Урок природознавства "Як людина пізнає світ"

Про матеріал

Тема уроку. Як людина пізнає світ.

Мета уроку: дати поняття про органи, за допомогою яких людина пізнає навколишній світ; розвивати зацікавленість процесом пізнання себе та своїх можливостей; виховувати дбайливе ставлення до органів чуття.

Перегляд файлу

 

 

 

 

Конспект уроку природознавства

у 1 класі на тему:

"Як людина пізнає світ"

 

 

 

 

 

 


Тема уроку. Як людина пізнає світ.

Мета уроку: дати поняття про органи, за допомогою яких людина пізнає навколишній світ; розвивати зацікавленість процесом пізнання себе та своїх можливостей; виховувати дбайливе ставлення до органів чуття.

Обладнання: презентація, яблуко, дзвіночок, апельсин, таблиця, зошит, підручник.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Фенологічні спостереження.

– Яка зараз пора року?

– Назвіть осінні місяці.

– Який зараз місяць?

– Яке сьогодні небо?

– Яка погода переважала протягом тижня?

– Коли йшов дощ?

– Які стоять дерева?

– Яку роботу виконують люди восени?

 

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. Бесіда.

– Що таке природа?

– Назвіть предмети, що належать до природи.

2. Гра "Жива природа – нежива природа".

(Демонструю ілюстрацію. Учні називають, до якої природи належить цей предмет і пояснюють, чому.)

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Демонструю учням коробку, в якій лежить яблуко.

– Який предмет лежить в коробці?

– Цей предмет важкий чи легкий?

– Якого він кольору?

– Чи має цей предмет запах?

– Він важкий?

– Великий? Маленький?

– Теплий чи холодний?

 

V. Повідомлення теми та мети уроку.

Ви не можете дати відповідь на мої запитання, тому що не знаєте, що за предмет лежить в коробці.

Дізнатися про ознаки цього предмета і дати відповідь на запитання нам допоможуть наші органи чуття – очі, вуха, ніс, язик і шкіра. Сьогодні ми дізнаємося, як з допомогою цих органів людина може пізнавати світ.

 

VІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

– Погляньте на малюнок. Кого на ньому зображено? Якого вона кольору?

– Яка квітка зображена на малюнку? Чи має вона запах?

– Що зображено на малюнку? Який він на смак?

– Що робить пташка?

– Як називається тварина, яка зображена на малюнку? Яка вона на дотик?

Людина пізнає світ за допомогою органів зору, слуху, нюху, смаку дотику.

img1.jpg

– Погляньте на таблицю. Який орган допомагає нам побачити предмети? Назвати якого вони кольору?

– Що допоможе нам відрізнити гавкання собаки і мукання корови?

– Який орган чуття допоможе нам відрізнити запах духів від інших?

– Які органи чуття допоможуть нам відчути тепло, холод?

– Яке значення мають для нас органи чуття?

2. Проведення дослідів, щоб дізнатися, як працюють органи чуття.

Показую дітям яблуко.

– Який орган чуття допоміг вам впізнати предмет?

Очі – орган зору – допомагають нам побачити колір предмету, його розмір, далеко він знаходиться чи близько; читати книгу, дивитися телепередачі.

Учні заплющують очі. Вчитель дзвонить у дзвіночок.

– Який предмет у мене в руках?

– Як ви дізналися, якщо ваші очі були заплющені?

– Який орган нам допоміг?

Вуха – орган слуху – дають змогу почути всі звуки.

Учитель пропонує учням визначити, що знаходиться в трьох баночках, які стоять на столі (в першій – цукор, в другій – сіль, в третій – борошно).

– Який орган нам допоміг визначити, що знаходиться в баночках?

Язик – орган смаку – допомагає розрізняти смак їжі.

Двоє учнів стоять із зав’язаними очима спиною один до одного. Вчитель підносить до облич учнів предмет, щоб вони здогадалися, що це (апельсин, парфуми).

– За допомогою чого ви впізнали предмети?

Ніс – орган нюху – допомагає відчувати запахи.

Учитель пропонує учням назвати предмети, які залишилися у коробочці, із зав’язаними очима.

– Який орган нам допоміг назвати, що це за предмети?

Шкіра – орган дотику – допомагає відчути доторк, біль, тепло, холод.

 

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в підручнику (с.8-9).

2. Відгадування загадок.

Брат із братом

Через дорогу живуть,

А один одного не бачать. (Очі)

 

Ось гора, біля гори

Дві глибокі є нори.

В норах цих повітря бродить,

То заходить, то виходить. (Ніс)

 

Завжди в роті,

а не проковтнеш. (Очі)

 

Два скельця, три дужки

На ніс і на вушка. (Ніс)

– Яке слово зайве? Чому?

– Чи всі органи чуття ми назвали?

3. Робота в зошиті (с. 4-5).

4. Робота з газетою "Колосочок".

5. Гра "Який предмет?".

Учні повинні з’єднати предмет з його ознакою.

 

VІІІ. Підсумок уроку.

– Із чим ми познайомилися на уроці?

– Назвіть органи чуття.

– Як саме вони нам допомагають?

– Про що нове ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

 


img1.jpg

docx
Додано
1 липня 2018
Переглядів
4461
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку