Урок "Різнобарвний світ. Кольори веселки. Пісня Н. Май "Веселка".

Про матеріал
Конспект уроку "Мистецтво" 1 клас. Тема : Різнобарвний світ. Кольори веселки. Пісня Н. Май "Веселка".
Перегляд файлу

С.Д. Прідьма, Михайлівський заклад загальної освіти І-ІІ ступенів Олександрівської селищної ради Донецької області

План уроку

Тема. Різнобарвний світ. Кольори веселки. Пісня Н. Май «Веселка». 1 клас

Тип уроку. Урок уведення в тему.

Жанр уроку. Урок – діалог.

Мета уроку : у процесі сприймання музичного твору і практичної художньої діяльності розвивати художньо-образне мислення, творчий потенціал особистості

Очікувані результати :

Учень (учениця):

уважно слухає музичний твір, характеризує мелодію, настрій музики, розгадує ребуси;

тримає вокальну поставу, співає у відповідному характері пісню,  відтворює ритм мелодії; уважно спостерігає за довкіллям, називаючи кольори у довкіллі,

за підказкою – скоромовкою називає послідовність кольорів веселки, самостійно малює веселку, використовуючи всю площину аркуша;

бере участь в обговоренні змісту пісні, у грі «Впіймай колір», фантазує, висловлює свою точку зору, відповідаючи на питання чи під час диспуту, дотримується правил роботі в групі, прибирає робоче місце.

Навчально – методичне забезпечення уроку : світлина Н. Май,аудіо запис пісні «Веселка» («мінус», «плюс»), ілюстрації із зображенням веселки, картки з кольорами, мультимедійна презентація «Як з’являється веселка», робочий зошит «Мистецтво», альбом – посібник, кольорові олівці, лялька «Чомусик».

Структура уроку

І.Емоційне налаштування (1 хв).

 Вправа «Настрій».

ІІ.Організаційний момент (2хв).

1.Перевірка готовності до уроку.

    Інтерактивна вправа «Назви своє ім’я та прізвище».

2.Музичне привітання.

3.Гра «Хто найуважніший».

ІІІ. Актуалізація опорних знань (3хв).

1.Інтерактивна вправа «Мікрофон».

2.Робота над малюнками.

3. Запитання від Чомусика.

ІV. Мотивація навчальної діяльності (2 хв).

1.Гра « Спіймай колір».

2. Проблемне питання.

V. Вивчення нового навчального матеріалу (20 хв).

1. Робота в групах.

2. Вправи для очей.

3. Вправа «Пофантазуй».

4. Вивчення скоромовки.

                5. Проблемне питання від Чомусика.

                6. Інтерактивна вправа «Продовж речення».

                7. Розповідь вчителя.

                8. Розгадування ребуса.

                9. Перегляд презентації «Де народжується веселка».

10. Вокально – хорова робота.

 11. Руханка.

12. Обговорення змісту пісні «Веселка» Н. Май.

13. Розучування і виконання пісні «Веселка» Н. Май.

                14. Малювання веселки в альбомі за зразком під музичний супровід.

                VІ. Закріплення вивченого матеріалу (4 хв).

  1.Робота в зошитах.

  2. Вправа «Мікрофон».

  VІІ. Підсумок уроку (1 хв).

  VІІІ. Рефлексія (2 хв).

 

Хід уроку

 І.Емоційне налаштування.

  Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

    Вправа «Настрій».

ІІ.Організаційний момент.

1.Перевірка готовності до уроку

Інтерактивна вправа «Назви своє ім’я та прізвище» ( по черзі проплескати ритмічно своє ім’я та прізвище).

2.Музичне привітання.

Вчитель : «Добрий день, дуже гарний день!»

Учні :         «Добрий день, дуже гарний день!»

3. Гра «Хто найуважніший».

