М-5 Урок №
Тема уроку Розв’язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів
Цілі уроку: формування предметних компетентностей (математична компетентність - удосконалити вміння виконувати вправи, що передбачають додавання і віднімання десяткових дробів, розвивати обчислювальні навички;
формування ключових компетентностей : спілкування державною мовою – уміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку;
інформаційно-цифрова компетентність – розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, уміння діяти за алгоритмом;
соціальна і громадянська компетентності – уміння співпрацювати в команді, висловлювати власну думку, слухати і чути інших.
виховні цілі: виховувати культуру математичних записів.
Очікувані результати: здобувачі освіти повинні знати правила додавання і віднімання десяткових дробів і використовувати їх при розв’язуванні вправ.
Обладнання:підручник, роздавальний матеріал …
Тип уроку: урок розвитку компетентностей
Хід уроку
І. Організаційний етап. Створення позитивного мікроклімату на уроці Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався
До уроку приготувався
Тож гаразд, часу не гаємо
І урок розпочинаємо.
Для початку відгадайте загадку: «На базарі їх не купити, на дорозі не знайдеш, їх не зважиш на терезах, і ціни не підбереш». Що це? (Знання)
Тож відкрийте будь-ласка зошити і запишіть дату та тему уроку та беремо з собою знання і приступаємо до роботи:
ІІ. Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
ІІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь і навичок
а) Прочитати дроби: 2,7; 3,09; 23,103; 0,002; 105,0037; 30,30.
б) Які з наведених чисел є десятковими дробами?
1)5,76 ; 2) 294; 3) 0; 4) ; 5)0,007; 6) 24;
7) ; 8)476,01; 9) 7,906; 10) ; 11) 7,0003; 12) 60,43.
в) Обчислити
1+0,01 3,1+2,1 6,05 – 2,05 13,7+8,3 15-6,5
9,3 + 8,7 14,4-4,4 18,9 – 8,7
ІV. Вироблення вмінь і навичок в процесі розв’язування вправ
1) 736 – 336 = 4; 4) 16 + 44 = 204;
2) 57 – 4 = 17; 5) 3 + 208 = 508.
3) 47 + 13 = 6;
2. Гра «Ланцюжок»
Розташуй відповіді прикладів у порядку зростання, і ти узнаєш слово, яке зашифровано тут.
[Б] : 45 – 2,71
[І] : 14,8 + 8,23
[Д] : 9,24 + 0,04
[Р] : 15 – 3,6
3. Розв’язати рівняння
Учні по черзі розв’язують рівняння на дошці. Решта учнів те саме завдання виконують в зошитах.
3). 4,75 – (х – 0,67) = 3,025 4). 40,3 – (63,4 - а) = 36,62.
4. Розв’язування задач
Робота за підручником №887
5. Робота в парах
Вам слід розв’язати вправи на встановлення відповідності
1) 12,4 +3,75 А) 21,75
2) 13,7 + 4,38 Б) 16,15
3) 25 – 3,25 В) 22,43
4) 17 + 5,43 Г) 18,08
6. Цікава задача.
Якщо учень неуважний, то він не зрозуміє умови задачі, а отже не розв’яже її. Послухайте уважно умову задачі і розв’яжіть її.
Задача. Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали на поїзд 2,5 години. Скільки годин чекав на поїзд кожен з них?
Варіант-1
1. Виконайте дії:
а) ; б) ; в) .
2. Розв’яжіть рівняння: а) ;
Варіант -2
Варіант- 3
1. Власна швидкість теплохода дорівнює 23,8 км/год. Знайдіть швидкість руху теплохода проти течії і за течією, якщо швидкість течії становить 1,6 км/год.
2. Розв’яжіть рівняння (1,34 + х) -58,3 =4,26
V. Підведення підсумків
А ми з вами і не помітили, як підійшов до кінця наш урок. Сьогодні ми розв’язували задачі, обчислювали приклади, використовуючи правила множення десяткових дробів. За свою роботу ви повинні бути нагороджені оцінками.
VІ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Повторити & Виконати №
Індивідуальне завдання виконати №
Рефлексія (створення ситуації успіху
Як ви гадаєте, 45 хв. вашого життя пройшли з користю?..
Сьогоднішній урок я б хотіла закінчити прислів’ям:
Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.
Молодці! Дякую всім за активну роботу на уроці.