Матеріал містить відео-проект, котрий демонструє значення і заслуги країни у перемозі. Можливо використати на уроках вивченя ІІ Св. в, та її наслідків.
Тема: «Історія гідності...крізь покоління. Звільнення України...»
МЕТА:
ОБЛАДНАННЯ: слова учасників, елементи презентації, відео-проект «Історія гідності...крізь покоління. Звільнення України. Український рахунок»
ЗМІСТ ЗАХОДУ:
І. Вступна частина
Вступне слово вчителя:
Ви, вже знаєте з курсу історії, що на 1939 рік, українські землі були в складі СРСР, під назвою УРСР. Тому на початок військових дій, в які вступила СРСР, УРСР брала активну участь у військових діях. Яку ціну вона заплатила протягом ІІ св. в? Велику, так як і більшість країн світу, несли втрати найціннішим – людським життя. Даний захід приурочений до дня звільнення України від окупантів – 28 жовтня 1944 року. Саме тоді Україна була звільнена від ярма, в якому перебувала довгих два роки. Але мало хто з вас знає, або можливо лише чув про певні відомості, щодо ціни УРСР в ІІ св. в, і її ролі в перемозі. Спитайте себе: Чи знаєте ви?..
ІІ Основна частина
Слова виступаючих (учні)-4 чоловіки:
Чи знаєте ви...
УРСР та БРСР були країнами співзасновницями ООН, та працювали над розробкою її статуту
Чи знаєте ви...
Вперше за довгий час українські території об’єднались в межах 1 держави, зх.укр. землі протягом 1945-47 років, а Крим у 1954, ті землі, що свого часу належали ще Русі-Україні
Чи знаєте ви...
У ході війни Україна втратила більше 8 млн.чол, тоді як США більше 800тис.чол. 40% промислового потенціалу та матеріальних ресурсів забезпечила УРСРв ході підготовки до війни
Чи знаєте ви...
УРСР була 1 з найбільш постраждалих республік під час ІІ св. в. Українські фронти звільнили не лише українські землі, але і ряд європейських країн:Молдавію, Угорщину, Польщу, Румунію і.т.д.
Слово вчителя:
Отже, ми пропонуємо вашій увазі проектний- фільм «Історія гідності...крізь покоління... Звільнення України»
ІІІ Заключна частина
Перегляд фільма. Після проводиться хвилина мовчання.
Слово вчителя: Дякую за увагу! Цінуйте що маєте, і бережіть сьогодення, заради майбутнього.
Фрагменти відео-матеріалів взято з мережі