Урок природознавства у 5 класі (з використання хмарних технологій).
Тема уроку:Речовини. Фізичні властивості речовин. Властивості твердих тіл, рідин і газів.
Мета уроку: поглибити знання учнів про природу, тіла; сформувати поняття «речовина»; розширити уявлення учнів про стани речовин;
розвивати абстрактне мислення, вміння порівнювати факти, встановлювати причинно – наслідкові зв'язки, навики роботи з Інтернет – ресурсами;
виховувати повагу до наукових надбань людства, вміння співпрацювати в колективі, самостійно здобувати знання.
Обладнання: комп'ютерний клас (або інтерактивна дошка); малюнки, презентація до уроку, зразки тіл та речовин.
Тип уроку: засвоєння нових знань ( з використанням «хмарних» технологій)
Урок природознавства у 5 класі
(з використання хмарних технологій)
Тема уроку: Речовини. Фізичні властивості речовин. Властивості твердих тіл, рідин і газів.
Мета уроку: поглибити знання учнів про природу, тіла; сформувати поняття «речовина»; розширити уявлення учнів про стани речовин;
розвивати абстрактне мислення, вміння порівнювати факти, встановлювати причинно – наслідкові зв’язки, навики роботи з Інтернет – ресурсами;
виховувати повагу до наукових надбань людства, вміння співпрацювати в колективі, самостійно здобувати знання.
Обладнання: комп’ютерний клас (або інтерактивна дошка); малюнки, презентація до уроку, зразки тіл та речовин.
Тип уроку: засвоєння нових знань ( з використанням «хмарних» технологій)
Хід уроку:
І. Організація класу. Рефлексія.
(Обмін настроєм. Вправа «Поділися посмішкою»)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Покажи мені»
Продемонструйте, будь ласка, будь яке тіло, що лежить на вашій парті.
2. Виконання вправ на он-лайн ресурсі за посиланнями:
http://learningapps.org/display?v=pa0kpzqqn01
http://learningapps.org/display?v=pr4975p5a01
ІІІ. Мотивація навчально – пізнавальної діяльності.
IV. Засвоєння нових знань.
1. Поняття речовина.
2. Агрегатні стани речовин
Речовини бувають
(Доповніть приклади речовин)
Загадки про воду:
Ми кажемо: вона тече;
Ми кажемо: вона виблискує;
Вона біжить завжди вперед,
Але нікуди не тікає.
Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І літаю, і біжу,
І замерзнуть можу!
У морях і річках живе,
Але часто по небу літає.
А як набридне їй літати,
На землю знову осідає.
Зоря-зірниця, красна дівиця,
по небу гуляла, плакала – ридала,
Місяць бачив – не підняв, сонце встало – і забрало. (Вода)
Чи буває скло рідким? Кисень рідким? Вуглекислий газ - твердим, а спирт - газоподібним? (слайд 5)
( так, все залежить від умов)
Отже, агрегатний стан зазначають за звичайних умов – при температурі 20 °
3. Чим зумовлений різний стан речовин?
https://www.youtube.com/watch?v=E3an2GvZsgo
Характеристика |
Твердий стан |
Рідкий стан |
Газоподібний стан |
1. Відстані між частинками |
дуже малі |
середні |
великі |
2. Зв’язки між частинками |
міцні |
середні |
відсутні |
3. Можливість руху частинок |
тільки коливальний |
можливий , але обмежений |
Рухаються і переміщуються на значні відстані |
Хвилинка відпочинку: «Агрегатний стан речовин»
Учні об’єднуються у 3 групи (якщо клас невеликий, то виконуємо завдання всі разом) і виходять на середину класу.
Зараз ви не учні, а частинки, з яких складаються речовини.
Зобразіть : а) тверду речовину (учні стають один біля одного); б) рідку (учні трохи відступають один від одного, тримаючись за руку, намагаються пересуватися); в) газоподібну (стають на відстані один від одного, пересуваються по класу)
4. Як впливає стан речовин на властивості тіл? (проблема, рішення якої учні знаходять виконуючи завдання за посиланням:
http://learningapps.org/display?v=p7mg7ppbn01
Отже, властивості тіл залежать від стану речовин.
5. Фізичні властивості речовин.
Властивості речовин – це ознаки, за якими речовини схожі, або відрізняються між собою.
До них належать:
колір, запах, смак
агрегатний стан
температури плавлення, кипіння та замерзання
розчинність у воді
електро- та теплопровідність тощо
V. Осмислення і закріплення.
http://learningapps.org/display?v=pya3yvqs101
http://learningapps.org/display?v=px5gqhs6501
VI. Підсумки уроку.
Продовжити речення :
На уроці я дізнався….,
Мені цікаво було…
Мені не цікаво було…..
Мені сподобалося…
Мені не сподобалося….
Я хотів би дізнатися…
VII. Домашнє завдання. Підручник п. 5, стор. 24 - 27 (прочитати), провести дослідження на с. 27, дати усні відповіді на питання 1 – 6 на с. 28. Виконати вправи за посиланням
http://learningapps.org/myapps.php#app1181461
Переглянути мультфільм:
https://www.youtube.com/watch?v=Ugkhehb8oQw