Урок "Розв'язування рівнянь та їх перевірка. Задачі з буквеними даними".

Про матеріал
Матеріал для удосконалення навичок розв'язування рівнянь, задач різних типів, закріплення знань табличних випадків множення і ділення.
Перегляд файлу

                               Слобідський ліцей

            Буринської міської ради Сумської області

 

 

              

               Урок – мандрівка

 

Розв’язування рівнянь та їх перевірка. Задачі з буквеними даними

                        (3 клас)           

 

 

 

 

    

                                                       Одинець Алла Миколаївна

                                      вчитель початкових класів

                             Слобідського ліцею

                                                    

 

ТЕМА: Розв’язування рівнянь та їх перевірка. Задачі з буквеними даними.

МЕТА: Удосконалювати навички і вміння учнів розв’язувати рівняння.      Закріплювати знання табличних випадків множення та ділення. Працювати над  розв’язуванням задач з буквеними даними. Розвивати пам’ять, кмітливість, логічне мислення. Виховувати почуття гордості за наш український народ.

Обладнання: мультимедійна дошка, картки,таблиці, схеми.                       

Водяные лилии.jpg                                              Хід уроку

І.Організація учнів до уроку. Емоційне налаштування.

Учитель.                   Сьогодні урок  в нас незвичайний,

                                  Навчить багато вас чого.

                                  Хай буде він для вас повчальним,

                                  За це подякуєм йому.

Щоб настрій був гарним, треба потрудитись. Побажаємо один одному успіхів. Усміхніться своєму сусідові. Щоб урок пройшов цікаво, всі берімося до справи. 

Повідомлення вчителя. Українці - один із давніх народів, який має власні міфи та легенди, що дійшли до нас із прадавніх часів. Земля і небо, день і ніч, вода і вогонь, тварини і рослини – все це наші далекі предки сприймали як живих істот. Труднощі, вважали вони , можна перемогти при допомозі магічних речей-оберегів: хліба і води, колеса і рушника, калини чи барвінку. Сьогодні ми будемо мандрувати математичними стежинами, а допомагатимуть нам рослинні символи українського роду.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Перша стежина -   «Калинка».

Загадка. У вінку  зеленолистім, у червоному намисті. Видивляється у воду на свою хорошу вроду. ( Калина).

(На мультимедійній дошці зображення куща калини та повідомлення про неї.) Калина, мабуть, найважливіший для українців рослинний символ, що й досі несе до нас вісті про любов , молодість, животворчі сили. Калину садять біля кожної української хати як оберіг і найулюбленішу рослину. Калина символізує з одного боку радість, з іншого-смуток. Червоний колір її ягід схожий на кров. Калину садили на могилах загиблих козаків. Нехай же калина допоможе нам впоратися з наступними завданнями.

D:\Картинки\++++\Eduard_Galagan_0.jpgа) Мозкова атака.

- Як називаються числа при множенні?

- Як знайти невідомий множник?

- Як називаються числа при діленні?

- Як знайти невідоме ділене?Дільник?

-З яких множників складається кожне з чисел:4,16,30,49,6,18,32,54,8,20,35,56,9,21,36,63,10,24,40,64,12,25,42,72,15,28

- Як знайти периметр прямокутника? Обчисліть периметр квадрата зі стороною 5см.

б)Усне обчислення ланцюжків прикладів.

9·6                    9 ·9                    48:8                     7·4                         42:7

  +6                     -41                     +14                        -4                          +30

   :6                       :8                         :5                        :4                             :6 

в)Гра «Розшифруй слово». Всі учні працюють з картками. Кожна цифра відповідає порядковому номеру букви в алфавіті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

45:5-3=                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          54:6+7=                       

20:5+6=                                                         36:6+6=

5·4+11=                                                          24:6+5=

50:5+9=                                                                                                                                                                                                                                                24:4+9=

30:5-4=                                                           60:6+9=

г) Усне розв’язування задач природничого змісту.                                                        

  • Скільки очей у павука, якщо у чотирьох павуків 32 ока?
  • Довжина стрибка  у зайця -3м. Скількома стрибками він подолає відстань 15м?
  • Прудка жаба чотирма стрибками долає відстань 12м. Яка довжина її стрибка? Хто кращий стрибун, заєць чи жаба?
  • Бобер може не дихати під водою 15хв, а кашалот-у 4 рази довше. Скільки часу може перебувати під водою кашалот?

Висновок. Калинка переконалася у тому, що ви уважні, вмієте точно і швидко виконувати усні обчислення та самостійно працювати з картками.

ІІІ .Повідомлення  теми і завдань уроку.

1.Друга стежина – «Вишневий сад».

Загадка. Червоний колір, а винний смак, кам’яне серце, в чому це так?

