Тема: Рослинний та тваринний світ Південної Америки.
Мета: Закріпити знання про карту півкуль, розміщення материків та океанів; ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Південної Америки; розвивати мовлення, мислення, увагу; вчити складати презентації, розповіді про природу материків; виступати перед класом з підготовленою інформацією; удосконалювати вміння роботи в групах, парах; виховувати пізнавальний інтерес та патріотичне ставлення до рідної землі.
Обладнання: карта, глобус, атлас, пазли-материки, ілюстрації тварин, завдання для груп, ноутбуки, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання.
Хлопчики й дівчата.
В цьому класі друзі всі?
Я і ти, і ми, і ви.
Посміхнись тому хто зліва.
Посміхнись тому хто справа.
Ми одна сім’я.
Вас вітаєм щиро всі.
Посміхнемось Вам всі щиро,
Побажаєм щастя й миру.
Ми одна сім’я.
2. Прийом «Мій настрій»
Аутотренінг.
Створення позитивного настрою (смайлики, стрічки)
II. Мотивація навчальної діяльності
1. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні, діти, я пропоную відправитись разом у наступну подорож-експедицію по материках. Але для цього ми повинні з вами підготуватись. Для того, щоб розпочати якусь важливу справу потрібно мати план та багаж знань.
- Як називається материк на якому ми з вами живемо?
- Євразія.
- Так от, це буде наш «Берег сподівань».
- А подорожувати ми будемо до Південної Америки. Там буде наш «Берег звершень».
- Тож на що ви сподіваєтесь?
- Які завдання пропонуєте, щоб звершились наші сподівання.
(діти пропонують, вчитель доповнює)
2.Об’єднаємось в групи.
1. «Науковці», 2. «Біологи», 3. «Зоологи».
- Оберіть капітанів.
Девіз експедиції: «Єдиний шлях, який веде до знань – це діяльність».
3.Починаємо діяти. Гра «Мікрофон».
4. Фізкультхвилинка «Сторони горизонту»
- Бачу ви готові до експедиціїї, тож вирушаймо.
- Капітани команд підійдіть до карти. Покажіть кожен материк та океани.
5. Завдання для груп. «Пазли».
1 група. Скласти найбільший материк.
2 група. Другий за величиною материк.
3 група. Третій за величиною.
Виконані роботи прикріпити на дошці.
6. Робота з контурною картою.
- Обведіть материк Південна Америка.
- Ось ми з вами добралися до берегів четвертого за величиною материка.
- А хто ж найперший відкив Америку?
- Про це та про ландшафт Південної Америки повідомить група «Науковців».
Виступають члени групи «Науковців».
- Рослинний та тваринний світ досліджували «Біологи» та «Зоологи».
7. Робота з підручником та зошитом на стор. 33, завд. 2.
Робота в парі.
- Упізнай і підкресли правильні назви рослин.
Стор. 34, завд. 4. Упізнай тварин саван за фрагментами. Підпиши.
Фізкультхвилинка (музична).
8. Пропоную переглянути презентацію про Південну Америку.
9.Гра «Чарівна скринька» (робота в групі)
Загадки про рослини завезені на наш материк із Південної Америки.
Під землею народилась
І для борщику згодилась.
Мене чистять, ріжуть, труть,
Смажать, варять і печуть. (Картопля)
Зелений чуб, червоний бік.
Смачний із нього томатний сік. (Помідор)
Смачний напій із мене варять,
Його всі діти полюбляють.(Какао)
10.Торбинка-цікавинка
Цікаві відомості про рослинний світ Південної Америки.
ІІІ. Удосконалення і узагальнення знань.
Інтерактивна гра «Так чи ні?»
IV. Підсумок уроку.
Рефлексія
«Роблю висновок»
Ми – українці – велика родина,
Мова і пісня у нас солов’їна.
Квітне в садочках червона калина,
Бо найрідніша для нас Україна!!!
НАТАЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ
РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ
ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ
ПРИРОДОЗНАВСТВО
4 КЛАС
Вчитель:
Мамчуровська Т.М.
2019 р.
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?
Картка самооцінки
1. Ви брали активну участь у роботі групи?
2. Ви вносили в далі пропозиції?
3. Ви надавали підтримку іншим членам групи?
4. Ви готували інформацію до даної теми?