Урок "Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями"

Про матеріал

Урок 15

Тема: Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями

Мета: навчальна: сформувати уявлення про способи передавання повідомлень у минулі часи та в сьогоденні, ознайомити із пристроями роботи з інформацією, закріпити знання про інформаційні процеси, навички завантаження комп'ютерних програм та завершення їх роботи, вміння працювати в програмному середовищі;

розвивальна: розвивати логічне абстрактне мислення, творчу уяву, розумові вміння, розвивати мимовільну пам'ять;

виховна: сприяти вихованню інтересу до предмета; виховувати шанобливе ставлення до результатів праці винахідників минулого, виховувати старанність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання: підручники, робочі зошити, програмне забезпечення, комп'ютери.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку маленькі дубки!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

Бо ми живемо в одному краю!

Привітання, перевірка присутніх. Підготовка цілей і завдань для учнів.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • 1.Що таке інформація? (відомості, повідомлення про навколишній світ і явища у ньому.)
  • 2.Чим людина сприймає інформацію? (органами чуття).
  • 3.Які органи чуття має людина? (очі, ніс, вуха, язик, пальці).
  • 4.Яку інформацію людина сприймає очима? (зорову).
  • 5.Яку інформацію людина сприймає носом? (інформацію про запах).
  • 6.Яку інформацію людина сприймає вухами? (звукову).
  • 7.За допомогою чого ми дізнаємося, що лимон кислий? (роту, смакових рецепторів).
  • 8.Пальці, шкіра – це органи … (дотику).

Отже, за способом сприйняття повідомлення поділяються на такі типи:

  • -слухові
  • -зорові
  • -нюхові
  • -смакові
  • -дотикові.

Гра «Чарівний мішечок»

Учні дістають із мішечка предмети, намагаються їх відгадати наосліп, вказують за допомогою яких органів вони сприйняли дану інформацію.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • -Ви вже знаєте, що способом подання повідомлення бувають текстові, числові, графічні, звукові, комбіновані.
  • Розгляньте малюнки. Повідомлення яких типів отримав папужка? (звукові, графічні або комбіновані, текстові)
  • Для роботи із повідомленнями людина використовує різні пристрої, які допомагають їй отримувати, обробляти, зберігати та передавати повідомлення. З деякими з них ми сьогодні ознайомимося.
  • Тема нашого уроку - Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення можна фіксувати у вигляді малюнка або тексту на скелі, папірусі, пергаменті.

Давні люди передавали повідомлення про своє життя, вдалі місця для полювання наскельними малюнками.

Стародавні греки передавали важливі повідомлення за допомогою дзеркал.

Часто для передавання повідомлень використовували спеціальних людей, які вміли швидко бігати, - гінців. Використовували також поштових голубів, які переносили листи.

Наші предки, запорізькі козаки, для передавання повідомлень про небезпеку використовували сигнальні вогнища і дзвони.

З давніх часів людина винаходила різні способи передавання повідомлень на відстань. З виникненням писемності повідомлення стали передавати у вигляді рукописних і друкованих текстів: газет, журналів, книг. Пізніше виникли телеграф, телефон, радіо і телевізор.

Сьогодні існує безліч пристроїв, за допомогою яких здійснюється передавання повідомлень на відстань: мобільний телефон, факс, комп'ютер.

Презентація

  • Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потягнулись,

До промінчиків торкнулись.

Набрали тепла у жменьки,

Заховали у кишеньки.

Потім дружно всі присіли,

Встали – сіли, встали – сіли!

Зараз рівно усі встали,

Із кишень тепло дістали

І товаришу по парті

Це тепло подарували.

V. Застосування набутих знань.

Про які пристрої передачі повідомлень йдеться:

1. Язика не має, а казки розповідає. (Книга)

2. Предмет, за допомогою якого можна отримати звукову інформацію. (Телефон)

3. Пристрій, за допомогою якого можна не тільки почути, а ще й побачити інформацію. (Телевізор)

4. Вона містить інформацію про програму телепередач. (Газета)

5. За допомогою нього можна отримати інформацію поштою. (Лист)

6. Пристрій, який обробляє числову інформацію. (Калькулятор)

7. Електронна машина, яка допомагає людині обробляти велику кількість інформації різного типу. (Комп'ютер).

