Урок 25 7-Б клас
Тема. Рівність геометричних фігур.Рівність трикутників.
Мета: предметна компетентність:сформувати компетентності записувати рівності для відповідних елементів рівних трикутників та за деякими відомими елементами рівних трикутників знаходити відповідні рівні їм елементи
розвиток ключових компетентностей
Спілкування державною мовою
Математична грамотність
Компетентності в природничих науках та технологіях |
Розвиток вмінь щодо усного й письмового мовлення: тлумачення понять, означень,ознак,властивостей ,законів Висловлення власних думок гіпотез,почуттів,позицій Активна участь у спілкуванні
Розвиток вмінь застосування математичних методів для розвязку прикладних та сюжетних завдань
Розвиток вмінь спостерігати,аналізувати,збирати інформацію,проводити експерименти,аналізувати результати роботи |
Соціальна і громадська компетентності |
Розвиток вмінь:для самостійного пошуку розв'язку , обрання варіанту завдання чи шляху його розв'язання самооцінки та взаємооцінки учнів продуктивної співпраці у групі,команді та колективі
|
Інформаційно-цифрова компетентність |
Розвиток вмінь пошуку додаткової інформації,складання таблиць та схем,використання джерел інформації для власного розвитку |
Уміння вчитися впродовж життя |
Розвиток вмінь і навичок організації освітнього процесу для досягнення мети, самореалізації, саморозвитку,самоконтролю, самооцінювання |
Тип уроку: комбінований
Освітні ресурси: креслярське приладдя, презентація, набори для групової роботи,підручник А.П. Єршова .Геометрія 7 клас
Перебіг уроку
Девіз уроку: Не кажи не вмію, а кажи навчусь.
Народна мудрість
І. Організаційний етап. Створення ситуації успіху
Я хочу щоб ви сьогодні на уроці були:
Усміхненими
Спокійними
Послідовними
Ініціативними
Хоробрими.
Іншими словами, я бажаю вам успіху.
На попередньому уроці ми почали вивчати тему пов’язану з фігурою. Відгадана вами загадка скаже що це за фігура
Три точки невеличкі
Відрізками сполучимо
А те ,що утворилося
Всі разом ми озвучимо
Це не круг,не прямокутник
А це фігура всім знайомий нам…
ІІ. Перевірка Д/З
Чудова геометрична фігура і найпопулярніша в шкільній програмі з геометрії — це трикутник. Можливо, ви думаєте, що трикутники «оселилися» лише на сторінках підручників з геометрії і більше їх ніде не зустріти? Проведемо віртуальну екскурсію «У світі трикутників». (творчі завдання)
Прийом «встав слово»
Трикутником називається фігура, що складається з трьох точок, які ………….
на одній прямій, і трьох відрізків ,що попарно сполучають ці точки.
У трикутнику АВС:
За видами сторін трикутники бувають рівносторонні, різносторонні та ….
За видами кутів розрізняють гострокутні, тупокутні та ……………. трикутники
( самоперевірка)
ІІІ. Актуалізація компетентностей в процесі перевірки д/з
ІV. Мотивація освітньої діяльності – тема уроку
( життєва ситуація).
Допоможіть електрику вирішити проблему заміни частини дроту новим,не маючи вимірювальних приладів.
V Формування компетентностей (бесіда)
VІ. Практичний етап
Усно №180,181
Геометричний експеримент №183( робота в групах)
Письмово193
Сам.робота №188 (взаємоперевірка)
VІ. Підсумки освітньої діяльності. Рефлексія
Я сьогодні навчився …
Д/з п 7.2 вивчити виконати №189,194