Урок роботи з дитячою книжкою у 2 класі НУШ
Тема. З книгою жити – з добром дружити.
Мета. Ознайомити з книжками – творами і книжками - збірками; розвивати навички читання вголос і мовчки; збагачувати словниковий запас; виховувати шанобливе ставлення до книги, толерантне ставлення один до одного.
Матеріали до уроку. Олена пчілка « Тямущий котик», Наталка Поклад «Книжковечір», Марина Павленко «Домовичків секрет», Оксана Лущевська «Читання». Посібник «Позакласне читання. Робота з дитячою книжкою. 2 клас» /Уклад. Т.С. Маркотенко, О.В. Ємельяненко.-Харків: Видавничий дім Весна, 2020. – 136с.
Обладнання. Книжкова виставка, картки- пам’ятки, цеглинки лего.
Хід уроку
І. Організація класу.
Прочитайте і поясніть, будь ласка, як ви розумієте прислів’я.
Хто багато читає, той багато знає.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Відгадайте, будь ласка загадку.
Дуже я потрібна всім:
І великим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
Вправа «Передбачення».
ІІІ. Робота з виставкою прочитаних книг.
Є дитячі книжки, що містять одночасно вірші, оповідання, казки, повісті. Це – книги збірки. Якщо на обкладинці ти не бачиш прізвища автора, то ймовірно, це – книжка – збірка.
IV. Опрацювання нових творів.
Вчитель. Мотати на ус, діти, означає брати щось до уваги, запам’ятовувати.( https://goroh.pp.ua)
Хто любить читати як котик , піднесіть угору жовту цеглинку. Дякую. Дуже приємно.
-А зараз ознайомтеся з віршем Н. Поклад «Книжковечір»(читання мовчки).
- Читання вірша «ланцюжком».
- Чим зайняті в сім’ї ввечері?
- Як звати дітей?
- Чому сумує песик?
- Як ви розумієте значення слів «книжковечір» та «книжкотиша»?
- Яке улюблене заняття у всіх членів родини ввечері?
V. Фізкультхвилинка.
«А ми любимо читати» (https://www.youtube.com/watch?v=ePwbjJ9D7YI)
VІ. Опрацювання нових творів (продовження).
VІІ.Підсумок уроку.
Кому сьогодні на уроці все вдалося піднесіть угору зелену цеглинку. В кого виникли труднощі – оранжеву, кому було важко – червону.