Вчитель говорить фразу: «На уроках мистецтва  можна…»

(співати пісні, спати, грати в футбол, малювати, слухати музичні твори, розфарбовувати)

Діти оплесками «ловлять» правильну відповідь.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Інтерактивна вправа «Мікрофон».

-Пригадайте, які звуки називаються шумовими, а які – музичними? Коли ми чуємо музичні звуки? Як вони можуть звучать?

2. Робота над малюнками.

- Розгляньте малюнки та розкажіть, який з них створений точками, лініями, плямами, кольором. Який малюнок вам сподобався? Чому?

3. Запитання від Чомусика.

- Що зайве на малюнку?  Чому?

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

1.Гра « Спіймай колір».

  • Я буду читати вам віршик, в якому ви почуєте назви кольорів. У вас на партах смужечки з відповідними кольорами. Ви повинні уважно слухати віршик і, якщо почуєте назву кольору який у вас є на смужечці, підняти її вгору.

Ці рядочки – голубі,

В них літають голуби,

достигають синьо сливи,

і дзвенить весела злива.

А оці рядки – зелені,

тут і липи, тут і клени,

тут і травка, і  лужок,

і пахучий огірок.

Ну, а ці рядочки – жовті,

в них і сонечко, і жовтень,

все навколо в позолоті –

це, звичайно, їх робота!

 2. Проблемне питання.

- Уявіть, що навколо зникли кольори. Яким би був навколишній світ?

(Відповіді дітей)

  • Нас оточує різнобарвний світ. Погляньте навкруги, скільки яскравих кольорів нам дарує природа. Як же передати всю цю красу на аркуші паперу? Як навчитися їх чути? Сьогодні ми будемо над цим працювати.

V. Вивчення нового навчального матеріалу.

1. Робота в групах.

    Учні складають ряд із фруктів та ягід так, щоб їхні кольори відповідали порядку розташування кольорів на аркуші.

    C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\радуга.jpg

2. Вправи для очей.

3. Вправа «Пофантазуй».

- А хто може ласувати цими фруктами і ягодами?

(Відповіді дітей).

  • А що це за шарудіння у класі?

(Вчитель показує малюнок жука)

  • Ось хто до нас завітав на урок.

     4. Вивчення скоромовки.

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\жук.jpg

           5. Проблемне питання від Чомусика.

                _Чому слова в скоромовці розташовані на олівцях   

                 певного кольору? 

            6. Інтерактивна вправа «Продовж речення».

                 (Чепурний – червоний і т.д.)

            7. Розповідь вчителя.

              -  А чи можна зберегти ці кольори на папері? Так, зви-

                чайно, можна. Для цього нам їх треба намалювати.

                А малювати ми сьогодні будемо природне явище,

    назвати його ви зможете після розгадування ребуса.

8. Розгадування ребуса.                     

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\ребус.jpg

9. Перегляд презентації «Де народжується веселка».

10. Вокально – хорова робота.

         1)Розспівування.

             Знов музика прийшла до нас.

             І знов радіє перший клас.

        2) Слухання пісні Н. Май «Веселка».

11. Руханка.

12. Обговорення змісту пісні «Веселка» Н. Май.

13. Розучування і виконання пісні «Веселка» Н. Май.

14. Малювання веселки в альбомі за зразком під музичний супровід («мінус»  вивченої пісні).

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1.Робота в зошитах.

     Позначте характер пісні (сумний, веселий, сердитий,здивований).

   2. Вправа «Мікрофон».

      - Які емоції з’являються під час споглядання різнобарвної веселки?

VІІ. Підсумок уроку.

        Якими знаннями ми сьогодні збагатилися? Яку пісеньку    заспіваєте вдома рідним? Пригадайте скоромовочку для запам’ятовування кольорів веселки.

 

VІІІ. Рефлексія.

          Оберіть цеглинку настрою з лего.

          Створимо веселкову піраміду настрою!!!

 

                                 

        

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. колодій світлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 грудня 2020
Переглядів
3799
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку