Мета уроку :Систематизувати та узагальнити відомості, уміння
'язування
Виховувати: увагу, самостійність, самокритичність.
Основні завдання психосоціального розвитку: розвивати логічне мислення, довготривалу образну пам'ять, уяву, творчі здібності.
Передбачувані результати навчального заняття:
Цінувати: увагу, вміння виконувати пошукові дії.
Тема: Розв'язування логарифмічних рівнянь та нерівностей.
Мета: Систематизувати та узагальнити відомості, уміння
і навички про рівняння і нерівності, методи та
способи їх розв'язування
Виховувати: увагу, самостійність, самокритичність.
Основні завдання психосоціального розвитку: розвивати логічне мислення, довготривалу образну пам'ять, уяву, творчі здібності.
Передбачувані результати навчального заняття:
А) Знати: означення логарифма, властивості логарифма, алгоритм
розв'язування логарифмічних рівнянь і нерівностей
Б) Нормувати: отриману інформацію у вигляді вправ, відповідей на
запитання
В) Цінувати: увагу, пошукові дії.
Організація навчальної діяльності:
"Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того
навчайтись"
хід уроку
а > 0; а ≠ 1; х > 0 а > 0; а ≠ 1; х > 0; К > 0
х = аb х = К
Що випор. про розв'язування рівнянь? (власт.)
Які саме властивості ?
а > 1 0 < а < 1
f(x) > 0 f(x) > 0
g(x) > 0 g(x) > 0
f(x) > gx f(x) > gx
4. Робота на дошці
1.
2х2 + 3х = 6х + 2
2х2 + 3х – 6х – 2 = 0
2х2 – 3х – 2 = 0
Д = 9 + 16 = 25 = 5
х1 = 2;
Перевірка:
х2 = 2 lg(2 * 22 + 3 * 2) = lg14; lg (6 * 2 + 2) = lg14
; не має
змісту
Відповідь: х = 2
2. log5 (7х + 4) – log5 (2x –1) = 1
ОДЗ: 7х + 4 > 0; 7х > 4,
2х - 1 > 0; 2х > 1,
log5 (7х + 4) – log5 (2x –1) = log5
7х + 4 = 5 (2х – 1); 7х + 4 = 10х – 5; 3х = 9, х = 3
Відповідь: 3
3. Знайти області визначення функцій:
Вираз, що стоїть під знаком логарифма має бути додатним, розв'яжемо
нерівність:
5 – х > 0; х < 5. Д(у) = ( – ∞; 5)
х2 + 1 > 0 х2 > – 1 нерівність справедлива для будь – яких х ( – ∞; ∞)
3)
5х – х2 – 6 > 0
х2 – 5х + 6 < 0
(х – 2) (х – 3) < 0
2 < х < 3 х Є (2; 3)
4. Розв'язати нерівності:
2х – 4 > 0 х > 2
х + 1 > 0 х > -1 х > 5
2х - 4> х +1 х > 5
Відповідь: (5; ∞)
5. log3 х + logХ 9 >2
ОДЗ: х > 0; х ≠ 1
Заміна: log3 х = t
t2 – 2t + 2 >0
Д = 4 – 8 < 0, але перший коефіцієнт тричлена t2 – 2t + 2 >0 (1 > 0)
Тоді розв'язком нерівності буде t > 0; log3 x > 0, так як логарифмічна функція з основою 3 > 1 зростає, то log3 x > log3 1; х > 1. Ці значення задовольняють ОДЗ.
Відповідь: (1; + ∞).
Підсумок уроку. Рефлексія
Домашнє завдання: