Тема: Робота з дитячою книгою. Авторські казки про тварин
Мета: формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – працювати в колективі та самостійно; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням поведінки позитивних казкових героїв; громадянської –визначати своє ставлення до прочитаного, відстоювати свою думку та позицію відповідно до загальноприйнятих суспільних норм поведінки.
предметних компетентностей:
- узагальнити та систематизувати знання учнів, отримані при вивченні теми «Казки», розширити уявлення учнів про літературну казку;
- закріплювати вміння розпізнавати народну та авторську казку;
- удосконалювати уміння працювати з текстом, визначати тему, простежувати розгортання подій;
- формувати оцінні судження;
- вдосконалювати читацькі навички;
- розвивати спостережливість, творчу уяву, образне мислення, фантазію, пам’ять, увагу;
- прищеплювати любов до казки, книги, бажання читати, складати казки та інші твори;
- виховувати шанобливе ставлення до книги, інтерес до творчості письменників – казкарів та бажання поповнювати свої знання.
Обладнання: ілюстрації до казок, збірки казок, комп’ютерна презентація, лего «Шість цеглин».
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Мікрофон».
- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.(Цікавим, навчальним, трохи казковим, продуктивним, веселим, світлим, загадковим).
- Як ви повинні працювати на уроці? (Уважними, зібраними, активними, вправними, наполегливими, кмітливими, чемними тощо).
- Що ви очікуєте від цього уроку? (Нових знань, успіхів, високих балів).
- Ваш успіх на уроці залежить від вашої активності, уважності, творчості.
- Розпочати нашу роботу я хочу із загадки.
Ця дивна країна
Довкола – чудесна,
І все там чарівне,
Скрізь – диво - краса,
Подумайте, друзі,
Промовте, будь ласка,
Яка це країна?
Згадали це ж…(казка).
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
-Як ви вважаєте про що сьогодні піде мова на нашому уроці?
- Сьогодні у нас незвичайний урок -
у світ казки й фантазії зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз,
та знову вона завітала до нас.
Сьогодні ми опинимося у світі казки. Бо тема нашого уроку «Авторські казки про тварин». Мета уроку згадати все що ми знаємо про казку, дізнаємося про українських казкарів, будемо вчитися виразно читати, працювати з літературною казкою, розвиватимемо фантазію, творчі здібності, виконаємо багато цікавих завдань і отримаємо нові знання.… Поставимо цілі
IV. Мовно-лексична розминка.
-А почнемо ми з казкової мовної розминки.
- Щоб наш ротик був слухняним попрацюємо із скоромовкою.
1. Робота із скоромовкою
Казки, казки - це так цікаво
Літературних авторів чимало
Франко, Нестайко, Українка,
Забіла, Ярмиш і Олена Пчілка.
- Щоб чітко, виразно читати , треба з чистомовкою нам попрацювати.
Ич-Ич-Ич – літературних авторів поклич
Ову-Ову-Ову – у подорож казкову
Яти-Яти-Яти – щоб мудрість перейняти
Ати-Ати-Ати – і добрими нам стати.
V. Актуалізація знань
- Настав час дізнатися що ми знаємо про казку?
1. Асоціативний кущ «казка»
- А які слова приходять вам на думку , коли ви чуєте слово «Казка»
Як називають художній твір, у якому обов’язково є щось чарівне, незвичайне, фантастичне, нереальне? (Казка).
2.Хвилинка каліграфії
3. Робота з прислів’ями ( цеглинки лего)
- А зараз ми зазирнемо до скарбнички народної мудрості. Складімо прислів’я, попрацювавши з цеглинками лего.
- Складіть прислів’я утворивши пари з цеглинок.
Казки маленькі, та …(розуму в них багато).
Казка- вигадка, та в ній щось…(повчальне зрозумій).
Маленькі казки багато…… ( розуму додають.)
- Поясніть значення прислів’я.
Фізкультхвилинка
VII. Вивчення нового матеріалу
Робота з медіа
3. Робота з казкою
Словникова робота
- А читати казку ми будемо не звичайно а з передбаченням
Як Лисичка частувала Журавля?
-Як журавель віддячив Лисичці?
-Чим пригощала Лисичка журавля?
-Що подумав Журавель, коли зібрався додому?
-Що приготував Журавель для Лисички?
-Як Лисичка їла в гостях у Журавля?
Вправа «Читацьке колесо»
VIIІ. Підсумок уроку
Рефлексія. Вправа «Колесо»
https://wordwall.net/uk/resource/54363948/%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D1%8F
IX. Домашнє завдання.
Підготувати ілюстрацію до прочитаної казки ( 1 група), скласти план ( 2 група)
Матеріал до уроку