В даній розробці пропонується вивчення методу заміни змінних при розв'язуванні ірраціональних рівнянь. Розглядається робота в малих групах. Конспект уроку містить різні форми і методи роботи, як усні так і письмові
Урок алгебри в 10 класі (профільний рівень)
Тема уроку: розв’язування ірраціональних рівнянь.
Мета уроку:формувати знання, вміння й навички учнів розв’язувати іраціона-
льні рівняння різними методами; розглянути розв’язування ірраці-
ональних рівнянь заміною змінних;
вдосконалювати обчислювальні навички та навички самоконтролю;
виховувати працьовитість, спостережливість, уважність при вико-
нанні завдань; вчити грамотно пояснювати свої дії.
Тип уроку: удосконалювання знань і формування умінь
Обладнання уроку: підручник, комп’ютер з інтернетом, плазма,
завдання для груп.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашніх завдань
(два учні біля дошки)
2) 4)
ОДЗ: 2 х + 2 > 0, х > 0. ОДЗ:
2х2 + 5х + 4 = 4х2 + 8х + 4; ;
2х2 + 3х = 0; х2 - 10х + 25 =3х2 - 11х – 20;
х(2х + 3) = 0; 2х2 - х – 45 = 0; D=361,
. Відповідь: 0 . Відповідь: 5
; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; .
; ; ; ; ; ; ;
; ; ; ; ;
Розв’язати ці рівняння усно.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІУ. Розв’язування ірраціональних рівнянь методом заміни змінної.
Розглянемо такий приклад 1 [1,ст.103 ]
Зробимо заміну , тоді , ,
t = -6; 2, але , тому t = 2.
Повернемось до заміни , х =-5; 2.
Відповідь: -5; 2.
Приклад 2 [1,ст.103 ]
Заміна , t = 4; -3. Відповідь: х = 5
Спільна робота в класі вправа № 14.1 (3)
У. Тренувальні вправи .
Робота в малих групах
І група № 14.1(1) ІІ група № 14.1 (2) ІІІ група № 14.1 (3)
ІУ група № 14.3(1) У група № 14.3(2) УІ група № 14.3(3) [ 1 cт.105]
УІ. Представлення учасниками груп виконаної роботи
УІІ. Підсумки уроку
УІІІ. Завдання додому . Читати п.14. Виконати №14.2(1,2); 14.4(1,2)
Використані джерела
Мерзляк А.Г. Алгебра і початки аналізу: проф. рівень: підруч. Для 10 кл. закладів загальної середньої освіти / А.Г. Мерзляк, Д.А. Неміровський,
В.Б. Полонський, М.С. Якір, - Х.: Гімназія, 2018.- 400с.