Урок"Рельєф дна океану. Унікальні форми рельєфу"

Про матеріал
Мета: • Навчальна: поглибити та систематизувати знання про основні форми рельєфу Землі; формувати загальні уявлення про рельєф дна Світового океану;ознайомитися з унікальними формами рельєфу; сформувати уявлення про можливості людини у перетворенні літосфери • Розвивальна: розвивати вміння самостійно опрацьовувати матеріал,розвивати допитливість та інтерес до вивчення землі • Виховна: виховувати спостережливість, повагу до дослідників глибин Світового океану,дбайливе ставлення до природи Тип уроку: комбінований Обладнання:підручник,карта світу,кросворд,фото
Перегляд файлу

Клас                    6                                                                                 Дата 27.2.20      

 

Урок №

 

Тема: Рельєф дна океану. Унікальні форми рельєфу

Мета:

  • Навчальна: поглибити та систематизувати знання про основні форми рельєфу Землі; формувати загальні уявлення про рельєф дна Світового океану;ознайомитися з унікальними формами рельєфу; сформувати уявлення про можливості людини у перетворенні літосфери
  • Розвивальна: розвивати вміння самостійно опрацьовувати матеріал,розвивати допитливість та інтерес до вивчення землі
  • Виховна: виховувати спостережливість, повагу до дослідників глибин Світового океану,дбайливе ставлення до природи

Тип уроку: комбінований

Обладнання:підручник,карта світу,кросворд,фото

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань

1.Що таке рівнини?

2. Якими бувають рівнини за висотою?

3.Що таке гори?

4.Які бувають гори за утворенням?

Знайдіть та покажіть на карті:

Скандинавські гори, Гімалаї (Китай), Анди (Півд.Америка), Альпи (зах.частина Європи), Уральські гори (Росія), Кіліманджаро (Африка), Апалаччі та Кордильєри (Північна Америка), Карпати, Кавказькі гори (між каспійським та чорним морем)

  1. Мотивація навчальної діяльності

Людині властиве прагнення пізнати невідоме. Підкорення полюсів та найвищих вершин, багатоденні переходи через пустелі та непрохідні лісові хащі, вихід у космічний простір — усе це приклади невтомного пошуку відкриття таємниць, які пропонує людству природа.

Однак, незважаючи на високий рівень розвитку людської цивілізації, величезні простори Світового океану, зокрема його дна, ще й сьогодні залишаються недостатньо вивченими.

За допомогою сучасної апаратури вдалося з’ясувати, що рельєф дна Світового океану не менш різноманітний, ніж рельєф суші.

  1. Вивчення нового матеріалу

Робота в парах

1 рівень-Кросворд за §27-28 (3 б.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота самостійно

2 рівень - Намалювати схему рельєфу дна океану за с.109 мал 113 (3 б.)

 

Робота за варіантами (1 та 2)

 

3 рівень -Розвязати ребус (3 б)

хребет

 

жолоб

Робота самостійно

4 рівень - Показати на карті жолоби (Японський,Маріанський,Алеутський) за атласом с.18-19 (3 б.)

  1. Закріплення нових знань

1. Що  тягнеться вздовж материків (шельф)

2. Що розташовується на глибині 3000 м. (материковий схил)

3.Що протягується вздовж островів (жолоби)

4. Як називається найбільша частина дна океану? (ложе)

5. Як називається поєднання гігантських рівнин? (улоговини)

6.Чим розсічені серединно-океанічні хребти? (рифтами)

  1. Домашнє завдання §27-28
docx
Додано
7 березня 2020
Переглядів
2013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку