Урок "Розв'язуємо рівняння"

Про матеріал
Урок математики для 3 класу НУШ "Розв'язуємо рівняння". Метою уроку є формування вмінь розв'язувати рівняння, удосконалення навичок табличного множення і ділення, розвиваток логічного мислення, любов до математики.
Перегляд файлу

Математика 3 кас НУШ

Тема. Розв'язуємо прості рівняння.

 

Мета: формувати вміння розв’язувати прості рівняння і прості задачі за допомогою рівнянь; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати спостережливість, любов до предмета.

Формувати ключові компетентності:

- компетентність уміння вчитися:

  виконувати розумові операції й практичні дії;

- загальнокультурна компетентність:

  культура міжособистісних відносин;

  • інформаційно – комунікативну компетентність:

уміння здобувати нові знання на основі наявних;

уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;

  • здоровʼязбережувальна компетентність:

уміння долати труднощі

Обладнання:  картки, опорні схеми, цеглинки лего.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу

Привітання

Проспівав дзвінок –

Починається урок.

З ласки,

Маминої казки,

З щирого старання,

Цікавого навчання

Клас готовий працювати? (так)

Додавати й віднімати, (так)

Числа й вирази рівняти, (так)

Вчасно руку піднімати, (так)

Щоб складну задачу розв’язати. (так)

 

Вправа «Побажай успіху!»

  • Прошу вас повернутись до сусіда, побажати гарного настрою, творчих успіхів та продуктивної роботи на уроці.

 

Проблемне запитання + звязок з життям

  • Діти, а як ви гадаєте, навіщо нам вчити математику? Де в житті вона нам стане корисною?
  • А що буде з людиною яка буде погано вчитися в школі? Чи це зможе вплинути на її подальше життя?

 

Актуалізація знань

  1. Перевірка домашнього завдання

Гра «Перевір товариша».

 

  1. Вправа «Веселі задачі»
  • Будьмо уважними і розв’яжемо веселі задачі(усно).

• Білка моркву посадила,                                        

Штук шістнадцять там вродило.

П'ять зайців по три зірвали.

Скільки білочці зосталось? (16-(3 х 5))

• Сім стручків гороху взяли,

По сім зернин ми з них дістали.

Усі міркуйте, як один,

Скільки буде горошин? (7x7)

 

              3.Хвилина каліграфії

- Записати числа, що не діляться на 4.

12, 14, 15,  20, 21, 26, 28, 30, 36.

  • Назвіть, які ще числа не діляться на 4?

 

Мотивація навчальної діяльності.

Гра «Шифрувальник» (робота в парах)

89 23 79 66 10 66 66 10

89 – 49 – 30

я

Викторина по математике с ответами для школьников 1, 2, 3, 4 класса65 + 11 + 13

р

55 + 33 – 22

н

28 + 28 – 33

і

64 – 23 + 38

в

 

 

(учні розвязують приклади та отримують кодове слово – рівняння)

  • Хто здогадається, якою буде тема нашого уроку?

 

Повідомлення теми і мети уроку

 

  • На попередніх уроках ми познайомилися з поняттям «рівняння». Сьогодні також будемо узагальнювати це поняття, практично вправлятися. Наприкінці уроки кожен із вас  розкаже про результати власних навчальних досягнень.

 

Сприймання і усвідомлення матеріалу

 Підготовча робота

Пояснення вчителя

  • Рівності зі змінною (з невідомим) називаються рівнянням. Свою назву рів­няння отримало тому, що обидві частини виразу ліворуч і праворуч від знака «дорівнює» мають один і той самий результат. У кожному рівнянні невідоме дорівнює 3. Це розв'язок кожного з даних рівнянь, або його корінь.

 

Ознайомлення з алгоритмом розв'язання рівняння

  • Згадаємо з вами алгоритм розв’язання рівнянь:
  1. Читаю рівняння з назвами компонентів.
  2. Визначаю ,який компонент невідомий.
  3. Згадую, як знайти невідомий компонент.
  4. Виконую відповідну арифметичну дію.
  5. Виконую перевірку : підставляю знайдене значення замість змінної та визначаю, чи буде при цьому рівність істинною.
  6. Роблю висновок про те, чи правильно розв’язано рівняння.

 

Первинне закріплення

Фронтальна робота біля дошки

80:Х=10                             45+у=90                                      88-Х=41

 

Робота в малих групах (по3-4 учня)

  • Зараз кожна група отримає картку із завданням та спробує за 4 хвилини виконати її. Після чого ми перевіримо отримані результати.

Розв’яжи рівняння, дібравши їх корені з поданих чисел.

6,7,9,32.

45:b =5     y+ 7=13       k:4=8     9+y=16

 

 

 

 

 


 

 

Робота в групах (творче завдання)

- Скласти рівняння за схемою і розв’язати його. Однім учням дати ось такі картки, іншим завдання – знайти помилку в рівняннях.

 

3* x=31

X=31:3

Стоковые векторные изображения Дерево совы | Depositphotos®X=7

 

K*5-35

K=35:5

K=7

Y+29=45

Y=45+29

Стоковые векторные изображения Дерево совы | Depositphotos®Y=74

 

B*4=22

B=22:4

B=6

-Перевірка робіт учнів.

Фізкультхвилинка

Вправа « Збираємо цеглинки LEGO»

Ти цеглиночки збирай,

По порядку  їх складай.

В полі жовтім зеленіє червона калина,

В синім небі пропливає голуба хмарина.

А оранжевий візьми

Просто  зверху поклади.

 

Узагальнення і систематизація знань.

 

  1. Творча робота в парах. (Міжпредметний зв’язок з курсу «ЯДС»)

-Разом із сусідом по парті,склади та розв’яжи рівняння за текстом задач із записом у зошит.

Довжина тіла тюленя- самця – 30 дм. Самка менша від самця. Яка довжина тіла самки ,якщо різниця між їхніми довжинами – 4дм?

ᐈ Тюлень рисунок фото, рисунки тюлень мультяшный | скачать на Depositphotos®

Скільки рибин утекло від тюленя, якщо він упіймав 15 рибин ,а вдалося з’їсти лише 9?

Уроки рисования

 

Маса новонародженого тюленя становить 25 кг. Скільки кг набрало дитинча тюленя, якщо через певний час його маса становить 52 кг?
Кошелек «Милый тюлень», купить в интернет-магазине в Москве, автор: Полина  Харитонова, цена: 2500 рублей, 10916.70268.583982.1512887 

Наприкінці осені тюлені роблять продушини в кризі, через які дихають усю зиму. Першого дня тюлені зробили 8 продушин. Скільки продуши вони зробили другого дня, якщо всього за два дні ними було зроблено 13 продушин?

ДЕТИ ЗВЕРЕЙ: ГРЕНЛАНДСКИЙ ТЮЛЕНЬ И БЕЛЬКИ: sergeyshu — LiveJournal

 

  • Яку цікаву інформацію дізналися?
  • Які рівняння отримали?

 

Розв'язування  рівнянь –С.р.

  • А зараз перевіримо ваші знання, яке ви вправляєтесь з рівняннями.

             3 • х =27              16 : х =2             х : 3 = 6

             24 : х =8               х•2 = 18             х : 2 =4

 

Завдання з логічним навантаженням (за часом)

  • Побудуйте геометричні фігури так, щоб зелений трикутник був першим зліва, а квадрат був розташований між п’ятикутником та кругом, жовта фігура – між зеленою та червоною, а п’ятикутник був синього кольору. Назвіть фігури зліва направо. Назвіть колір кожної фігури.

  • Перевірка виконаної вправи.

 

Підсумок уроку

  1. Бесіда
  • Що таке рівняння?
  • Назвіть основні моменти як розв’язувати рівняння.
  1. Рефлексія
  • Оберіть колір і скажіть що вам було легко ,складно на уроці.

Методики рефлексії в початкових класах.

3.Пояснення домашнього завдання

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 листопада 2020
Переглядів
2949
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку