Конспект уроку математики
«Прямокутний
паралелепіпед.
Куб»
Підготувала і провела:
витель математики
Головинської загальноосвіт-
ньої школи І-ІІІ ступенів
Васевич Наталія Олександрівна
Прямокутний паралелепіпед. Куб.
Мета:
навчальна:
розвивальна: розвивати просторову уяву;
виховна: формувати ціннісне ставлення до людей, пам’ять, увагу.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Наочність і обладнання: слайд-презентація, роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент слайд 1
II. Актуалізація опорних знань
Обчисліть:
а) 13 · 4 · 25=1300
б) 4 · 5 · 78 · 5=7800
в) 125 · 943 ·8=943000
а) 22 + 3 · 23 = 28
б) 33 – 23 · 3 = 3
в) 52 · 2 – 32 = 41
IІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Для усвідомлення учнями необхідності вивчення питання уроку створюю проблемну ситуацію, яка, по-перше, сприятиме позитивній мотивації, по-друге, підштовхне учнів до самостійного (або до участі) цілепокладання.
Допоможіть мамі зробити підрахунки. Необхідно поклеїти шпалерами кімнату, розміри якої 7м на 4м, висота кімнати 3м. Площа вікон та дверей 9м2. Скільки рулонів шпалер необхідно мати, якщо одним рулоном можна заклеїти площу 10м2?
ІV. Оголошення теми уроку. Формулювання мети й завдань уроку слайди 5 і 6
V. Засвоєння нових знань
План вивчення нового матеріалу слайд 7
1°. Прямокутний паралелепіпед слайди 8, 9 та його елементи:
2°. Розгортка прямокутного паралелепіпеда слайд 13.
3°. Куб як різновид прямокутного паралелепіпеда слайд14.
4°. Формули для знаходження суми довжин ребер і площі поверхні прямокутного паралелепіпеда та куба слайди 15, 16, 17.
СЕКРЕТ слайд 18
VI. Усвідомлення та закріплення нового матеріалу
Усно за готовим рисунком слайд 19
1. Назвіть:
а) дві протилежні грані;
б) рівні ребра;
в) вершини прямокутного паралелепіпеда.
Письмово:
L = 12·a L = 60 дм а = 60:12 = 5 (дм)
S = 2 · (50 · 40 + 20 · 40) = 5600 см2 = 56 дм2
VII. Підсумки уроку
Технологія «Мікрофон» слайди 27, 28
VIIІ. Домашнє завдання слайд 26