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг 

2017 - 2018

 

 

 

 

Тема: Як звірі пристосувались до життя взимку

Мета:

  • закріпити знання учнів за темою «Зима в природі»;
  • ознайомити учнів з життям звірів взимку, зі змінами, що відбуваються в їх житті;
  • розвивати спостережливість;
  • формувати вміння самоорганізації до навчальної діяльності, вміння  аналізувати і узагальнювати, продуктивно співпрацювати з партнером у парі, групі;
  • розвивати акторську майстерність, збагачувати словниковий запас;
  • виховувати бережливе ставлення до природи, викликати бажання допомагати тваринам, оберігати їх.

Обладнання: ілюстрації тварин, маски до інсценізації, сніжинки, відео 

                    до уроку.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: урок – телепередача.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина

Вчителька: Доброго дня дорогі діти і шановні гості. Ми не уявляємо своє життя без телевізора. Щодня переглядаємо безліч передач та шоу – програм. Ми знаємо новини зі світу моди, нові пісні та фільми, повторюємо напам’ять слогани з реклами, але часто не помічаємо того, що відбувається поруч з нами.

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180131_162012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні ми спробуємо через телепрограми побачити «Світ навколо нас».

Познайомтесь з анонсом наших програм:

1. Прогноз погоди

2. Хто зверху

3. Танці з зірками

4. Інтуїція

5. Animal planet

ІІ. Календар погоди

Вчителька: Завітаємо до першої студії. З прогнозом погоди нас ознайомить синоптик  Владислава Мінєнкова

Синоптик: Гідрометцентр повідомляє, що за вікном зима. А завітала вона не сама. Грудень подарував День Святого Миколая та сонцеворот (22 грудня найдовша ніч і найкоротший день). Січень розпочав новий рік, привітав з Різдвом Христовим, Щедрим вечором,посівав на Старий Новий рік, скупався в ополонці на Водохреща . І ось сьогодні перший день лютого. (Стан неба, температура повітря, опади, вітер).

 Лютий – найсуворіший  місяць зими, але боятися його не варто, бо після Стрітення зима на весну поверне.

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103644.jpgC:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103633.jpg

 

 

Реклама : Якою б не була погода за вікном, а в нашому класі тепло і затишно, дякуючи нашим батькам та метало пластиковим вікнам. Інформація надана з метою економії теплоенергії.

 

 

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103606.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Синоптик:  Нехай проблеми та незгоди не роблять Вам в житті погоди. Хай Вам щастить. А з Вами була Владислава Мінєнкова.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

Вчителька: Дякуємо  Гідрометцентру та чарівній ведучій. Продовжуємо нашу передачу вікториною «Хто зверху». Для участі у грі я запрошую троє представників  від чоловічої  статі та  три  представниці від жіночої статі.

Прошу вас бути уважними і активними, за кожну  правильну відповідь  ви будете отримувати  сніжинку. В кінці передачі, той у кого буде найбільша кількість сніжинок, отримає винагороду — гарну оцінку. 

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103906.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103920.jpgC:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_103914.jpg

Ведучий: За вікном 1 лютого. Тож мова йтиме про зиму. Дорогі дівчаточка, шановні хлоп’яточка, приготуйтеся швидко дати відповіді на запитання за методикою «Незакінчене речення»

  • Шлях, який проходить природа від осені до весни, це…?
  • Зимові місяці це…?
  • Сніг, мороз, крига, ожеледь,завірюхи, хуртовини, це..?
  • Зниження температури повітря, сонце низько над поверхнею землі, довгі ночі, короткі дні, це…?
  • Замерзла вода це…?
  • На лід вода перетворюється при…?
  • При потеплінні лід…?
  • Кора потовстішала, бруньки одяглися у покривні лусочки і перейшли у стан зимового сну …?
  • Надземні частини на зиму відмирають, проте коріння перезимовує у ґрунті у…?
  • Перезимовують у вигляді плодів та насіння…?
  • Ховаються на зиму у щілини будинків, під кору дерев, у купи опалого листя…?
  • Відлітають у теплі краї або зимують у нас..?
  • Найстрашніше для птахів узимку…?
  • Прибирання снігу, утеплення приміщень, догляд за домашніми тваринами,це…?

Ведуча: Пані суддя, хто ж з нас був активнішим і чиї відповіді були правильніші?

Вчителька: Дякую вам, шановні наші учасники, ви всі були досить активними , тож отримуйте свої сніжинки та займайте свої місця.  ( Найактивнішим роздати сніжинки).

Реклама: Шановні глядачі, дізнавшись про нелегке пташине життя взимку, учні нашого класу вирішили побудувати годівнички. І ви не забувайте про допомогу зимуючим птахам. Врятуймо їх від голоду. Інформація надана в рамках акції милосердя «Годівничка для зимуючих птахів».

