Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами. Розв’язування текстових задач.
Мета:
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання: робота в парах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Обладнання: пазл; картки із завданнями; скринька з запитаннями; малюнки для рефлексії, м’ячик.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
1.1. Привітання.
1.2. Гра «Передай сусіду»: (учні передають м’ячик один одному і по черзі відповідають на запитання)
– Що я хочу отримати на сьогоднішньому уроці?
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
(Один учень виходить до дошки та розставляє точки у правильній послідовності. Інші учні олівцем виправляють помилки, звіряючись з записами на дошці)
№505.
C(1,24), A(, E(1,243), D(1,2(43)), B(1,2(4)).
№519.
НСК (26; 65) = 130
НСК (45; 105) = 315
НСК (21; 28) = 84
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Скринька запитань (Учень витягує запитання і дає відповідь)
V. Формування вмінь і навичок.
- Починаємо нашу лотерею! (учень виходить та витягує номер завдання).
№ 1. Розв’яжіть задачу.
У каструлі було молоко. Пес Барбос відпив усього молока, а кіт Мурко – решти, після чого в каструлі залишилося1,2л молока. Скільки молока було в каструлі?
Розв’язання:
1) – частина молока, яке залишилося після пса;
2) – частину молока випив кіт;
3) – частина молока, яке залишилося після кота;
4) (л) – молока було в каструлі.
Відповідь: у каструлі було 3л молока.
Інший учень витягає наступну кульку
б) №2. Попрацюйте в парах.
1. Виконайте множення
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
2. Виконайте ділення
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
3. Знайдіть число, обернене до
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
4. Запишіть десятковим дробом
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
5. Знайдіть від 63:
а) |
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
6. Мультфільм займає об’єму пам’яті диска, що становить 420 Мб. Який об’єм інформації може вміститися на диску?
а) |
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
в) №3. Розв’язати рівняння:
Розв’язання:
г) Фізкультхвилинка.
Доки ми вчилися, тихенько та швидко
До класу ввійшла сеньйорита-помилка.
І щоб вона геть пішла без зупинки,
Ми зробимо зараз фізичну хвилинку.
Правильно – руки вгору, неправильно – вперед,
Правильно лічимо, помилкам – кінець!
1) (так)
2) Обернене до є . (ні)
3) (так)
4) (ні)
5) (ні)
6) (так)
д) №4. Обчислити:
Учні об’єднуються в пари. Кожна пара самостійно розв’язує завдання. Хто перший виконав – піднімає руку
І)
ІІ)
ІІІ)
Розв’язання:
І)
ІІ)
ІІІ)
VІ. Домашнє завдання.
«Подорож Цуценяти і Кроленяти»
В одному дворі жили Цуценя і Кроленя. Вони дружили і часто гуляли разом.
Одного разу Цуценя каже: «Давай вивчимо наше подвір’я». І пішли вони вздовж паркану.
– Перша сторона нашого подвір’я має довжину м, - сказало Кроленя.
Як виявилося, друга сторона двору на м більша.
Ідуть вони далі. Поміряли третю сторону – 12,3м, а четверта – такої довжини, як друга.
– Давай обчислимо довжину паркану навколо нашого двору, – запропонувало Цуценя.
Прибігли вони в сусідній двір до Мишенят.
– Привіт! Ми хочемо допомогти вам обчислити довжину паркану навколо вашого двору, – сказало Цуценя.
– А ми вже знаємо, що наш двір – незвичайний: всі чотири його сторони рівні між собою і дорівнюють по м. Давайте обчислимо разом довжину паркану, – запропонували Мишенята.
Цуценя і Кроленя допомогли Мишенятам обчислити довжину паркану. Який результат вони одержали?
– А який паркан довший і на скільки?! – зацікавилось Кроленя.
Домашнє завдання:
VІІ. Підбиття підсумків.
1. Бліц тест
1) (М)
5) (Д)
2) (О)
6) (Е)
3) (Л)
7) (Ц)
4) (О)
8) (Ь)
|
|
|
1 |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
А |
Ф |
М |
Ь |
Н |
Л |
О |
Д |
Т |
Е |
Х |
Ц |
2. Оцінювання учнів.
3. Рефлексія.
– Чи отримав я на сьогоднішньому уроці те, чого очікував?
Як би ти оцінив свої здобутки на уроці?
Я все зрозумів, я все роблю правильно
Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді
припускаюсь помилок
Я майже нічого не розумію, це все для мене дуже складне
Давайте попрощаємось з нашими гостями, скажемо їм:
– На все добре! До побачення!
1