8. Чи можна за допомогою комп'ютера зберігати інформацію? (Так)

9. Чи може людина обробляти інформацію самостійно, без допомоги пристроїв? (Може, за допомогою мозку)

2. Робота в групах

Заповніть схему

Способи передавання повідомлень в далекі часи

Способи передавання повідомлення

Види подання повідомлення

Сигнальні вогнища

Графічні, текстові

Калькулятор

Графічні, текстові, числові, звукові

Плеєр

Звукові

Факс

Текстові

Газети, журнали

Графічні

Комп'ютер

Числові

Способи передавання повідомлення

Види подання повідомлення

Поштовий голуб, гонець

Текстові

Наскельні малюнки

Графічні

Мобільний телефон

Звукові

Факс

Графічні, текстові

Відеокамера

Телевізор

Звукові, графічні

Комп'ютер

Графічні, текстові, числові, звукові

VІ. Узагальнення та систематизація знань

  • 1.Робота із зошитом (с. 30 - 31).
  • 2.Перевірка знань правил поведінки

Ми за парти біжимо? (Ні)

Їжу в клас ми беремо? (Ні)

Сядьмо рівно і охайно? (Так)

За комп'ютером ми граймо? (Ні)

Зір, здоров'я бережемо? (Так)

Бігаємо ми скажено? (Ні)

В цьому класі недаремно

Ми поводимося чемно? (Так)


  • 3.Робота з програмою «Сходинки до інформатики» «Математичний космодром».
  • Зорова релаксація
  • Ось маленький промінець завітав у кімнату.
  • Хоче з нами, малюками, в хованки пограти.
  • Ось він квітам посміхнеться,
  • Вправо (вліво) тихо він пройдеться,
  • Потім вліво (вправо) прокрадеться,
  • То підніметься на стелю,
  • Закружляє по оселі.
  • Всі уважно ми дивились,
  • Оченята потомились.
  • Оченята блим-блим-блим!
  • Відпочити треба їм!
  • То ж їх дружно ми заплющимо, трішечки відпочиваємо.
  • VІІ. Підсумки уроку

    Підведемо підсумок уроку

    Гра «Закінчи речення»

    • -Сьогодні на уроці я дізнався про …
    • -Мені найбільше сподобалося …
    • -Мені вдалося …
    • -Складно було …
    • -Вдома обов'язково розкажу про …

    VІІІ. Самооцінювання

    Хто працював погано – дві руки вгору.

    Хто працював посередньо – руки до плечей.

    Хто працював добре – аплодуємо.

    Перегляд файлу

    Урок 15

    Тема: Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями

    Мета: навчальна: сформувати уявлення про способи передавання повідомлень у минулі часи та в сьогоденні, ознайомити із пристроями роботи з інформацією, закріпити знання про інформаційні процеси, навички завантаження комп’ютерних програм та завершення їх роботи, вміння працювати в програмному середовищі;

     розвивальна: розвивати логічне абстрактне мислення, творчу уяву, розумові вміння, розвивати мимовільну пам’ять;

     виховна: сприяти вихованню інтересу до предмета; виховувати шанобливе ставлення до результатів праці винахідників минулого, виховувати старанність.

    Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

    Обладнання: підручники,  робочі зошити, програмне забезпечення, комп’ютери.

    ХІД УРОКУ

    І. Організаційний етап.

    Доброго ранку, сонце привітне!

    Доброго ранку, небо блакитне!

    Доброго ранку, у небі пташки!

    Доброго ранку маленькі дубки!

    Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

    Бо ми живемо в одному краю!

    Привітання, перевірка присутніх. Підготовка цілей і завдань для учнів.

     

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

    1. Що таке інформація? (відомості, повідомлення про навколишній світ і явища у ньому.)
    2. Чим людина сприймає інформацію? (органами чуття).
    3. Які органи чуття має людина? (очі, ніс, вуха, язик, пальці).
    4. Яку інформацію людина сприймає очима? (зорову).
    5. Яку інформацію людина сприймає носом? (інформацію про запах).
    6. Яку інформацію людина сприймає вухами? (звукову).
    7. За допомогою чого ми дізнаємося, що лимон кислий? (роту, смакових рецепторів).
    8. Пальці, шкіра – це органи … (дотику).

     

    Отже, за способом сприйняття повідомлення поділяються на такі типи:

    • слухові
    • зорові
    • нюхові
    • смакові
    • дотикові.

     

    Гра «Чарівний мішечок»

    Учні дістають із мішечка предмети, намагаються їх відгадати наосліп, вказують за допомогою яких органів вони сприйняли дану інформацію.

     

    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

    • Ви вже знаєте, що способом подання повідомлення бувають текстові, числові, графічні, звукові, комбіновані.

    Розгляньте малюнки. Повідомлення яких типів отримав папуга Чіп?

    http://subject.com.ua/textbook/informatics/2klas_1/2klas_1.files/image090.jpg

    (звукові, графічні або комбіновані, текстові)

    Для роботи із повідомленнями людина використовує різні пристрої, які допомагають їй отримувати, обробляти, зберігати та передавати повідомлення. З деякими з них ми сьогодні ознайомимося.

    Тема нашого уроку - Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями.

     

    ІV. Вивчення нового матеріалу.

    Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення можна фіксувати у вигляді малюнка або тексту на скелі, папірусі, пергаменті.

    Давні люди передавали повідомлення про своє життя, вдалі місця для полювання наскельними малюнками.

    Стародавні греки передавали важливі повідомлення за допомогою дзеркал.

    Часто для передавання повідомлень використовували спеціальних людей, які вміли швидко бігати, - гінців. Використовували також поштових голубів, які переносили листи.

    Наші предки, запорізькі козаки, для передавання повідомлень про небезпеку використовували сигнальні вогнища і дзвони.

    З давніх часів людина винаходила різні способи передавання повідомлень на відстань. З виникненням писемності повідомлення стали передавати у вигляді рукописних і друкованих текстів: газет, журналів, книг. Пізніше виникли телеграф, телефон, радіо і телевізор.

    Сьогодні існує безліч пристроїв, за допомогою яких здійснюється передавання повідомлень на відстань: мобільний телефон, факс, комп’ютер.

    Презентація

     

    Фізкультхвилинка

    Встало вранці ясне сонце,

    Зазирнуло у віконце.

    Ми до нього потягнулись,

    До промінчиків торкнулись.

    Набрали тепла у жменьки,

    Заховали у кишеньки.

    Потім дружно всі присіли,

    Встали – сіли, встали – сіли!

    Зараз рівно усі встали,

    Із кишень тепло дістали

    І товаришу по парті

    Це тепло подарували.

     

    V. Застосування набутих знань.

    Про які пристрої передачі повідомлень йдеться:

    1.  Язика не має, а казки розповідає. (Книга)

    2.  Предмет, за допомогою якого можна отримати звукову інформацію. (Телефон)

    3. Пристрій, за допомогою якого можна не тільки почути, а ще й побачити інформацію. (Телевізор)

    4. Вона містить інформацію про програму телепередач. (Газета)

    5. За допомогою нього можна отримати інформацію поштою. (Лист)

    6. Пристрій, який обробляє числову інформацію. (Калькулятор)

    7. Електронна машина, яка допомагає людині обробляти велику кількість інформації різного типу. (Комп’ютер).

    8. Чи можна за допомогою комп’ютера зберігати інформацію? (Так)

    9. Чи може людина обробляти інформацію самостійно, без допомоги пристроїв? (Може, за допомогою мозку)

    2. Робота в групах

    Заповніть схему

    Способи передавання повідомлень в далекі часи

    Способи передавання повідомлення

     

    Види подання повідомлення

    Сигнальні вогнища

    Графічні, текстові

    Калькулятор

    Графічні, текстові, числові, звукові

    Плеєр

    Звукові

    Факс

    Текстові

    Газети, журнали

    Графічні

    Комп’ютер

    Числові

     

     

    Способи передавання повідомлення

    Види подання повідомлення

    Поштовий голуб, гонець

    Текстові

    Наскельні малюнки

    Графічні

    Мобільний телефон

    Звукові

    Факс

    Графічні, текстові

    Відеокамера

     

    Телевізор

    Звукові, графічні

    Комп’ютер

    Графічні, текстові, числові, звукові

     

    VІ. Узагальнення та систематизація знань

    1. Робота із зошитом (с. 30 - 31).

     

    1. Перевірка знань правил поведінки

    Ми за парти біжимо? (Ні)

    Їжу в клас ми беремо? (Ні)

    Сядьмо рівно і охайно? (Так)

    За комп’ютером ми граймо? (Ні)

    Зір, здоров’я бережемо? (Так)

    Бігаємо ми скажено? (Ні)

    В цьому класі недаремно

    Ми поводимося чемно? (Так)


     

    1. Робота з програмою «Сходинки до інформатики» «Математичний космодром».

    Зорова релаксація

    Ось маленький промінець завітав у кімнату.

    Хоче з нами, малюками, в хованки пограти.

    Ось він квітам посміхнеться,

    Вправо (вліво) тихо він пройдеться,

    Потім вліво (вправо) прокрадеться,

    То підніметься на стелю,

    Закружляє по оселі.

    Всі уважно ми дивились,

    Оченята потомились.

    Оченята блим-блим-блим!

    Відпочити треба їм!

    То ж їх дружно ми заплющимо, трішечки відпочиваємо.

     

    VІІ. Підсумки уроку

    Підведемо підсумок уроку

    Гра «Закінчи речення»

    • Сьогодні на уроці я дізнався про …
    • Мені найбільше сподобалося …
    • Мені вдалося …
    • Складно було …
    • Вдома обов’язково розкажу про …

     

    VІІІ. Самооцінювання 

    Хто працював погано – дві руки вгору.

    Хто працював посередньо – руки до плечей.

    Хто працював добре – аплодуємо.

     

     

     

    docx
    Додано
    3 квітня 2018
    Переглядів
    12125
    Оцінка розробки
    Відгуки відсутні
    Безкоштовний сертифікат
    про публікацію авторської розробки
    Щоб отримати, додайте розробку

    Додати розробку