Слайд – шоу «Годівничка»

IV. Фізкультхвилинка  «Ялинка»                                                      

Вчителька: Запрошую взяти участь у шоу – проекті «Танці з зірками». Вашим тренером буде гостя усіх новорічних свят – лісова красуня – ялинка.

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_104450.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реклама: Щороку мільйони ялинок зрубують, щоб прикрасити свої домівки до новорічних свят. Якщо придбати штучну ялинку, або виготовити власними руками з підручних матеріалів, ви збережете  хвойні ліси. Інформація надана в рамках проекту: «Подаруй життя ялинці»

Слайд – шоу «Подаруй життя ялинці»

 V. Вивчення нового матеріалу.

Вчителька: Здогад, передчуття, здатність людини уловлювати істину, передбачати, вгадувати щось, спираючись на попередній досвід, знання – це інтуїція.  Тож ми в телестудії програми Інтуїція

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_104814.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відеозагадки  

1.З сотні голок піджачок одягає?...                                                           Їжачок

2.Як навколо спокій, тиша – вибіжить із нірки…?                                  Миша

3.Під землею в нього світ – є сліпим маленький …?                               Кріт

4. Як вночі весь ліс замовк, то на місяць виє…?                                      Вовк

5. Гнеться від горішків гілка – їх дістане спритна … ?                           Білка

6. Мед із лісових угідь ціле літо їсть…?                                                   Ведмідь

7. Із щетиною жупан носить лісовий…?                                                   Кабан

8. Сіромаха і стрибайчик цей вухатий, гарний… ?                                  Зайчик

9.  Рудохвоста, невеличка в лісі бігає…?                                                  Лисичка

10. Зветься лагідно козуля, дика кізочка…?                                              Косуля

Вчителька: Чи здогадалися ви якою буде тема нашого уроку – передачі?

 « Як звірі пристосувались до життя взимку»                 ( читають з дошки).

Вчителька: Інтуїція розвинена у вас добре. Молодці. Отримайте свої сніжинки.

Вчителька: Для того, щоб більше дізнатись про життя звірів взимку запрошую вас до Animal planet

Лісник: Доброго дня, шановні глядачі Планети тварин.  Якось, восени я став свідком такої розмови між своїми підопічними

Петро Ребро «Суперечка»

Лісник: Ведмідь сварився із совою:

Ведмідь: Ти щось наплутала, сова!

Затям своєю головою —

зими в природі не бува!

Лісник: Сова сміялась: —

Сова:Волохатий, не дивно чути це мені:

ти восени як ляжеш спати,

то встанеш тільки навесні.

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_105034.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лісник: Чому між тваринами виникла така суперечка?

-  Сьогодні ви станете дослідниками і самостійно визначите, як тварини пристосувалися до зими. Допоможуть в цьому СНП. Супер наші підручники.

(Природознавство: для 2 кл./ І.В.Грущинська. – К. «Освіта», 2012 С. 84 – 85.)

І студія (ряд): досліджує хто з тварин змінив своє хутро;

ІІ студія (ряд): хто дивиться зимові сни;

ІІІ студія (ряд): хто веде активний спосіб життя.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчителька: Проведемо опитування, щоб дізнатися, як працювали наші дослідники.

Робота біля дошки

Змінили хутро: білочка, козуля, заєць – русак.

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_105513.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сплять: їжак, ведмідь.

 

 

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_105321.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ведуть активний спосіб життя: кабан, миша, лисиця,вовк, кріт.

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_105413.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лісник: За хорошу роботу, пропоную переглянути відео презентацію про зимівлю тварин.

        Відео «Тварини взимку»                          

Раптом в лісі посвітліло, стало всюди чисто й біло.

А тепла чомусь нема, це прийшла до нас зима.

Зима – для тварин важкий час.

Хоча мало їжі і холодно, вони пристосувалися до зимівлі.

Оленям, лосям, косулям доводиться кору дерев гризти та суху траву їсти.  Лісники підгодовують диких тварин.

Взимку тваринам потрібен доступ до води.

Білочка робить на зиму запаси  хоча і взимку може знаходити собі їжу.

Зайці живляться молодими гілочками, корою дерев,сухими листочками.

Заєць – біляк змінює на зиму колір хутра.

Дикі кабани тримаються групами і пошуках їжі долають великі відстані.

Інколи вони підходять до житла людей.

Лисиця у пошуках їжі, може пройти до 20 кілометрів.

Основна їжа лисиці – миші. За рік  вона з’їдає  їх кілька тисяч.

Ведмідь взимку спить у барлозі. Але сон його дуже чуткий, в разі небезпеки він покидає  схованку.

Вовки полюють зграями. Взимку до зграї входять і молоді тварини.

Бобри роблять на зиму продовольчі запаси: молоді гілки верби, осоки, тополі.

Зимуючі птахи знаходять собі їжу. Дятел шукає комах під корою дерев,хтось їсть плоди  та насіння рослин,а водоплавні птахи шукають в місця, де не замерзає вода. У шишкаря в лютому народжуються пташенята. Снігурі ж прилітають до нас з півночі. Тут їм достатньо їжі. Взимку птахи потребують нашої допомоги.

VII. Підсумок уроку

Вчителька:  Чи сподобався вам наш урок – телепередача?

- Що нового ви дізналися?

- Чому  звірі по різному зимують?

- Кому з тварин найлегше взимку?

Реклама: Усім тваринам важко взимку. Вони потребують нашої допомоги. Якщо допоможем тваринам, малята, виживуть взимку птахи і звірята.

IX. Оцінювання.

Домашнє завдання с.84 – 85 за підручником,  с.37 у зошиті

 

C:\Documents and Settings\Artem Tkachik\Мои документы\Downloads\drive-download-20180204T161447Z-001\IMG_20180201_112759.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Синоптик: Гідрометцентр повідомляє, що за вікном зима. А завітала вона не сама. Грудень подарував День Святого Миколая та сонцеворот (22 грудня найдовша ніч і найкоротший день). Січень розпочав новий рік, привітав з Різдвяними святами, скупався в ополонці на Водохреща . І ось сьогодні перший день лютого. Небо, температура  повітря  , опади , вітер .

 Лютий – найсуворіший  місяць зими, але боятися його не варто, бо після Стрітення зима на весну поверне.

Реклама :  Загребельний Захар

Синоптик:  Нехай проблеми та незгоди не роблять Вам в житті погоди. Хай Вам щастить. А з Вами була Владислава Мінєнкова.

Реклама :Якою б не була погода за вікном, а в нашому класі тепло і затишно, дякуючи нашим батькам та вікнам «Корса». Інформація надана з метою економії теплоенергії.

Реклама: Шановні глядачі, дізнавшись про нелегке пташине життя взимку, учні нашого класу вирішили побудувати годівнички. І ви не забувайте про допомогу зимуючим птахам. Врятуймо їх від голоду. Інформація надана в рамках акції милосердя «Годівничка для зимуючих птахів».

Реклама: Щороку мільйони ялинок зрубують, щоб прикрасити свої домівки до новорічних свят. Якщо придбати штучну ялинку, або виготовити власними руками з підручних матеріалів, ви збережете  хвойні ліси. Інформація надана в рамках проекту: «Подаруй життя ялинці»

Реклама: Усім тваринам важко взимку. Вони потребують нашої допомоги. Якщо допоможем тваринам, малята, виживуть взимку птахи і звірята.

Лісник: Доброго дня, шановні глядачі Планети тварин.  Якось, восени я став свідком такої розмови між своїми підопічними

Лісник: Ведмідь сварився із совою:

Ведмідь: Ти щось наплутала, сова!

Затям своєю головою —

зими в природі не бува!

Лісник: Сова сміялась: —

Сова:Волохатий, не дивно чути це мені:

ти восени як ляжеш спати,

то встанеш тільки навесні.

Лісник: Чому між тваринами виникла така суперечка?

Лісник: За хорошу роботу, пропоную переглянути відео презентацію про зимівлю тварин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Раптом в лісі посвітліло, стало всюди чисто й біло.

А тепла чомусь нема, це прийшла до нас зима.

Зима – для тварин важкий час.

Хоча мало їжі і холодно, вони пристосувалися до зимівлі.

Оленям, лосям, косулям доводиться кору дерев гризти та суху траву їсти. Я та мої друзі, лісники підгодовуємо диких тварин.

Взимку тваринам потрібен доступ до води.

Білочка робить на зиму запаси  хоча і взимку може знаходити собі їжу.

Зайці живляться молодими гілочками, корою дерев,сухими листочками.

Заєць – біляк змінює на зиму колір хутра.

Дикі кабани тримаються групами і пошуках їжі долають великі відстані.

Інколи вони підходять до житла людей.

Лисиця у пошуках їжі, може пройти до 20 кілометрів.

Основна їжа лисиці – миші. За рік  вона з’їдає  їх кілька тисяч.

Ведмідь взимку спить у барлозі. Але сон його дуже чуткий, в разі небезпеки він покидає  схованку.

Вовки полюють зграями. Взимку до зграї входять і молоді тварини.

Бобри роблять на зиму продовольчі запаси: молоді гілки верби, осоки, тополі.

Зимуючі птахи знаходять собі їжу. Дятел шукає комах під корою дерев,хтось їсть плоди  та насіння рослин,а водоплавні птахи шукають в місця, де не замерзає вода. У шишкаря в лютому народжуються пташенята. Снігурі ж прилітають до нас з півночі. Тут їм достатньо їжі. Взимку птахи потребують нашої допомоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

docx
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
3316
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку