Тема. Розпізнавання і добір спільнокореневих слів, виділення у них кореня
Мета. Сприяти усвідомленню учнями поняття про корінь, спільнокореневі слова на основі дослідження спорідненості слів; учити визначати корінь слова у ряді спільнокореневих слів, добирати спільнокореневі слова, досліджувати медіа.
Розвивати мовлення, уміння аналізувати, навички співпраці.
Виховувати бажання досліджувати мову і мовлення, ціннісне ставлення до свого краю..
Обладнання: картки самооцінювання, QR-коди, презентації, відео урок української мови з Олександром Авраменком, хмаринка слів
Тип уроку: застосування знань, формування умінь
Використані джерела:
1. Ютуб
2. Онлайн-сервіс Learningapps
3. Освітній сайт «Електронний помічник учителя»
4. Дидактичний мультимедійний контент КМ MEDIA ED Profi
Перебіг уроку
І. Організаційна частина
До уваги, третій клас!
Подорож цікава є для вас!
Українську мову будемо вивчати,
Мовознавчою країною мандрувати!
-Усі готові до уроку?
-Посміхніться один одному. Гарний настрій буде вам помічником на уроці.
ІІ. Актуалізація одержаних знань
- Домашнє завдання перевіримо за допомогою QR-коду.
- Оцініть свою роботу в картці самооцінювання, зафарбуйте відповідний квадратик.
2. Індивідуальне опитування
1) Інтерактивна вправа «Споріднені слова» на онлайн-сервісі Learningapps. Робота на планшетах
2) Інтерактивне завдання на освітньому сайті «Електронний помічник учителя». Робота на інтерактивній дошці
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів
Подорожуй, відпочивай, досліджуй рідний край!
У пошуках рідну мову вивчай!
- Слово «меседж» походить від латинського «меседж» - повідомлення, означає «думка», «ідея»
- Підберіть синоніми до слова «подорожувати»
3. Каліграфічна хвилинка
Пп Пр Пе по ип п’я Пробій Прут
- Зробіть звуко-буквений аналіз слова «Пробій».
- Зробіть самоперевірку на калькуляторі на сайті «Електронний помічник учителя».
4. Робота зі словами. Пояснення значення слів «Пробій», «Прут»
5. Фізкультхвилинка
V. Формування вмінь і навичок
1. Розповідь про місто Яремче. Перегляд презентації, яку приготувала учениця
-Яремче - чудове туристичне місто. Цього літа дехто з учнів побували в ньому і хочуть поділитися своїми враженнями під подорожі.
2. Досліджуємо медіа «Рекламний щит». Відео урок української мови з Олександром Авраменком
- Що таке «медіа»? Назвати засоби медіа.
- Як привернути увагу туристів? (Роблять рекламу, змімають відеоролики, ставлять білборди).
- Як правильно сказати «білборд» чи «бігборд»? (Перегляд відео)
3. Виконання вправи 2, с. 36
- Прочитаємо інформацію про місто Яремче на рекламному щиті.
- Про що дізналися?
- Яка мета такого виду реклами?
- Що пропонують виконати?
- Що чекає на туристів?
- Де побувати?
4. Добір спільнокореневих слів. Виконання вправи 3
Порибалити, риба, рибалка, рибний, рибак, рибальськими
5. Гра «Четвертий зайвий». Дидактичний мультимедійний контент КМ MEDIA ED Profi
6. Робота в групах
1 група: За хмаринкою слів скласти розповідь «Чи захотілось тобі побувати в місті Яремче?»
2 група: Виконати вправу 6. Списати ряд слів, у якому подано спільнокореневі слова. Доповнити іншими словами.
3 група: Виконати вправу 7. Вилучити з ряду «зайві» слова.
VІ. Підсумок уроку
Мені вдається …
Ще треба потренуватися …
Мені важко самостійно …
VІІ. Домашнє завдання
1 група: С. 36, виконати вправу 4, скласти два речення за малюнком
2 група: С. 37. виконати вправу 8 , списати вірш, підкреслити спільнокореневі слова