Вишня - у давніх слов’ян присвячувалась прабогу Сварогу і вважалась  Світовим деревом. Тому вишню викопували восени і ставили в діжку із землею до хати, де вона стояла аж до Нового року. Якщо дерево зацвітало-це був добрий знак.

Вишня пропонує вам повторити розв’язування рівнянь та задач різних типів.

а)Каліграфічна хвилинка.

В цієї цифри два кільця без початку, без кінця.(Вісім).

Письмо цифри 8 та аналіз типових помилок у графічному зображенні.

б)Математичний диктант. Скласти і розв’язати рівняння.

  • Невідоме число збільшили в 9 разів і дістали 81. Знайди невідоме число.
  • Невідоме число зменшили у 4 рази і дістали 8. Знайди невідоме число.
  • До невідомого числа додали 12 і дістали 96. Знайди невідоме число.
  • Від числа 45 відняли невідоме число і дістали 32. Знайди невідоме число.

в)Робота в математичному центрі (самостійна групова робота).

                                               

                                             

                                              Картка-завдання №1

1.Розв’язати рівняння, зробити перевірку.

15-х=7                      3·х=24                                   56:х=7

2.Знайти значення виразів.

72:8+9·3                             40-36:6:2

42-42:6                                55+81:9·3

3.Знайти периметри геометричних фігур, довжини сторін яких 6см.

                                        

 

                                          

                                             Картка-завдання №2

1.Розв’язати рівняння, зробити перевірку.

х+5=23                              х·7=21                     81:х=9

2.Знайти значення виразів.

56:8+6·3                               (55+9):8

45-36:6                                  68-(81-17)

3.Знайти периметри геометричних фігур, довжини сторін яких 4см.

 

 

Представники кожного центру презентують завдання.               

Фізкультхвилинка.

Щось повісили носи, із-за парти вийшли всі,

Вгору добре потяглись і навшпиньки піднялись,

Опустились тихо вниз і подув в обличчя бриз,

D:\Картинки\++++\u9_889.jpgЯк дерева захитало:вправо-вліво, вліво-вправо,

Біля парти всі присіли, потім встали й полетіли,

Руки в боки узяли, в усі боки повели,

Руки вниз всі опустили і за парти тихо сіли.

ІV.Узагальнення і систематизація знань учнів.

1.Третя стежина – «Діброва».

Загадка. Живе один батько і тисячі синів має, всім шапки справляє, а собі не має.

Дуб-символ чоловічої могутності і сили. Давні слов’яни обожнювали дуб, пов’язували його з вогнем і блискавкою. Живий вогонь теж добували з дуба. Дуб символізує Світове дерево, яке є центром Всесвіту: під дубом розташований вхід до підземного царства, по дубі можна залізти й на небо.

а)Робота в парах. Розвязати рівняння. Зробити перевірку.

              І варіант                                                                 ІІ варіант

24:х=4                   х·7=47                                 40:х=8                          х·6=48

47-х=18                54+х=80                               46-х=19                       63+х=90

б) Розв’язування задач різних типів.

  • Робота над задачею 471. Аналіз задачі з буквеними даними.

 

  • Творча робота над задачею. Скласти задачу,  про розливання соку в банки за схемою:

D:\Картинки\++++\u9_1160.jpg 

1) : 

2) :

 

  • Розв’язування задачі за таблицею. Самостійна робота учнів.

                 Було

             Витратили

           Залишилося

                 30 м

по 3 м на кожну сукню

                   9 м

Презентація роботи за допомогою «мікрофона».

V.Підсумок уроку.

1.Четверта стежина - «Барвінок».

Загадка. Цвіте синьо, лист зелений, квітник прикрашає, хоч мороз усе побив- його не займає.

Барвінок – символ вічного життя. Вічнозелений барвінок вплітали у весільні вінки, ним уквітчувалися коровайниці, які випікали весільний коровай. Це було своєрідним побажанням довгого і щасливого життя молодому подружжю.

  • Насамкінець  кожна з рослин пропонує  дібрати потрібні числа.

 :8=8                    56:    = 8                    81:     =9                       ·4=32

D:\Картинки\++++\flowers_095.jpg30:     =6              49:    =7                      5·    =45                    6·     =54

Взаємоперевірка виконаного завдання.

- Чи багато встигли зробити за урок?

- Що нового дізналися?

- Що корисного взяли для себе з сьогоднішнього уроку?

- Кому з учнів хотіли б подякувати за співпрацю?

                   

                  

 

 

 

                       

 

 

                 

                 

 

 

 

               

                                                 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                          

docx
Додав(-ла)
Одинець Алла
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 листопада
Переглядів
387
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку