Урок зарубіжної літератури 10 клас
Тема: Ренесанс в Англії. Здобутки й представники. Вільям Шекспір. «Гамлет». Здобутки драматургії В. Шекспіра.Філософські та моральні проблеми в трагедії «Гамлет». Провідні мотиви твору.
Мета: ознайомити з основними засадами ренесансної культури в Англії, особливостями та видатними представниками англійської літератури Відродження, з’ясувати їх вплив на українську літературу й світовий літературний процес;
розвивати уміння аналізувати ідейно-тематичний зміст,сюжет, особливості композиції, проблематику трагедії «Гамлет», обговорювати філософсько-етичні проблеми, порушені у творі; розвивати творчі здібності;
виховувати сприйняття прочитаного твору в контексті доби Відродження й сучасної культурної ситуації, усвідомлення ролі Відродження в розвитку української і світової культури; гуманізм, повагу до чужих почуттів.
Обладнання: презентація, текст трагедії «Гамлет», ілюстрації до твору,
Тип уроку:урок засвоєння нових знань
Тобі дана можливість впасти до рівня
тварини, але також і можливість
піднестися до рівня істоти богоподібної –
лише завдяки особистій внутрішні йволі.
Піко делла Мірандола
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності.
Робота з епіграфом
Учитель читає вислів графа Піко делла Мірандола
Питання до учнів:
Висновок вчителя: Розуміти, що лише від тебе залежить твоє майбутнє, – це
велика відповідальність. І докоряти за те, що життя складається не так, як
хотілось би, можна лише собі. Таким були сміливці, титани Відродження –
нової доби у розвитку людства.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Відродження
Античність
Міфологія, фольклор
Бароко
Романтизм
Модернізм
Просвітництво
Класицизм
Середньовіччя
Постмодернізм
1.2. Складання опорного конспекту «Культура і мистецтво доби»
ХІV – ХVІст.
___________
(країна)
______________
(назва доби)
«Яке чудо природи – ________________»
Ідейна основа – ______________________
1.3.Країна – батьківщина відомих особистостей доби Відродження
Петрарка –
Сервантес –
Мікеланджело –
Рафаель –
Леонардо да Вінчі –
Шекспір –
Боккаччо –
1.4.Знайдіть відповідність
Мікеланджело «Ромео і Джульєтта»
Рабле «Даная»
Рафаель «Дон Кіхот»
Леонардо да Вінчі «Сікстинська мадонна»
Тиціан «Гаргантюа і Пантагрюель»
Шекспір «Джоконда»
Сервантес «Давид»
Слово вчителя. Ми повторили знання про добу Відродження. А сьогодні на уроці більш докладніше ознайомимося із епохою англійського Ренесансу (запис теми уроку у зошиті).
ІІІ. Основний зміст уроку.
24 |
3 |
7 |
22 |
33 |
22 |
3 |
12 |
23 |
|
23 |
7 |
1 |
23 |
22 |
Боротися?
Гамлет
Бути чи не бути?
Підкоритися? Померти?
14. Метод «Прес».
- Висловіть письмово ваші думки з приводу фрази одного з персонажів комедії Шекспіра: «Увесь світ – театр, А всі люди – актори ...».
Алгоритм висловлення:
1) позиція (почніть зі слів «Я вважаю, що ...»);
2) обгрунтування (починаючи зі слів «Тому, що ...»);
3) приклад (продовжте словом «Наприклад, ...»);
4) висновки (завершіть Ваше висловлювання «Отже, ...»).
ІV. Систематизація та узагальнення. Вправа «Микрофон»
«Продовжте речення»
Сьогодні на уроці я:
Дізнався про…
Замислився над…
Зробив висновки…
V. Домашнє завдання. Прочитати трагедію «Гамлет» (стор.35 – 43)
Образ Гамлета.
Творче повідомлення «Гамлет, принц данський» у живописі, театрі та кіно.
Монолог Гамлета «Бути чи не бути» вивчити напам’ять.