Урок "Розв'язування вправ. Звичайні дроби"

Про матеріал
Конспект відкритого уроку з математики у 5 класі з теми "Розв'язування вправ. Звичайні дроби"
Перегляд файлу

Урок математики в 5 класі

Тема: Розв'язування вправ. Звичайні дроби

Мета: Узагальнити і систематизувати знання, вміння і навички учнів у розв'язуванні вправ з теми «Звичайні дроби»; розвивати пам`ять, логічне  мислення, вміння застосовувати набуті знання на практиці; виховувати цікавість до математики, увагу, наполегливість, самостійність.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, таблиця оцінювання,  картки з завданнями, підручник «Математика, 5 клас» Тарасенкова Н.А.

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

Ось і все! Дзвенить дзвінок, в гості йде до нас урок. Сядьте зручно. Усміхніться. І на мене подивіться. Доброго дня, діти! Сьогодні в нас незвичайний урок, оскільки до нас завітали гості. Тому ми повинні показати, що ми вміємо, чого навчилися. До того ж ми сьогодні з вами не просто будемо розв’язувати завдання, а продовжуємо подорожувати країною звичайних дробів.

Кожен учень показує смайлик, який відповідає його настрою.  Я бажаю вам, щоб гарний настрій не залишав вас до кінця уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Звичайні дроби відіграють важливу роль в житті людини, тому що часто людям доводиться мати справу не з цілими величинами, а з їхніми частинами. На уроці ми встановимо: де зустрічаються дроби в навколишньому світі.

Таблиця оцінювання

Вид

роботи

 

Домашнє

 завдання

 

Займи

 позицію

 

Мозкова

атака

Роль математики

Хто швидше

Логічні задачі

Макси

мальний

бал

2

2

по 1

3

11

3

Отримані

бали

 

 

 

 

 

 

    Наприкінці уроку за нараховані бали ви отримаєте оцінку.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання: (самоперевірка).

 № 797. Мама заготовила на зиму вишневе і полуничне варення. Кількість баночок з полуничним варенням становить кількості баночок з вишневим варенням. Скільки всього баночок заготовила мама, якщо полуничне варення містилось у 121 баночці?

 

Вишневе – ? б.

Полуничне – 121 б. -             

Розвʹязання.

1) (б.) – з полуничним варенням;

2) (б.). – всього варення.

Відповідь: баночок.

    За правильне виконання вам зараховуються 2 бала.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів.

 Зараз пригадаємо те, що вивчали на попередніх уроках.

         Перший етап подорожі.  Інтерактивна технологія «Займи позицію».   

Якщо ви вірите в правильність даного твердження, то пишете 1, якщо не вірите - 0. У кінці роботи у вас з’явиться шестизначне число, по якому перевіримо ваші відповіді.

Вірите ви, що …

1. Знаменник дробу показує – на скільки частин поділено ціле.

2. Риска дробу означає дію множення.

3. Дріб, у якого чисельник більший від знаменника називається правильним.

4. Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого 

    чисельник більший.

 5. Щоб виділити цілу частину з неправильного дробу, треба  знаменник

    дробу поділити на чисельник дробу.

6. Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник

    дробу і помножити на чисельник дробу.

     Відповідь:  100101.

    Якщо правильна відповідь вам зараховуються 2 бала.

 Другий етап.  Інтерактивна вправа «Мозкова атака». Виконайте усно.

     Правильна відповідь 1 бал.

1. Порівняйте дроби: 

2. При яких натуральних значеннях х дріб буде правильним:

    а)   б)

3. Знайди цілу і дробову частину неправильного дробу:

     

4. Перетворіть мішане число у неправильний дріб: 

    

ІV. Застосування вмінь і навиків при розв’язуванні задач і вправ.

Третій етап « Пізнавальний».

Саме слово «дріб» з`явилося в Київській  Русі в VIII столітті. Воно походить від дієслова «дробити, розділяти на частини». Для назви дробів наші предки використовували спеціальні слова. Наприклад, 1/2 позначалася як половина або полтина, 1/4 - четь, 1/8 - полчеть, 1/16 - полполчеть і так далі. Повна теорія дробів, мало чим відрізняється від сучасної, була викладена в першому підручнику з арифметики, написаному в 1701 році Леонтієм Пилиповичем Магницьким. 

 

1. Практикум «Роль математики» (робота в парах).

Зараз ми з вами встановимо зв’язок математики з іншими навчальними предметами. Для цього ви розв’яжете задачі. Кожна задача оцінюється в 3 бала.

 

 

1). Українська література   

Перший вірш «Надія» Леся Українка написала у віці, що становить  її життя. У скільки років Леся Українка написала свій перший вірш, якщо вона прожила 42 роки?

2). Географія 

Із 640 найважливіших культурних рослин земної кулі  походять із Азії. Скільки культурних рослин походять з Азії?

3). Біологія 

Маса мозку дорослої людини приблизно 1400 г, а маса мозку семирічної дитини становить  від маси мозку дорослої людини. Яка приблизна маса мозку семирічної дитини?

2.  Фізкультхвилинка.

А зараз трішки відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку.

 Руки в сторони та вгору -

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору -

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз - присіли, руки прямо.

 Встали - знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

Четвертий етап «Хто швидше».

  Змагання між двома командами.

 

Варіант 1

1. ( 2 б.)  При якому  a  виконується рівність:     = 2   ?

2. ( 4 б.) Кількість дівчат у хорі складає  2 кількості хлопців. На скільки

      більше дівчат у хорі , ніж хлопців, якщо дівчат 24 ?

3. (5 б.) При яких натуральних значеннях дріб  дорівнює 3.

Варіант 2

1. ( 2 б.)  При якому  b  виконується рівність:     = 3   ?

2. ( 4 б.) Довжина прямокутника складає  1   його ширини . На скільки

     більша довжина прямокутника за ширину, якщо вона складає 49 см ?

3. ( 5 б.) При яких натуральних значеннях дріб дорівнює 2?

 

 

 

П’ятий етап «Логічні задачі». Правильна відповідь 1 бал.

1. У вас було шість яблук. Половину ви віддали своєму брату. Скільки

   яблук у вас залишиться?

2. Двоє грали в шахи 2 години. Скільки часу грав кожний?

3. Над річкою летіли 1 голуб, 1щука, 2 синиці, 2 стрижі, 5 чайок. Скільки

    птахів летіло? 

V. Підсумок уроку.

     Прийом «Мікрофон». 

     Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

     Чи досягли ми поставленої мети?

     Що вам найбільше сподобалося під час уроку?

VI. Домашнє завдання. Оцінювання.

  § 21 – 23, № 755, 769.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок-подорож

Тема: Звичайні дроби

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
2.0
Оригінальність викладу
3.0
Відповідність темі
3.0
Загальна:
2.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Курило Наталія Вікторівна
    Загальна:
    2.7
    Структурованість
    2.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    3.0
docx
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
1970
Оцінка розробки
2.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку