Урок "Розв’язування вправ на виконання всіх дій з раціональними числами"

Про матеріал
Дана розробка уроку допоможе вчителеві провести підсумковий урок і підготувати учнів до контрольної роботи по темі "Раціональні числа та дії над ними"
Перегляд файлу

УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ  6  КЛАСУ

 

Тема: Розв’язування вправ на виконання  всіх дій з
раціональними числами

МЕТА:

  • удосконалити вміння учнів додавати, віднімати та порівнювати раціональні числа;
  • розвивати логічне мислення і обчислювальні навички;
  • формувати культуру математичних записів та мови;
  • виховувати позитивне ставлення до навчання,
    упевненість у своїх силах

 

ТИП: удосконалення вмінь і навичок

 

ХІД УРОКУ

 

І.   - Доброго ранку, друзі мої! Сідайте, будь ласка.

     -  Розпочинаємо наш урок. 

     -  Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.

 Інтерактивний Метод – «Мікрофон»

    - Складемо невеличкий словничок. Наприклад, усмішка, увага, успіх. Продовжте. 

 У – успіх, увага

 Р – радість, робота

 О – обдарованість, організованість

 К – кмітливість, колективізм

Сподіваюсь, що на уроці на  нас чекає   успіх.

 

На сьогоднішньому уроці ви самі будете оцінювати свої відповіді, ставлячи відповідні позначення у листки самооцінки, що лежать перед вами на парті. В кінці урока ми підведемо підсумки і виставимо оцінки. За кожну правильну відповідь учень ставитиме /+/, а коли розв’язуватимемо приклади, то кількість дій виконаних правильно відповідатиме кількості /+/, і навпаки неправильних - /-/.

 

Назва завдання

Правильні відповіді

Неправильні відповіді

Мозковий штурм

 

 

Вірю – не вірю

 

 

Робота з комп’ютером

 

 

Заповни таблицю

 

 

Усні вправи

Зустріч з історичною постаттю

 

 

Робота в парах

 

 

Робота з підручником

 

 

 

ІІ.  Повідомлення теми та мети уроку.
За якою темою ми працювали на останніх уроках?

  • Так, додавання і віднімання, множення і ділення  раціональних чисел.

Сьогодні ми   продовжимо вдосконалювати   вміння виконувати дії з раціональними числами.

ІІ. Активізація пізнавальної діяльності

 

Мозковий штурм

  1. які числа називають раціональними?
  2. Як називаються два числа що відрізняються одне від одного  лише знаком? (протилежними)
  3. З двох відємних  чисел більше те (яке ближче до нуля )
  4. Добуток двох обернених чисел дорівнює (одиниці)
  5. Що таке модуль числа?
  6. Пряма з вибраним на ній початком відліку і вказаним додатним напрямом називається …(координатною прямою)
  7. Коли добуток дорівнює нулю?(коли один з множників дорівнює нулю)
  8. Часткою двох від ємних чисел є число …(додатне)
  9. Добуток двох чисел з різними знаками число…(від ємне)

10)На яке число не можна ділити ? (нуль)

11)Щоб знайти невідоме ділене,потрібно…(частку помножити                                  на дільник)                                                                                                             

 

  2. Гра «Вірю – не вірю» (методичний прийом)

  1. Чи вірите ви, що число -9  натуральне число?
  2. Чи вірите ви, що число - 9 менш нуля?
  3. Чи вірите ви, що сума протилежних чисел дорівнює нулю?
  4. Чи вірите ви, що число π - раціональне?
  5. Чи вірите ви, що модуль числа  5 дорівнює  -5?
  6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завжди від’ємна?

ІV.  Оперування знаннями та використання умінь і навичок.
    Робота по групах.

1 група працює з комп’ютерною програмою «Раціональні числа», а в цей час 2 група – працює з прикладами усної лічби і навпаки.

 

Цікава  країна Раціональних чисел. Красива українська природа: долини, поля, узлісся, галявини.

    І ось ми потрапили на галявину усної лічби.

   І сувора, й солов’їна

   Математики країна
   Праця тут іде завзята

   Вмій лиш спритно рахувати.

 

 

 

Зупинка    зустріч з історичною постаттю

Під час подорожі люди відвідують музеї,пам’ятні місця ,зустрічаються з відомими людьми,настала і наша черга познайомитися з відомою історичною особою

Відгадай слово (розташуй відповіді у порядку зростання )

Колективна робота

Думаємо колективно,

Працюємо оперативно.

Сперечаємося доказово

Це для всіх обов’язково .


У  1)- 335:(-67)+13 = 8   

Т  2) 25-2,5:(-0,5)=   30     

А  3) 22,8:(-5,7)-23= -27    

М  4) 189:(-63)-28=   -31     

П  5) 8*297-295*8= 16      

А  6) -8*16* 1/2= -64          
А  7) -45*3+7*45=   180      

              20

Г  8) (-1)=   1                    

Р  9) 327*(-2/3 )= -118          

Х  10) -0,5*3,6*20= -36      

Б  11)125*6,37*(-8)= - 6370     

 

 


 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

-6370

-118

-64

-36

-31

-27

1

8

16

30

180

Б

Р

А

Х

М

А

Г

У

П

Т

А

 

 

 

 

Повідомлення можна запропонувати підготувати окремим учням назвавши тільки прізвище Брахмагупта

 

Брахмагупта –індійський математик,який жив VІІ столітті. Одним із перших  він почав використовувати додатні та відємні  числа. Додатні числа він назвав «майно»,відємні –«борг».

 

Робота в зошиті (завдання на партах у учнів)

  1. Не  менш  цікавою є і долина «Наукова»

Робота в парах

        

 - Що цікаво? Але, мабуть, трохи стомилися?

          - То ж зробимо зупинку на полі «Спортивному»

  Руки вже за головою,
 Тож дивись перед собою.
 Виправляємо хребет,
 Лікті зводимо вперед,
 Мов, метелики, літаємо,
 Крильця зводим, розправляєм.
 Будем вправу завершати,
 Легше всім нам працювати.

Продовжимо.

  • Робота з підручником:  розв’язування біля дошки з коментуванням.

 

 с.250,    № 1366, 1368, 1370, 1371             (числовий вираз)

 с.204,    1378                                             (рівняння)

  V. Контроль засвоєння знань
 

VІІІ Підсумки уроку

Яка радість особливо велика? Коли вдається досягти бажаного!

                       Фалес Мілетський

 

  • На уроці ми досягли успіху завдяки
    У- увазі
    Р – роботі
    О – організованій
    К – кмітливості.

Корекційна хвилинка.

   - Ми досягли бажаного і я бачу радість на ваших обличчях ( на партах  - картки, учні   домальовують обличчя і демонструють свій настрій).

 

 

 

 

 

                                  або                  або

Урок закінчено.

Дякую за урок!

Домашнє завдання.

Повторити § 5 №№ 1366 (г), 1370 (в), 1378 (д)

doc
Додано
14 січня 2021
Переглядів
3373
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку