Урок "Розрізняю cлова, які відповідають на питання Хто? Що? "

Про матеріал
Урок з української мови, в якому учні вчаться розрізняти слова-назви предметів, які відповідають на питання хто?та що?
Перегляд файлу

Урок 29

Тема: Розрізняю cлова, які відповідають на питання Хто? Що? (іменники)

Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Доброго ранку! Доброго дня!

         Бажаєте ви. Бажаю вам я!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я!

 

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.  Слухання вірша

Книжка, дошка, кабінет,

Печиво, повидло, мед,

Чоботи, штани, кашкет,

Мотоцикл, велосипед —

Знайте, діти, наперед:

Кожен з них — це є предмет.

Тож хто це і що це — вже не секрет.

Ім’я своє і назву має кожен предмет.

— На які питання відповідають слова — назви предметів?

— Пограємо  в  гру  «Слово  називай    питання  швидко  став».  Я  показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.

Учитель демонструє малюнки: моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка, школа.

Назви людей і тварин відповідають на питання хто?.

Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?

  • Отже,сьогодні ми будемо вчитись розрізняти слова – назви предметів, які відповідають на питання хто? А які на питання що?

 

1.  Каліграфічна хвилинка

Лл ли ло лу ля ця лисиця

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

— На яке питання відповідає слово лисиця?

— Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.

2.  Графічно-словниковий диктант.

(показ малюнків на презентації, діти записують назви словами)

- Уважно дивимось на малюнок і записуємо відповідне слово.

3.  Слухання вірша

Книжка, дошка, кабінет,

Печиво, повидло, мед,

Чоботи, штани, кашкет,

Мотоцикл, велосипед —

Знайте, діти, наперед:

Кожен з них — це є предмет.

Тож хто це і що це — вже не секрет.

Ім’я своє і назву має кожен предмет.

— На які питання відповідають слова — назви предметів?

— Пограємо  в  гру  «Слово  називай    питання  швидко  став».  Я  показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.

Учитель демонструє малюнки: моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка, школа.

Слова-назви людей і тварин відповідають на питання хто?.

Слова -назви всіх інших предметів відповідають на питання що?

 

 

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Слухання вірша

Книжка, дошка, кабінет,

Печиво, повидло, мед,

Чоботи, штани, кашкет,

Мотоцикл, велосипед —

Знайте, діти, наперед:

Кожен з них — це є предмет.

Тож хто це і що це — вже не секрет.

Ім’я своє і назву має кожен предмет.

— На які питання відповідають слова — назви предметів?

— Пограємо  в  гру  «Слово  називай    питання  швидко  став».  Я  показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.

Учитель демонструє малюнки: моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка, школа.

Слова-назви людей і тварин відповідають на питання хто?.

Слова -назви всіх інших предметів відповідають на питання що?

2.  Робота за підручником (с. 50)

а)Робота з правилом

б)Гра «Хто? Що?»

В перший стовпчик обираємо  слова,  які  відповідають  на  питання хто?,  в другий — що?.

моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка, школа.

 

в)гра «Добери слово» (презентація)

 

3.  Фізкультхвилинка

4.  Закріплення вивченого матеріалу

а) Вправа 8с.50

Записати слова, відповідаючи на запитання Хто ти?(презентація)

б)  Гра «Знайди помилку»(презентація)

 

в) Вправа 11с.51

— До  слів,  які  відповідають  на  питання хто?,  доберіть  за  зразком  слова, які відповідають на питання що?.

Хто?       Що?

Скрипаль                                         скрипка

Кобзар

Гітаристка

Бандуристка

барабанщик    

г).  Гра «Хто у кого?»

У качки (хто?)

У курки (хто?)

У вівці (хто?)

У кози (хто?)

У корови (хто?)

У свині (хто?)

Слова для довідки: курча, теля, ягня, порося, козеня, каченя.

IV.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?

— Які питання ставимо до назв людей і тварин?

— На які питання відповідають слова — назви всіх інших предметів?

V.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 50, вправа 9; вивчити правило (с. 50).

 

docx
Додано
12 листопада 2019
Переглядів
2047
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку