КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3»
Розв’язування прикладів в межах 10
(урок математики)
Вчителя початкових класів
Луців Т.С.
2021
Математика
Тема уроку. Розв’язування прикладів в межах 10.
Мета уроку. Формувати навички додавання та віднімання,вправляти у розв’язуванні прикладів в межах 10.Розвивати обчислювальні навички,математичне мовлення,виховувати наполегливість,бажання досягти успіху,почуття відповідальності.
Обладнання. Демонстраційний матеріал, Нумікон, тактильна сумочка,6 цеглинок ,набірне полотно,малюнок до задачі, танграм.
Хід уроку
Вступ
1.Оргмомент
Сядьте ,діти ,рівненько
Руки покладіть гарненько.
Вище голову підніміть,
Свої плечі розпряміть.
2.Девіз уроку
Який у вас зараз урок?
Девіз нашого уроку:
Все гарно знати,вміти добре рахувати.
3.Усний рахунок.
Прямий рахунок від 1 до 10,обернений рахунок від 10 до 1;
Від 4 до 8,від 9 до 5,назвати сусідів числа,попереднє,наступне число.
4.Гра «Чарівний мішечок» Нумікон (тактильна сумочка).
Викладаю картки з цифрами від 1 до 10 по порядку. По черзі діти витягують з мішечка фігуру,називають її і кладуть поруч з відповідною цифрою на картці.
5.Гра з 6 цеглинками. Викладіть першу синю цеглинку,2 червону,3 зелену,четверту жовту. Скільки цеглинок ви виклали?Якого кольору 2 цеглинка?Якого кольору 3 цеглинка?
Основна частина.
1.Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади та задачу.
2.Вправи для пальчиків.
Перед тим як ми будемо писати ,зробимо вправи для пальчиків.
Нумо пальці рахувать:
Раз,два,три,чотири,п’ять.
Десять пальців,дві руки
Ось мої помічники.
3.Каліграфічна хвилинка.
Звертаю увагу на плакат як правильно сидіти за партою.
Запишіть ряд чисел від 1 до 10.Намагайтесь писати каліграфічно.( Інд. робота з окремими учнями)
4.Математичні запитання.
Показую картинки,а діти дають відповідь.
Скільки вух у зайця?
Скільки у вовка хвостів?
Скільки лап у ведмедя?
Скільки у вас пальців на одній руці?
А на двох руках скільки пальців?
5.Фізкультхвилинка.
Треба нам відпочити ,сили свої відновити.
(Арам-зам-зам)відео
6.Робота з підручником.
Відкрийте підручник на сторінці 7,знайдіть приклади №9
Інд. завдання для окремих учнів.
Діти вирішують приклади біля дошки.
Молодці,справились з завданням.
7.Задача(усно)
Набірне полотно.
Під кущем сиділо 5 зайчиків.
До них прибігло ще 2 зайчики.
Скільки зайчиків стало разом?
Про кого говориться в задачі?
Скільки під кущем сиділо зайчиків?
Скільки зайчиків прибігло?Це нам відомо.
Це умова задачі.
А що нам невідомо .Скільки зайчиків стало разом?
Яку дію виконаємо,щоб розв’язати задачу?
Як дізнаємось,скільки зайчиків стало разом під кущем?
5+2=7(з.)
Усього зайчиків стало 7.
8.Фізкультпауза для очей.
9.Геометричний матеріал. Складання будинку за допомогою танграму .
Що це?(будинок)
Як називаються ці геометричні фігури?
Якого кольору геометричні фігури?
Складання за зразком будиночка.
Що ви склали?Молодці,справились з завданням.
Заключна частина.
1.Підсумок уроку.
Який у нас був урок?
Що ми робили на уроці?
2.Оцінювання.
Молодці,діти,ви всі гарно працювали на уроці.