Урок "Робота з пластиліном. Ліпка композиції «В царстві Нептуна"

Про матеріал
Конспект відкритого уроку для 2 класу НУШ з курсу "Дизайн і технології", направлений на розширення поняття про пропорції тіл тварин, навчання учнів відтворювати особливості будови та зовнішнього вигляду об'єкта під час ліплення; ддя ознайомлення з поняттям «композиція», поглиблення знань про скульптуру, ознайомлення з рельєфом, його видами та призначенням; вдосконалення навичок роботи з пластиліном, уміння висловлювати свій задум художніми засобами скульптури; розвитку дрібної моторики рук, уяви, фантазії; виховання любов до тварин, акуратності при роботі.
Перегляд файлу

Урок для 2 класу з курсу «Дизайн і технології»

Тема: Робота з пластиліном. Ліпка композиції «В царстві Нептуна»

Мета: розширювати поняття про пропорції тіл тварин, навчити учнів відтворювати особливості будови та зовнішнього вигляду об'єкта під час ліплення;

 дати поняття  «композиція», поглибити знання про скульптуру, ознайомити з рельєфом, його видами та призначенням;

вдосконалювати навички роботи з пластиліном,  уміння висловлювати свій задум художніми засобами скульптури;

розвивати дрібну моторику рук, уяву, фантазію; виховувати любов до тварин, акуратність при роботі.

Матеріали та інструменти: пластилін, стеки, дошка для ліплення, клейонки, серветки для витирання рук.

Обладнання: презентація до уроку;

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційна частина

                         Дзвінко продзвенів дзвінок,

                         Всім пора нам на урок.

                         Все у нас уже на місці.

                         Залишилось тільки сісти!

 

Девіз уроку.      Щоб помилок уникати,

                           Треба розум розвивати.

                            Гостре око, слух, терпіння-

                            І тоді прийде уміння!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Слово вчителя.

   Що таке живопис, графіка, скульптура?

        Живопис і графіка відрізняються від скульптури. як…  мрія, сон, уявлення – від предмета, який тримаєш в руках. Закрий очі – і картини немає, а статуя все одно через дотик наших рук передає особливості своїх образотворчих форм. Сьогодні ми з вами створимо об'ємну, рельєфну композицію з пластиліну,

                                                          Рельєф – об’ємне зображення.           

        а що саме будемо зображати, зараз дізнаємось.                                                                                                         

 

  1. Галявина роздумів

 

        Розгадування загадок     

Дітки, що за дивина?

Вісім ніг і голова!

На ногах присоски має,

Ними їжу він шукає,

А тепер на дні заліг

Дивовижний …   (Восьминіг)
 

       Кожна з них думає,

      Лежачи на дні:

      «От би й мені

      Сяяти в височині!»     (Морська зірка)

 

       Швидко плавають завзято

       Мешканці цієї хати.

       Це не річка і не море –

       Стіни в неї геть прозорі.    (Акваріум.)    найбільший і найменший у світі акваріум

 

     Має хвіст, та не літає,

     Має рот — не розмовляє.

     Можеш вудкою спіймати

     І загадку відгадати. (Риба)

 

      У хатах прозорих

      Всі вони живуть,

      можеш їх побачить,

      Та не можеш чуть.    (Акваріумні рибки)                              

      

                                                            слайди

  

  3. Прослуховування музики М.Римського-Корсакова з опери «Садко»

 

         А ось як музикою можна зобразити рибок у морі.  А вам пропоную під музику уявити себе рибкою і порухатися.

 

ІІІ. Практична робота учнів.

- Сьогодні до нас в гості прийшов Нептун.                                                                Нептун сумує 

                                                                                                                                                                                                   

Він просить нашої допомоги. Чи знаєте ви хто такий Нептун? (підводний цар). Правильно, йому дуже сумно одному в своєму царстві і він просить нас допомогти знайти йому друзів.

Ось у мене є багато акваріумів, але всі вони порожні, давайте поселимо туди рибок, і тоді у нас вийде ціле підводне царство! Працювати будемо в парах.

 

Що таке пластилін?

 

Фрагмент мультфільма

 

  6 . Правила техніки безпеки та культури праці        

                                                                                    Правила роботи з пластиліном слайд

          1. Не розмахувати стеками, щоб не поранитись.

          2. Ліпити тільки на підкладній дощечці.

          3. Не залишати шматочки пластиліну на парті, не кидати їх на підлогу.

          4. Після роботи руки треба витерти серветкою і добре вимити.

 

  ІV.Практична робота

1. Планування трудових дій                                                               Приблизна композиція

- Давайте розглянемо трохи краще цих рибок, якого вони кольору?

А які частини тулуба ви бачите?

А водорості якого кольору?

Що ще ви помітили в акваріумі? (равликів, пісочок, камінчики)

Які ви уважні, так багато всього помітили

Отже,  почнемо. Вибирайте, дітки, пластилін.

Алгоритм виготовлення рибки

  1. відщипуємо від великого шматка пластиліну маленький шматочок і скочуємо його в кульку в долонях круговими рухами.
  2. кладемо нашу кульку в акваріум, натискаємо на неї пальчиком і розмазуємо пластилін вгору. Потім знову ставимо пальчик на цю кульку, натискаємо на нього і розмазує тепер вниз. У нас вийшов тулуб рибки і плавники. Чого не вистачає нашій рибці? (Голови, хвоста.)
  3. хвіст ми зробимо, як і плавники, розтягуючи пластилін від середини вправо або вліво.
  4. для голови скачаємо ще одну маленьку кульку і закріпимо її з іншого боку тулуба, натиснувши на неї пальчиком.
  5.  Ось і вийшла рибка!

 

- Але одній рибці нудно в акваріумі жити, давайте ще кілька рибок зробимо.

 

- А на дні акваріума ми зробимо пісочок. Якого він буде кольору?(Жовтий, коричневий)

Алгоритм виготовлення піску

1) вибирайте собі пластилін жовтого або коричневого кольору.

2) візьмемо від пластиліну шматочок і скачаємо ковбаску ось так!

3) ковбаску покладемо на дно акваріума і придавимо пальчиками по всій довжині.

- Молодці! А на пісочку зараз виростуть водорості - травичка в акваріумі. Якого вона кольору?(Зеленого)

Алгоритм виготовлення водоростей

  1. взяли зелений пластилін.
  2. відтягнули від нього маленький шматочок і прямими рухами в долонях скачали невелику ковбаску.
  3. покладіть на пісочок, з пісочку виростуть водорості: натиснемо пальчиком і потягнемо вгору. Ось які водорості вийшли у нас!

2. Виконання творчої роботи

- Зверніть увагу, що перед тим, як розміщати деталі в акваріумі, нам потрібно вибрати правильне розташування – композицію. А потім прикріплювати деталі до картону.

 Учні виконують роботу під керівництвом учителя. Коли композиція задовольнить учня — її можна прикріплювати.

- Молодці, а що б рибки не сумували, можна виготовити інших жителів. Наприклад восьминіга, зірочку. Доповніть свою композицію черепашками.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

 

- Чудові вийшли рельєфи! Тепер Нептуну не буде сумно на дні морському!  

                                                                                 Нептун посміхається

- Які доповнення ви внесли в свої композиції?

- Давайте ми зараз зробимо виставку з наших композицій. (Діти представляють класу свої композиції.)

- Ви все добре впоралися з роботою!

 

VI. Підбиття підсумків

 

- Яку композицію, ми робили на уроці?

- З яким матеріалом ми працювали?

 

VII. Прибирання робочих місць

 

Дзвінко продзвенів дзвінок,

Всім пора нам на урок.

Все у нас уже на місці

Залишилось тільки сісти!

 

 

Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати.

 Гостре око, слух, терпіння-

І тоді прийде уміння!

 

 

Діти, що за дивина?

Вісім ніг і голова!

На ногах присоски має,

Ними їжу він шукає,

А тепер на дні заліг

Дивовижний …   (Восьминіг)


 

Кожна з них думає,

Лежачи на дні:

«От би й мені

 Сяяти в височині!»     (Морська зірка)

 

 

 Швидко плавають завзято

 Мешканці цієї хати.

 Це не річка і не море –

 Стіни в неї геть прозорі.    (Акваріум.)

  

 

 Має хвіст, та не літає,

 Має рот — не розмовляє.

 Можеш вудкою спіймати

 І загадку відгадати.                   (Риба)

 

 

 У хатах прозорих

 Всі вони живуть,

 можеш їх побачить,

 Та не можеш чуть.    (акваріумні рибки)  

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Паламарчук Світлана Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
7 лютого 2023
Переглядів
577
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку