Урок №10 Програмні засоби обробки документів та інформації. Види систем обробки текстів |
|
Урок 10. Програмні засоби обробки документів та інформації. Види систем обробки текстів.
Мета:
Очікувані результати: учні знають програмні засоби обробки документів та інформації, визначають види систем обробки текстів.
Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Створення атмосфери психологічного комфорту.
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
Прийом «Вивчали – не вивчали»
Учням потрібно визначити поняття, які вони вже вивчали та які ще їм не відомі.
ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку
Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.
Завдання уроку: зрозуміти, які існують програмні засоби обробки документів та інформації; навчитися визначати види систем обробки текстів.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання
V. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Написання літературного твору»
Учням пропонують написати невелике оповідання, нарис, есе тощо, де у художній формі представити вивчений матеріал про програмні засоби обробки документів та інформації.
VІI. Практична робота «Підготувати презентацію на тему: «Онлайнові текстові процесори»» та оформити згідно правил
Послідовність виконання роботи
VIІІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Запитання для рефлексії
IX. Домашнє завдання
Зробити пост у соціальних мережах про програмні засоби обробки документів та інформації.
X. Оцінювання роботи учнів