Тема: Раціональні числа. Додавання та віднімання раціональних чисел.
Мета: вдосконалити вміння учнів розв’язувати вправи із теми «Раціональні числа. Додавання та віднімання раціональних чисел»; розвивати увагу, кмітливість, творчість, інтелектуальні здібності.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.
Обладнання: картки, кросворд, жетони.
Девіз: Найвище призначення математики – знаходити порядок у хаосі, який нас оточує. Н.Вінер
…Природа формує свої закони мовою математики. Г.Галілей.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
2. Усні обчислення
|-3| + |3| = ?
|-2| • |-3|=
|5| • |-4|=
-2 + (-1)=
-7 + 3=
5 + (-8)=
84 + (-40)=
2 - 5=
0 - 8=
-3 - 1=
2 - (-3)=
0 - (-8)=
-1 - (-7)=
-9 - (-5)=
-9 * 0
-0,5 * 0,5
0 * -17
2,3 * -23
-8 * -7
-2,3 * -3
IV. Розв’язування вправ
Зустрілися Вітя Знайко і Тарасик Умійко.
Вітя: Уявляєш, учора наш учитель задав нам приклад, так удома його розв’язували і мама і тато. Цілий вечір сиділи. Мама сказала, що наш учитель дуже складні приклади задає додому. Ось поглянь.
-499+(-498)+(-497)+… +500+501 =
Тарасик: так, складнувато. Хоча…а ви, діти, не допоможете?
Тарасик: а нам поглянь, що задали:
Як я знайду добуток?
(Діти допомагають.)
Вітя. А придумай два числа, сума яких менша за кожне з них.
Тарасик. А що таке буває?
Відповіді учнів.
Снігова лавина пошкодила приклади.
Відповідь:
«Не кажіть «не вмію» а кажіть «навчусь». Народна мудрість
-1,5< x ≤0,1 |
H -1,45 |
O -1,61
|
E 0,09 |
K -0,01 |
3,5<x<3,72 |
A 3,51
|
Ж 3,68
|
І
3,71 |
В
-8,5 |
-8,3≤x<-7,1 |
Т -8,29 |
Ь -8 |
Н -7,15 |
Е -7,5 |
|
И -10,5 |
В -3 |
С 5,2 |
М -2,73 |
|
І 2,01 |
Ю -2,51 |
Л 0,5 |
А 3 |
|
К 0 |
Н 1,5 |
А -1,45 |
Ж 1,3 |
-9,5≤х<-7,3 |
І -9,01 |
У -6,5 |
Т -7,51 |
Ь -8,3 |
-1,1<х≤2,4 |
Н -1,01 |
А 0 |
В 2,4 |
О -10,5 |
-10,1<х<0,52 |
Ч -10 |
І 0,61 |
Т 10,1 |
У 0,49 |
-0,1≤х≤6,8 |
С 0,01 |
Ь 5,99 |
М -0,05 |
Ш 0 |
V. Підсумок уроку
- Чи сподобався вам урок?
- Що вам на уроці сподобалось найбільше?