Тема. «Прийоми додавання і віднімання чисел у межах 10»
Мета. перевірити, узагальнити та систематизувати знання учнів, вміння розв’язувати приклади та задачі вивчених видів; розвивати усну математичну мову, логічне мислення, виховувати інтерес до книги, до точних наук, самостійність.
Обладнання: геометричний матеріал, презентація, картки для роботи в парах, інтерактивна дошка, математичний матеріал, «Lego».
Хід уроку
І. Організація класу
І. Психологічна релаксація
- Сьогодні ми знов завітали до нашого королівства математики. Математика – наука точна і серйозна, прожити нам без неї навіть дня не можна.
І кожен із вас повинен пам’ятати (діти повторюють за вчителем)
Я-учень.
Я-хочу знати.
Я-думаю.
Я-вмію.
Я-знаю.
Я-творча особистість.
Я-зірочка.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, чого кожний з вас зміг досягти? Що добре вміє робити? Які ще існують труднощі? Над чим слід ще попрацювати?
Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти?
(Трикутник)
Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)
На квадрат я дуже схожий.
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні —
Однакової довжини.
А сусідні — різні.
(Прямокутник)
Не стоїть і не стрибає
Жодного кута не має
(Круг)
Перевірка завдання.
ІІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
1. Склад числа.
1)Гра «Ремонт» (робота в парах)
- Щоб відремонтувати будиночки потрібно знати кількість цеглин для ремонту. Розрахуйте необхідну кількість цеглин для кожного ремонту.
- Записати відповіді у зошит і викласти числа на дошці.
1) Запишіть суму чисел 8 і 1.
2) Запишіть різницю чисел 10 і 3.
3) Перший доданок 7, другий доданок 2. Знайдіть значення суми.
4) Зменшуване 9, від’ємник 3. Знайдіть значення різниці.
5) Число 8 зменшіть на 3.
6) Число 8 збільшіть на 2.
7) На скільки 6 більше за 3?
8) На скільки 3 менше ніж 5?
4. Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=sNvaWFmkuHE
5. Робота з підручником.(с.79)
Завдання 1.
Завдання 2.
Завдання 3.
6. Робота з картками.
ІV.Підсумок. Рефлексія.