Урок "РМ№4. Контрольний докладний переказ розповідного тексту художнього стилю опис тварини"

Про матеріал
Матеріал місти текст контрольного переказу з елемнтами опису тварини. Все відповідає вимогам МОН
Перегляд файлу

                                                            Урок№18                    Дата____________

Тема: ТКР№1. З теми «Лексикологія» (різнорівневі завдання)

Мета: навчальна: узагальнити знання учнів з теми; розвивальна: розвивати вміння самостійно працювати, знаходити правильні рішення; письмово пояснювати; удосконалювати навички грамотно писати, увагу, логічне та критичне мислення;

виховна: виховувати повагу до мови.

                                                   Хід уроку:

Організаційний момент

Оголошення теми і мети уроку

Основний зміст

  Пояснення вчителя щодо виконання роботи

  Самостійне виконання завдань учнями

 

                                                     Варіант 1

Початковий та середній рівень (6 балів за всі правильні відповіді)

1. Позначте рядок, у якому всі прикметники вжиті в переносному значенні:

А солодкий сон, солодка цукерка, гіркий полин, гіркий смак;

Б білий сніг, білий голуб, біла заздрість, білі скроні;

В гострий погляд, добре серце, тепле слово, солодкий спів;

Г теплий одяг, гострий ніж, гостре слово, тверда рука.

2. Позначте рядок, у якому вказані слова становлять синонімічний ряд:

А височина, вершина, високий, височінь;

Б мовчазний, безмовний, неговіркий, небалакучий;

В слово, словник, словотвір, словниковий;

Г мовити, говорити, кричати, слухати.

3. Позначте пару слів, що є антонімами:

А велетень, гігант;                

Б мужній, сміливий;

В велетень, силач;               

Г велетень, карлик.

4. Позначте рядок, у якому словосполучення є омонімами:

А крило літака — крило лелеки;

Б моторний хлопець — моторний цех;

В палаючий степ — палаюче сонце;

Г радісний погляд — сумний настрій.

5. Позначте рядок, у якому всі вказані слова є багатозначними:

А абрикос, балет, голос, доля;

Б азбука, бігти, говорити, дивуватися;

В голова, дружина, міст, пілот;

Г артист, кипіти, важкий, гарячий.

6. Укажіть рядок, у якому всі слова є паронімами

А ефектний – ефективний, ясний – темний 
Б адрес – адреса, роздумувати – мислити 
В голосний – голосовий, пам’ятка – пам’ятник,

Г досвідчений – освічений, добрий – злий,

Достатній рівень (3 бали)

7. Запишіть в одну колонку слова, вжиті в прямому значенні, в іншу – в переносному.

Тепле літо, тепле слово, теплий кожух; дитя сміялося, сміялося сонце; залізний  цвях, залізний характер; полетіли думки, полетіли птахи.

Високий рівень (3 бали)

8. Складіть два речення зі словом гарячий так, щоб у першому реченні це слово було в прямому значенні, а в другому –у переносному.

 

                                                       Варіант 2

Початковий та середній рівень (6 балів за всі правильні відповіді)

1. Укажіть рядок, у якому слова ужиті тільки в прямому значенні:

А Усміхнене сонце, ляпає язиком, гострий погляд;

Б рожевий шовк, водити за руку, краяти серце;

В усміхнені діти, холодне повітря, дзвонити по телефону;

Г квашена капуста, паперовий літачок, м’який характер.

2. Укажіть рядок, у якому всі слова є синонімами:

А Лагідний, дивний, сумирний;

Б безмежний, безкрайній, безконечний;

В дбайливий, старанний, жагучий;

Г цікавий, привабливий, привітний.

3. Укажіть рядок, у якому всі антонімічні пари дібрано правильно:

А Сухий — мокрий, знайти — загубити, тямовитий — розумний;

Б гіркий — солодкий, балакучий — мовчазний, старанний — недбалий;

В боязливий — безстрашний, сумний — здоровий, замерзлий — розталий;

Г заснути — прокинутись, добро — підлість, відкрити — закрити.

4. Позначте рядок, у якому всі вказані слова є багатозначними:

А азбука, бігти, говорити, дивуватися;

Б абрикос, балет, голос, доля;

В артист, кипіти, важкий, гарячий.

Г голова, дружина, міст, пілот;

5. Укажіть рядок, у якому всі слова є паронімами

А голосний – голосовий, пам’ятка – пам’ятник,

Б ефектний – ефективний, ясний – темний 
В досвідчений – освічений, добрий – злий,

Г адрес – адреса, роздумувати – мислити 
6. Позначте пару слів, що є антонімами:

А велетень, гігант;                

Б мужній, сміливий;

В велетень, силач;               

Г велетень, карлик.

Достатній рівень (3 бали)

7. Запишіть слова, вжиті в прямому значенні, в одну колонку, у переносному -  в іншу. 

Гостра суперечка, гостра стріла, гострий розум, гострий меч; золота монета, золота осінь, золотий годинник, золотий чемпіон; пробіг вітерець пробіг спортсмен.

Високий рівень (3 бали)

8. Складіть два речення зі словом  холодний так, щоб у першому реченні це слово було в прямому значенні, а в другому –у переносному.

Підсумок.

 Здача зошитів

Відповіді на питання учнів

Домашнє завдання. Повторити матеріал (усно)

 

 

docx
Додав(-ла)
Лялька Альона
Додано
26 вересня 2020
Переглядів
1414
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку