Урок "Роль прикметників у мовленні «Хто вигадав Lego?». Дослідження медіа. "

Про матеріал
Комбінований урок для учнів 4 класу за програмою Шияна , до підручника М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко. Українська мова та читання частина 1.
Перегляд файлу

Тема: Роль прикметників у мовленні  «Хто вигадав Lego?». Дослідження медіа.  4 клас за програмою Шияна , підручник М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко.  Українська мова та читання частина 1.

Мета: ознайомити учнів зі статтею « Історія Lego», вчити виділяти головне, удосконалювати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, удосконалювати навички учнів порівнювати текст та медіа.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І.1 Організація учнів до уроку:

Всі почули вже дзвінок.

Він покликав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Тож дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Ну то ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

 

2. Перевірка готовності до уроку:

- Чи готові ви до уроку української мови? Уважно подивіться на свої парти.

- Чи все необхідне до уроку ви приготували?

 

Голова - щоб думати.

Вуха - щоб слухати.

Очі - щоб усе бачити.

Руки - щоб їх піднімати.

Серце - щоб усе відчувати і сприймати.

 

 3.Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто працювати, а міркувати.

Про каліграфію пам’ятати.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  1.  Робота з загадкою.

Ми сьогодні на уроці

Будемо розум розвивати,

а для цього необхідно

шість цеглинок потримати,

Кольорові і яскраві,

Не маленькі, а цікаві.

З ними можна працювати

І у ігри різні грати.

З ними можна будувати,

Рахувати і читати.

Учням хочеться їх мати,

Як їх можемо назвати?

 

  • Як ви гадаєте, про які цеглинки іде мова?

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку:

  • Сьогодні ми опрацюємо статтю з журналу «Історія LEGO» у підручнику с.96-97
  • Але спочатку я пропоную заповнити таблицю, яка лежить у вас на партах.

ІV. Основна частина:

  1. Заповнення таблиці.

 

Конструктор LEGO

Знаю

Хочу дізнатися

Де знайти інформацію

 

 

 

  • Чи всі колонки у вас заповнені?
  • Серед ваших відповідей я почула, що багато з вас хоче дізнатися хто вигадав LEGO? Тому пропоную дізнатися про це, познайомившись зі статтею в підручнику на с.96-97. Вправа 1.
  1. « Щоденні 5» Слухаю і розумію.

Читання вчителем і сильними учнями вправи 1.

  • Так хто ж вигадав LEGO?
  • Що нового ви дізналися?

Пропоную  занести до нашого словника нові слова:

Конструктор – багатозначне слово: людина, яка створює різні конструкції і набір різних частин, деталей.

Тесля – столяр, людина, яка виготовляє вироби з дерева.

  1. «Щоденні 5» Читаю для себе

Діти читають статтю про себе.

Бесіда за прочитаним:

  • Ким був за професією Оле Кірк Крістіансен?
  • Як виникла ідея виготовляти іграшки для дітей?
  • Розкажіть про історію виникнення конструктора.
  • Яку назву спочатку отримала компанія?
  • Що в перекладі означає слово LEGO?
  • Що можна було скласти з першого комплекту LEGO?

Перегляд відео « Виробництво LEGO »

https://youtu.be/vt_soJ1Uj00

  1. Асоціативний кущ зі словом LEGO.

 

 

 

 

 

LEGO

Яке?

 

 

 

 

 

- Які запитання можна поставити до ознак LEGO? ( яке?)

- До якої частини мови відноситься це запитання? ( Прикметник)

Сьогодні на уроці ми  будемо говорити про прикметник. Згадаємо, що ми вже знаємо про прикметник, і з’ясуємо його роль у мовленні.

  • Що таке прикметник?
  •  Що ми знаємо про прикметник?

 

  1. Поетична хвилинка:

Прикметник – це частина мови,

Без неї нам не обійтись.

Ти вслухайсь в слово пречудове,

Йому, як другові всміхнись:

Земля – ласкава, люба рідна.

А сонце – щире, золоте.

А небо – лагідне й погідне,

Життя прекрасне дороге.

А очі в мами – добрі, ніжні,

А голос – чистий і дзвінкий,

А руки теплі  і надійні,

А погляд – сонячний, ясний.

 

  • Які прикметники ви почули?
  1. Каліграфічна хвилинка:

П ри км ме етт ник

Прикметник

  1. Робота з підручником:

Вправа 2 с. 97

  • Випишіть з тексту виділені прикметники, запишіть їх за зразком.

Відомий – відоміший  - найвідоміший.

 

  1. Культура мовлення.
  • Зверніть увагу на культуру мовлення, як правильно ми говоримо. С.98 підручник. Запам’ятайте правила спілкування.
  1. Фізкультхвилинка  з LEGO.

Руханка «Будь уважним!»

Діти беруть одну цеглинку.

Знайди дитину з цеглинкою такого саме кольору, як у тебе, і стань поруч із нею.

 Сині, поміняйтеся місцями із жовтими, а зелені –із червоними.

Діти беруть кілька цеглинок.

Підніміть вгору руку із зеленою цеглинкою (синьою, червоною)..

Хто швидше перенесе та збере цеглинки.

  1.  Запишіть прислівя, розділяючи межі кожного слова.

Гіркаправдакраща,ніжсолодкабрехня.

  • Знайдіть у цьому прислів’ї прикметники і підкресліть їх хвилястою лінією.

Гірка правда краща, ніж солодка брехня.

  • На які ознаки вказують прикметники?

Робота з малюнками  - визначення ознак прикметників.

Чорний – білий котики (колір).

Квадратний – овальний стіл (форма).

Сумний – веселий чоловік (настрій).

Великий – малий м’яч (розмір).

Дерев’яне – пластмасове – металеве відро ( матеріал виготовлення).

  • Можемо зробити висновок, що прикметник може означати ознаку предмета: колір, розмір, форму, матеріал, настрій, смак, відношення до часу, відношення до місця, властивості. Деякі прикметники можуть виражати більшу чи меншу міру.
  1. Колективна робота із вправою 3 с.98
  • Прочитайте прислів’я, розкрийте їх зміст. Використайте доречні прикметники з дужок. Запишіть прислів’я з дібраними прикметниками.

 

 

 

 

V. Підсумок уроку.

Вправа « Мозковий штурм» стратегія «Кубування.»

Завітав сьогодні в клас,

На урок знову до нас

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

  • Про яку частину мови ми сьогодні з вами говорили?
  • Що означає прикметник?
  • На які питання він відповідає?
  • Яку роль відіграють прикметники у мовленні? ( збагачують, прикрашають)

Гра «Закінчи речення» (добери прикметники)

« Наш урок був…» « На уроці я був/була…»

 

VI. Рефлексія

« Таблиця де Бонно»

  • На завершення нашого уроку пропоную вам заповнити табличку.

Плюс

Мінус

Цікаво

 

 

 

 «Плюс» – усе, що сподобалося на уроці;

«Мінус» – усе, що здалося марним, нудним, не цікавим;

«Цікаво» - що привернуло, змусило задуматися і спричинило нові запитання.

 

Вправа « Колір мого настрою»

  • І перед тим як ми закінчимо урок, я хочу дізнатися, який настрій у кожного з вас. Адже самий гарний настрій є запорукою плідної та успішної праці. Підніміть цеглинку такого кольору, який відповідає вашому настрою.
  • А тепер прочитайте, що символізує обраний колір:
  • Зелений — спокій, ясність думок.
  • Червоний — пристрасть, енергія, любов до всього, що нас оточує.
  • Білий — потяг до порядку, чистоти, позбавлення від зайвого.
  • Помаранчевий — слава, велич і гідність.
  • Жовтий — тепло, радощі та повага.
  • Блакитний колір — благородство, відданість, розважливість.
  • Синій — символ довіри та безмежності.

VII. Домашнє завдання.

С.98 Вправа 4.

 

docx
Додано
13 березня 2023
Переглядів
373
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку