Використання економічних ігор у процесі вивченні економіки.
Практична робота
План – конспект уроку з економіки з використанням ділової гри.
Тема уроку: Раціональна економічна поведінка споживача. Потреби споживача.
Мета:вивчати поняття про потреби споживача,блага ознайомитись з класифікацією потреб;визначити зміст потреб споживача; розвивати в учнів логічне мислення,
реалізовувати наскрізну змістовну лінію «Підприємливість та фінансова грамотність».
Тип уроку:вивчення нового матеріалу.
Обладнання:підручник, роздатковий матеріал.
План і перебіг уроку:
1.Організаційний момент.
(мобілізацій уваги учнів,короткі повідомлення учнів-новини,що стосуються економіки)
2.Мотивація навчальної діяльності.
Обговорення:які потреби є у людини?
Вступне слово учителя про потреби споживача,блага.
Тема, завдання ,очікувані результати уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда:потреби-село,місто,будинок.
4.Сприйняття та засвоєння учнями нового матеріалу.
1)Поняття «Потреби споживача»
Ділова гра «Дизайн шапок» на визначення здатності до складання плану
І.Інструкція:ви - досвідчений виробник жіночих капелюшків і хочете вийти на ринок чоловічих головних уборів. Ви маєте всі технічні засоби для їх виробництва, але вам бракує інформації про різновиди чоловічих головних уборів. Ви досліджуєте:
Ваше завдання:визначити можливі групи споживача.
ІІ етап гри. Вам необхідно проаналізувати ще один важливий аспект-свій імідж споживача(людини,що носить шапку). Проведіть дослідження «Який вид хочуть мати люди»
|
Місце продажу( універмаг) |
Розміри |
Кольори,узори |
ціни |
Спосіб упаковки |
Вік |
кепки |
|
|
|
|
|
|
ІІІ етап гри-вправа «Хто ваші споживачі?»робота з малюнками(на них зображені різні верстви населення:студенти,перукарі,таксист,технік-любитель, домогосподарка,робітники «фешн» - індустрії).
Завдання:1.Подивіться уважно на малюнки. Обговоріть,які групи споживачів можуть використати ваш продукт чи послугу.
2.Виберіть групи споживачів,потреби яких ви будете враховувати.
Обговорення результатів гри «Дизайн шапок»
5.Закріплення вивченого матеріалу.
Обговорення питання «Потреби споживача» в нашому районі,селі.
6.Домашнє завдання. Опрацювати відповідний параграф. Розв’язати вправи.
7.Підсумки уроку.